Ostrożnie grzeją, by żaba nie wyskoczyła

Obrazek użytkownika olononame
Artykuł

Co nas czeka: "Brak widoków na szybkie nadrobienie strat powstających w światowej gospodarce wynika głównie z dwóch kwestii. Pierwszą z nich jest utrzymująca się niepewność co do ewolucji pandemii, prowadząca do oczekiwanego wzrostu skłonności gospodarstw domowych do ostrożnościowego oszczędzania oraz rezygnacji z inwestycji przez firmy. Druga, to niemożliwe do odzyskania straty w produkcji w niektórych sektorach (zwłaszcza w działalności usługowej i surowcach energetycznych)."

Wcześniejsze moje przemyślenia:

https://niepoprawni.pl/comment/1635136#comment-1635136

https://niepoprawni.pl/comment/1635143#comment-1635143

https://niepoprawni.pl/comment/1635147#comment-1635147

Ocena polecanki: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.3 (głosów:13)

Komentarze

Jeszcze tydzień i gorączka wyborcza przejdzie do historii. Po niej nastanie rozliczenie strat i "zysków".

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Polacy nie kłóćcie się.

#1635346

https://niepoprawni.pl/comment/1635090#comment-1635090

Dziś, jakby na potwierdzenie publikacja o oprocentowaniu kredytów i lokat. Z oszczędnościami na czarną godzinę nie będzie gdzie uciekać.: https://biznes.interia.pl/finanse/news-odsetki-od-kredytow-mieszkaniowych-spadly-o-33-proc,nId,4561293

Nie piszę po to, by kogokolwiek straszyć, ale uświadomić jaka nas wszystkich czeka rzeczywistość w średniookresowym terminie. Współczuję "frankowiczom", zostali na lodzie z kursem CHF z dnia dzisiejszego na poziomie 4,19 PLN.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

Polacy nie kłóćcie się.

#1635387

Te oszczędności na czarną godzinę nie są przez system pożądane gdyż zapewniają ludziom jakąś niezależność. Minister finansów już jakiś czas temu mocno ubolewał, że Polacy mają 200 mld oszczędności.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1635389

Ubolewał że te 200 mld to mało, czy dużo, że nie może ich zajumać? Jeśli masz tę wypowiedź pod ręka, proszę przekaż ją nam wszystkim.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

Polacy nie kłóćcie się.

#1635427

podejrzewam, że 200 mld. to jest oficjalnie na kontach, a ile jest w przysłowiowej skarpecie? Wielu Polaków nie trzyma w bankach właśnie przez to, że się boją, ze im jakiś ministerek albo urzędniczek zajuma - i oni o tym wiedzą dlatego tak nachalnie chcą aby ludzie zrezygnowali z pieniędzy gotówkowych i przeszli na same bezgotówkowe

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1635451

Czy dlatego również bronią się przed powszechnym dostępem do broni? Pisałem już o zaletach wzmocnienia obronności kraju w innym, moim poście. Polecam artykuł na portalu PCh24.pl: https://www.pch24.pl/dlaczego-wladza-nas-rozbraja--czyli-o-niegodziwosci-ograniczen-dostepu-do-broni,76649,i.html

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3

Polacy nie kłóćcie się.

#1635469

Oczywiście, ze tak - co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Władza boi się własnych obywateli, bo wie, że jak będą mogli się bronić to nie dadzą tej władzy na powszechne machloje i złodziejstwa obywateli.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1635477

Ta wypowiedź ministra to w sensie takim, że tych oszczędności jest dużo, a przede wszystkim poza kontrolą systemu i państwa.

„Polacy trzymają w gotówce około 220 mld zł. Dodatkowo ponad półtora biliona złotych znajduje się na rachunkach oszczędnościowych. Te pieniądze nie pracują dla gospodarki tak efektywnie, jakby mogłyby i możemy próbować to zmienić
https://alebank.pl/niepokojace-pomysly-ministra-finansow/?id=307002&catid=634&cat2id=27562

https://wnet.fm/2019/12/12/200-mld-zl-oszczednosci-w-kieszeniach-polakow-minister-proponuje-by-wydali-je-na-obligacje-skarbowe-na-zero-procent/

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1635545

Jakbym widział te lepkie, świerzbiące łapki...Dzięki za informację, daje ona do myślenia co zrobić, by lep nie przykleił się do naszej krwawicy. Inwestujmy w siebie i rodzinę, w zabezpieczenie na nieuchronnie gorsze czasy. Zadbajmy o naszą wiarę i chrześcijańską tradycję.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Polacy nie kłóćcie się.

#1635551

To juz inwigilacja jest tak dalece posunięta, że wiedzą nawet ile Polacy trzymają w przysłowiowej skarpecie?

Ile to kasy musi iść na to aby taką inwigilację stosować - dodam, z naszej kasy.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1635554

@SolidarnyX, nie po to wdrożono system ingiwilacji PEGASUS, by coś IM umknęło.

Wiedzą o nas więcej, niż każdemu z nas się wydaje. Występuję tu na NP pod nic nie znaczącym nick-iem, ale ONI mają wszystkie moje dane, to oczywiste. Czy się boję? Nie, do licha! Nie ugnę karku...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Polacy nie kłóćcie się.

#1635556

tak, zauważ jeden z ich najnowszych systemów do inwigilacji, który już od jakiegoś czasu używają - nazwali do ŹRÓDŁO i polega w wielkim skrócie na tym, że ze wszystkich róznych urzędów (US, ZUS, urząd miasta, gminy, zieleni miejskiej, państwowych firemek, POlicji, wojska, szpitali itp. itd.) zbierają dane o Tobie w jeden centralny rejestr (nawet niewinne by się zdawało podanie przy składaniu PIT nr telefonu (zawsze chcą aby podać na marginesie, mimo, ze nie ma takiego obowiązku i także rubryki w formularzu), mają potem ten nr telefonu (albo nr konta, po którym wiadomo w jakim banku masz pieniądze) wszyscy urzędnicy w centralnym ŹRÓDLE i tylko od poziomu dostepu danego urzędnika zależy jak wiele widzi o nas.

Przykład z życia: POlicja przysłała mandat gościowi, który nie zapiął pasów bezpieczeństwa. Okazało się że jakoś zrobiono mu zdjęcie i przysłano mandat. Najdziwniejsze w tym jest to, że gościu jechał pożyczonym samochodem, a na mandacie napisano wprost, że dane gościa zaczerpnięto z systemu ŹRÓDŁO (małymi literkami ale było napisane) - i teraz pytanie czy w tym systemie mają nawet zdjęcia każdego z nas?

https://plid.obywatel.gov.pl/zrodlo-urzednik

Pytanie kolejne. Co w tej sytuacji mówią przepisy RODO - bo wg mnie jest to wprost ich łamanie, a w dodatku nie mamy żadnej możliwości dostępu do swoich danych ani ich poprawienia czy usunięcia! No i nigdy nie wyrażaliśmy zgody na takie gromadzenia naszych danych osobowych!!!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0
#1635620

To zasłona dymna na uspokojenie masy ludzkiej. Dynamiczna cyfryzacja, ingiwilacja oraz naciski na bezgotówkową formę rozliczeń zakuwa nas w kajdany permanentnej niewoli.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

Polacy nie kłóćcie się.

#1635629

Dokładnie też tak uważam.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1635764

Oszczędności, szczególnie te na rachunkach bankowych będą tracić bardziej, niż te trzymane w skarpecie. Wiadomo wszak, że banki za trzymanie u nich naszych pieniędzy każą sobie płacić.

"Stopy procentowe w Polsce spadną poniżej zera?"
źródło:  https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-stopy-procentowe-w-polsce-spadna

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Polacy nie kłóćcie się.

#1635762

tak, a za wypłacenie gotówki z tych rachunków niektóre banki chcą nawet 10zł. prowizji i te prowizje ciagle rosną

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1635765

Odsłona "prospołecznej" polityki tych, którym dano mandat zaufania: https://biznes.interia.pl/finanse/news-pozew-przeciwko-skarbowi-panstwa

Odpowiedzialność Państwa wobec oszukanych obywateli jest bezsporna. To Państwo ma dbać o regulacje prawne, uniemożliwiające bankowe cwaniactwo i bandytyzm. Niezależnie od wyniku sporu prawnego, sam fakt takiego precedensu jest wstydem dla polskiego Rządu.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0

Polacy nie kłóćcie się.

#1635767

Nowe regulacje odsłaniają pełzające upodlenie społeczeństwa.

W sytuacji pogorszenia się kondycji firm w okresie "epidemii" lub stanu jej zagrożenia Ustawa uprawnia pracodawcę do wprowadzenia:

  1. Zawieszenia tworzenia i funkcjonowania ZFŚŚ, wypłaty świadczeń urlopowych - ponoć w porozumieniu ze Związkami Zawodowymi (Piotrze Duda, a ty tak słodzisz innemu Dudzie!)
  2. Warunek porozumienia zawarty w punkcie pierwszym jest bezprzedmiotowy, gdyż kolejny głosi wyraźnie o niestosowaniu się do postanowień układów zbiorowych, regulaminów wynagradzania etc.
  3. Kolejne regulacje to skrócenie odpoczynków dobowych i tygodniowych dla pracowników. Pośród "propozycji" regulujących organizację pracy znajdujemy taką perełkę jak: Stosowanie mniej korzystnych warunków zatrudnienia pracowników niż wynikające z zawartych umów o pracę
  4. Ograniczanie wysokości odpraw i innych świadczeń z tytułu ustania stosunku pracy.

I wszystko wygląda, tak pięknie na sztandarze obrony firm i gospodarki, z jednym małym ale. Ustawy zwane "tarczą X" stoją w sprzeczności z ustawą zasadniczą, gdyż ujmowane w przepisy i normy decyzje wykraczają poza ramy prawne zdefiniowane Konstytucją RP. Jaka by ona nie była... Furtka otwarta, deptanie godności ludzkiej przyzwolone, bo przecież minister od przymusowych szczepień dowolnie "epidemię" interpretuje.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

Polacy nie kłóćcie się.

#1635979