Król

Obrazek użytkownika miarka
Idee

 

O ważnej dla Narodu zbieżności wolności, prawdy i życia.

Odpowiedź na notkę: http://alfa.com.hel.neon24.pl/post/131788,i-powiedziano-niech-stanie-sie-prawda-i-stala-sie-prawda

 

"I POWIEDZIANO: "NIECH STANIE SIĘ PRAWDA"- i stała się prawda".

Otóż i tak, i nie.

Tak - bo prawda się stała, prawda jest i prawda jeszcze się staje.

Nie - bo prawda to Jezus. Jezus zmartwychwstały. Jezus żywy. Wielu...

4.35
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.4 (6 głosów)
Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Aczkolwiek tytuł może to sugerować, lecz tekst wcale nie purnon, lecz w moim zamiarze sensowny, nawet i mocno.

Straszne rzeczy dzieją się nie tylko w rządzie, koalicji PO/PSL, lecz także na zapleczu, tak tym stricte salonowym jak i obrzeżach, peryferiach.

Oczywiście powód nr 1,czyli główna przyczyna rozszerzającej się epidemii strachu i paniki, to zwycięstwo Andrzeja Dudy, prezydenta elekta i...

4.95
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (18 głosów)
Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Allelluja! Alleluja!

Niechaj ta radosna nowina, że Nasz Pan Zmartwychwstał! Jezus Chrystus prawdziwie Zmartwychpowstał towarzyszy nam nie tylko w te Radosne Dni Wielkanocne.
Niechaj umacnia naszą wiarę, ubogaca, rozwija.
Święto Zmartwychwstania Pańskiego, to także przesłanie, zawierające jakiż olbrzymi ładunek nadziei i odwagi dla nas, naszych rodzin, znajomych, kolegów.
I niechaj one także nam...

4.15
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.2 (11 głosów)
Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Prof. Marcin Król, to ten usłużny pałkarz PO i D> Tuska, który domagał się nie tylko zniszczenia PiS poprzez przejściowy zakaz jej działalności.
Tenże pan, pożal się Panie Boże podobno nawet jakiś profesor idei czy czegoś tam!? domagał się tez wręcz poza konstytucyjnych metod zniszczenia głównej i tak naprawdę jedynej partii opozycyjnej.

Pewnie już mało kto dziś pamięta jego zaleceń kierowanych...

4.5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.5 (8 głosów)
Obrazek użytkownika Synteza
Kraj

Słowa przedstawione w mediach liberalnych jako nawoływanie do zbrodni, z punktu widzenia ustroju jakim jest monarchia nie są ani straszne, ani złe. Wystarczy sobie uświadomić, że król nie tylko posiada władzę ustawodawczą i wykonawczą, ale również sądowniczą, może więc skazać dowolnego człowieka lub grupę ludzi na śmierć i odpowiada za to tylko przed Bogiem, na co w historii nie raz mamy...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika elig
Historia

  W dniu 25.09.2012 odbył się drugi wykład z cyklu "Sylwetki niezwykłe" zorganizowanego przez SPJN. Tytuł brzmiał "Zygmunt August - król reformator ", a wygłosił go prof. Edward Opaliński z IH PAN. Termin i miejsce były te same co zwykle - wtorek godz 18:00, dolna sala kościoła przy pl. Grzybowskim w Warszawie, wejście od strony Świetokrzyskiej.

  Prelekcja zaczęła się parominutowym opóźnieniem...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika kryska
Humor i satyra

Królestwo POwskie od morza do morza.
A w tym królestwie na tronie pod zyrandolem umiłowany król.

I piękna królowa w kąpieli.

Takie cuda na kiju ogłosił aktywnie działający w parlamencie na rzecz przyjaźni polsko-tajwańskiej i polsko-singapurskiej poseł Żalek ogłosił swój najnowszy pomysł. Korzystając z wakacyjnej posuchy, postanowił po raz kolejny zaistnieć w mediach. Tym razem w rozmowie z...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika DOBOSZ
Kraj

jako tanie i biedne państwo wyprzedzamy w wydatkach na utrzymanie powiedzmy głowy państwa - takie monarchie jak: MONARCHIA BRYTYJSKA 47,00, MONARCHIA HOLENDERSKA 40,00, MONARCHIA NORWESKA 28,00, polska monarchia demokratyczna 47,33 mln Euro

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Tomasz Sokolewicz
Kraj

"Ależ Ryszardzie,prawdziwy Polak latający z krzyzami,pochodniami, nienawiscią na ustach to gorzej niz świnia.Ze swini jest pozytek a z prawdziwego Polaka nie ma żadnego. Przepraszam swinie". Piotr N. na FB ( Przeciwnik przygotowań do stanu wyjątkowego w 1981 roku. Zwolennik transformacji władzy PZPR do rąk frakcji "puławskiej" PZPR nazywanej "umową okragłego stołu". Odegrał rolę listka figowego...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika wojcicki
Historia

Wyjątkowo boleśnie nielegalne było Powstanie Listopadowe.

Zmiotło z powierzchni ziemi Królestwo Polskie niezwykle interesujący twór państwowo-ustrojowy – prawdziwą i demokratyczną monarchię konstytucyjną, powstałą wskutek porozumień międzynarodowych na Kongresie Wiedeńskim.

Kajetan Koźmian, chyba najważniejszy nasz polityk i ideolog konserwatywny z XIX wieku nie posiadał się z wściekłości na tę...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika MarekWA
Humor i satyra

... jak szlachetny rycerz - Sławomir z Nowakowa - dzielnie, głosem pełnym powabu, panu swemu - namiestnikowi Brzęczysławowi I Chędożonemu - na falach eteru w sukurs był przybył.

Wzięte, rącze bląd dziewcze - z uroczą szparką (między dwiema górnymi jedynkami) - kilku niewdzięczników na coniedzielny, darmowy, poranny posiłek zaprosiła.

Na samym wstępie, niewdzięcznicy owi, a i sama prowadząca, w...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika seawolf
Blog

Tekst A:

Art. 37.
1. Kto znajduje się pod władzą Rzeczypospolitej Polskiej, korzysta z wolności i praw zapewnionych w Konstytucji.
Art. 54.
1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
Art. 57.
1. Każdemu zapewnia się wolność organizowania pokojowych zgromadzeń i uczestniczenia w nich. Ograniczenie tej wolności może określać ustawa.

...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Gadający Grzyb
Kraj

Niezbędna jest konstytucyjna gwarancja, iż bezpośrednio po prezydenckiej elekcji Donald Tusk stanie się dziedzicznym królem Polski.

Patent na nicnierobienie – druga odsłona.

Gdy tak człek se siędzie solidnie na czterech literach i poduma nad bazgrołami, które nawypisywał, to czasem aż nie może nadziwić się swym profetycznym zdolnościom. Niespełna rok temu (08.12.2008), ot tak, jednym palcem,...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika kryska
Humor i satyra

Znalazłam w sieci klipa i piosenkę - Zespół Reprezentacyjny i piosenka "Król".
Jakże prawdziwy tekst do obecnej sytuacji politycznej w Polsce i zachowania mediów i publicystów pełnych uwielbienia dla jedynie słusznego i miłościwie nam panującego Donalda.
Zobaczcie i posłuchajcie sami.

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Iwona Jarecka
Humor i satyra

W pewnym odległym kraju, za górami i lasami, jak to w bajkach bywa, żył król…ba, całkiem dobry król, może nie idealny, ale któż jest taki?

Miał tylko jedną zgryzotę, bo syna posiadał ladaco.

Ojciec jak to ojciec, syna kochał i trochę oczy przymykał…na jego lenistwo, drobne złośliwości, których królowi –ojcu nie skąpił.

Ale za nic miał synek ojca upomnienia, uważał, że to on już powinien koronę...

0
Brak głosów