Naród i nacjonalizm według św. Jana Pawła II. Kryptonacjonalizm

Obrazek użytkownika olononame
Artykuł

Tropienie faktycznego czy często rzekomego nacjonalizmu nie jest wcale bezinteresowne. Najczęściej są dwa istotne tego powody. Pierwszy wynika z próby ukrycia własnej bezideowości, pustki moralnej, życiowego materializmu. Drugim powodem oskarżeń o nacjonalizm jest własny skrajny kryptonacjonalizm: niszcząc i wyszydzając idee narodu oraz miłości ojczyzny «oczyszcza się» pole dla ekspansji (ideologicznej, ekonomicznej, kulturowej itp.) własnego narodu”.

Ocena polecanki: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.9 (głosów:5)

Komentarze

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika olononame nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Dla czyjej ekspansji oczyszcza się polski patriotyzm? Zapraszam do komentowania.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

Polacy nie kłóćcie się.

#1635523

Prawicowe ruchy społeczne i polityczne często oskarżane są o nazizm. Przekonania patriotyczne, wbrew logice i semantyce nazywa się nacjonalistami. I choć dbałość o jedność narodową należy cenić, jak ceni się każde dobro wspólne to przypinanie łatki o negatywnym zabarwieniu ma się dobrze we wszystkich mendiach. Dziś rozbijana jest jedność narodu nie tylko za przyzwoleniem obozu rządzącego, ale przy jego silnym zaangażowaniu.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Polacy nie kłóćcie się.

#1635758