Senator Chróścikowski z PiS o piątce dla zwierząt

Obrazek użytkownika Rebeliantka
Artykuł

Cytuję:

Jeśli nie ma zapotrzebowania na skóry, to po prostu przedsiębiorcy rezygnują i nie ma problemu. Rynek zawsze za to odpowiadał. Jeżeli mamy zapotrzebowanie, to dlaczego mamy oddawać rynek na Ukrainę czy do innych krajów jak Dania (...)  – powiedział Jerzy Chróścikowski, przewodniczący NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” w rozmowie z Radiem Maryja.

(..)

Przewodniczący NSSZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” przedstawił najważniejszą kwestię dla hodowców.

– Najważniejszą rzeczą dla rolników jest niewykluczanie z hodowli. Jeśli się mówi o jakimś etapie, że produkcja nie powinna być utrzymywana, to powinny o tym decydować względy ekonomiczne a nie nakaz zamknięcia, kiedy można stopniowo od tego odchodzić. Jeśli nie ma zapotrzebowania na skóry, to po prostu rolnicy rezygnują i nie ma problemu. Rynek zawsze za to odpowiadał. Jeżeli mamy zapotrzebowanie, to dlaczego mamy oddawać rynek na Ukrainę czy do innych krajów jak Dania. Hodowcy, rolnicy oczekują, żeby dać im czas na funkcjonowanie – powiedział Jerzy Chróścikowski.

Największym problemem w obecnych zapisach są te, które dotyczą uboju rytualnego.

– To jest najpoważniejszy problem, bo to rolników najbardziej dotyka. Już dzisiaj rolnicy mówią o spadkach ceny, bo sama dyskusja na ten temat powoduje, że jeśli ustawa weszłaby na bazie obecnej sejmowej, to za 30 dni nie można już ubijać zwierząt w uboju rytualnym. Świadczyłoby to o zrywaniu kontraktów, a niemożliwym jest to, żeby tak szybko doprowadzić do spadku. Kolejna kwestia to wchodzenie do gospodarstw. Rolnicy stanowczo podkreślają, że jest to prawo niekonstytucyjne. Organy, które mają uprawnienia powinny w to wchodzić a nie organizacje, które takowych nie mają (…). To samorządy powinny decydować, jak podejmować decyzje odnośnie tego, czy zwierzęta powinny być przekazane, czy powinny być utrzymywane – stwierdził senator RP.

Ocena polecanki: 
3
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.6 (głosów:7)

Komentarze

Znowu te antypisowkie obsesje, legendowane stronniczym RM?

Kto by wcześniej przypuszczał, że stara antysemitka nagle walczy na froncie o ubój rytualny i męczenie zwierząt.

Musisz zaśmiecać portal swoimi obsesjami? Ludzie naprawdę mają własne źródła wiadomości i nie trzeba ich powielać. Dziesiątki wpisów, w których ciągle to samo, nie jest żadnym unikatem. Bardzo interesujące za to, co pomijasz. Np. newsa RM o tym, że będą rekompensaty a nowela nie wejdzie natychmiast w życie- jeszcze by ktoś zauważył, jak to fałszywie atakowałaś twierdząc coś innego.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1646659

EOT

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-4

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1646661

Na 100% normalne to nie jest.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2
#1646665

7 senatorów PiS głosowało przeciw tej ustawie, 2 nie głosowało...czyli jest opór - w jakim celu PiS forsuje na siłę tę ustawę...?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1648034

Mamy zaufać.

Ale świadomi obywatele nie chcą ufać, chcą wiedzieć, bo w bajeczki o zwierzątkach nikt nie wierzy.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3

"Trzeba przywrócić ducha miłości wszystkim normom prawnym". /Kardynał Stefan Wyszyński/

#1648042

Gdy ojciec Tadeusz śpi… można powiedzieć piekną prawdę…

https://tv-trwam.pl/local-vods/vod.53149
Polecając film warto dodać, że dylemat Radia Maryja i TV Trwam polega teraz na pogodzeniu postawy całego przekazu Radia Maryja, zbudowanego na posoborowych dewiacjach, na pogodzeniu postawy jakże świętego Jana Pawła II, który jako typowy rewolucjonista i rebeliant, jeszcze jako biskup odprawiał tzw. msze kajakowe, wbrew przepisom kanonicznym, który ani razu w czasie swego urzędowania nie wspierał tradycyjnych katolików kierujących się odwieczną Nauką Kościoła, również w odniesieniu do przyjmowania Komunii świętej – na pogodzeniu tego wszystkiego z przekazem w rodzaju emitowanego materiału.
Trudno będzie pogodzić, coraz trudniej będzie lawirować.

Młodzież, młode pokolenie budzi się i pragnie kierować się Prawdą, dostrzega obłudę i zakłamanie posoborowego Kościoła. I to stwarza nadzieję.

Oprac. www.bibula.com
https://www.bibula.com/?p=119361

https://tv-trwam.pl/local-vods/vod.53149

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Verita

#1648046