"kolonizacja Polski przez Zachód.To samo czeka Białoruś i przed tym chciał ją obronić Łukaszenka"

Obrazek użytkownika wilre
Notka

Izabela BRODACKA-FALZMANN
(  )

Kolejne pobyty na Białorusi potwierdziły moje przekonanie, że Łukaszenko wspaniale odbudował tak strasznie zniszczony przez radzieckie rządy kraj. Odbudowano kościoły i cerkwie, domy i pałace polskiej arystokracji takie jak Nieśwież i Mir. Pola były zadbane, szosy szerokie o wiele lepsze niż u nas. Ludzie weseli, kolorowo ubrani, sklepy dobrze zaopatrzone. Jeżeli ktoś twierdzi, że było inaczej po prostu kłamie. Większość naszych rozmówców popierała Łukaszenkę i wydrwiwała „ zawodowych rewolucjonistów” z Mińska.
Nie ma wątpliwości, że obecnie sytuacja radykalnie się zmieniła. Ludzie nie chcą Łukaszenki i wydają się nie doceniać jego osiągnięć. Można się zastanowić jak do tego doszło. Protestują przede wszystkim młodzi ludzie urodzeni po 2000 roku ,którzy na własnej skórze nie doznali rozkoszy sowieckiego raju.  Poza tym każde długie rządy dotyka efekt zmęczenia materiału ( przestroga dla rządów dobrej zmiany). Ludzie przestają myśleć że: „zawsze może być gorzej” i zaczynają myśleć że „zawsze może być lepiej”. Chcą żyć godnie co nie znaczy bynajmniej że chcą „mieć tak jak inni”. Godnie to znaczy mieć lepiej niż inni. Potrzeba stratyfikacji jest pierwotną potrzebą ludzką, hierarchie powstają w więzieniach, obozach pracy szkołach i przedszkolach. Ludzie mają swoje tęsknoty, marzenia i aspiracje. Chcą wolności rozumianej jako prawo do swobodnego stawiania żądań często nierealizowalnych albo wewnętrznie sprzecznych. Każda władza aby uniknąć anarchii stosuje represje. Represje na Białorusi mniej dotkliwe zapewne od represji stosowanych we Francji wobec „żółtych kamizelek” pogarszają tylko sytuację Łukaszenki, któremu nikt już nie będzie wdzięczny za podniesienie kraju z ruin. ( ręce za lud walczące sam lud poobcina). To co się obecnie dzieje na Białorusi przypomina jako żywo atmosferę festiwalu Solidarności. Takie nastroje łatwo wzniecić w określonym celu. W naszym przypadku celem było umożliwienie nomenklaturze miękkiego lądowania po upadku systemu, który i tak się już walił pod własnym ciężarem. Efektem wtórnym (a może planowanym) było zniszczenie tego co można było jeszcze uratować z przemysłu Polski i kolonizacja Polski przez Zachód. To samo czeka Białoruś i przed tym chciał ją obronić Łukaszenko. Przed zniszczeniem przemysłu i utratą ziemi. Wielokrotnie przestrzegał w swoich przemówieniach żeby unowocześnienie Białorusi nie odbywało się „kak w Polsze”.
Służyliśmy Łukaszence jako negatywny przykład, nie skorzystaliśmy z szansy nawiązania z jego rządem poprawnych stosunków, teraz nie uznajemy wyniku wyborów na Białorusi jakbyśmy mieli w tej materii coś do powiedzenia. Jak Zagłoba który rozdawał Inflanty. Nasze tromtadrackie deklaracje wpychają Białoruś w ręce Putina. To fatalne rozwiązanie. Nie lepsze byłoby dla Białorusi wepchniecie jej do UE.

PS.
 Michnik dość spokojny małomówny, z uśmiechem na ustach włączył się do dyskusji, pragnąc nas sponiewierać. Powiedział nam, że „My weźmiemy władzę, a wy Polacy pójdziecie z torbami". Giedroyć dodał, że „Nasi ludzie są już przy władzy, mamy kontakty i tylko czekamy na odpowiedni czas i ujawnimy prawdziwe nazwiska". Geremek bez kurtuazji powiedział: „Wypierdolimy Polaków i sami będziemy rządzić". Jak echo to samo powtórzy Michnik. Powiedziałem im, że to się uda po moim trupie.
   
http://lustracja.net/index.php/ciekawe-publikacje/164-michnik-my-wezmiemy-wladze-a-wy-polacy-pojdziecie-z-torbami

 

Ocena polecanki: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.1 (głosów:4)

Komentarze

typowa ruska propaganda. wierzyć łukaszence, bo sam mówi, jak to broni. tyle, że broni białorusi przed białorusinami.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-3

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1646844

"

Swiatłana Cichanouskaja, to przecież białoruski Petru/Hołownia. Pani Romaszewska - Guzy w Polsat News przybliżyła nam nieco jej sylwetkę stwierdzając m.in.: ma dwoje dzieci i dorosłego (sic!) męża. Ile trzeba tępoty w polskim łbie by sądzić, że angażując się takimi patentami w ‍koncepcję mińskiego majdanu, zdołamy go rozegrać i coś z tego mieć. Rosja drugi raz oszwabić się przecież nie da!

Całe towarzystwo z tej telewizji, którą kieruje Romaszewska trzeba rozpieprzyć na cztery wiatry. Przecież od niemieckiego judzenia w Polsce chce nam się i rzygać i skuć tym i owym mordę - a sami to właśnie robimy?!.

Nie dolewać benzyny do wydmuchanego ognia, nawiązać kontakty z białoruskimi władzami i jechać tą ścieżką. Morawiecki z (à propos) wizytą w Mińsku - miałby całkiem inną pozycję w tej sprawie, czy to we wschodnio- czy też unio-europejskim formacie. Tak, jak w tej chwili , to ma pozycję - lubię Premiera,więc powiem - zabawną.  "

https://www.salon24.pl/u/twardek/1069256,wydmuszka

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1


„Jedyną rzeczą potrzebną Złu do zwycięstwa jest bierność dobrych ludzi” – Edmund Burke
wilre - "Viva il re"
Niech żyje król

#1647060

Nie bardzo rozumi9em to polskie zaangażowanie w białoruskie spory, tak samo ochoczo wspieraliśmy Juszczenkę na Ukrainie a on odnowił kult Bandery...mało mamy wewnętrznych problemów...?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Yagon 12

#1648037

*  *  * 

 

JAN KOWALSKI 1 tydzień temu

Ciekawa dyskusja , oraz Bardzo Ciekawy Gość - Pan Henryk Pająk autor '' Bestie Końca Czasu'' . Przede wszystkim Całe zamieszanie z zamieszkami na Białorusi , Dywersja na Białorusi , próba obalenia Łukaszenki ,a teraz Wojna w górach Karabachu to nic innego jak próba zniszczenia Rosji oraz porządku światowego przez Amerykanów i ich złajdaczonych Agencików . Wojna w górach Karabachu to preludium do próby sprowokowania Wojny przez NATO. Generał Charles de Gaulle był Agentem BRYTYJSKIM ponieważ współdziałał ściśle z Anglikami podczas operacji Transporter - kwiecień - czerwiec 1941 kiedy to armia angielska i żołnierze Wolnych Francuzów walczyli w Syrii przeciwko Francji Vichy - a Zajęcie Syrii to było w interesie Brytyjczyków , potem Zajęcie przez Wojska Brytyjsko - Francuskie Madagaskaru . Zabójstwo Admirała Darlana w Algerze w 1942 roku to dowód na to , że Generał Charles de Gaulle to AGENT BRYTYJSKI - on i cała ekipa rządu Francuskiego w Londynie była pod butem Brytyjskim . Francuska sekcja SOE Była mocno kontrolowana przez MI 6. Wszyscy , którzy mówią o tym z kim Polska powinna pójść w 1939 roku - z Kim Polska powinna zawrzeć sojusz zapominają , że Były organizacje mocno wywierające wpływ NA Hitlera między innymi Bund Deutscher Osten , Związek Artamanów i inne , które chciały Zniszczyć Słowian . Owszem uważam , że wszystko jest lepsze od wojny i zniszczeń ale trzeba brać pod uwagę czy Niemcy Hitlerowskie dotrzymały by słowa i Czy można było wierzyć ??? takim Brunatnym i paskudnym typom jak Goering , HESS, HIMMLER , Rosenberg - bo to ONI w rzeczywistości kierowali Życiem Politycznym w III Rzeszy. ? Wydaje mi się , że nie , a fakt jest bezsporny że od 1938- od zajęcia Czechosłowacji , a Potem od 1939 roku i Zajęcia Polski do września 1943 Niemcy realizowali ZBRODNICZY Generalny Plan Wschodni i Plan Oldenburg mający na celu Zniszczenie Gospodarcze , Biologiczne i Fizyczne Słowian

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0


„Jedyną rzeczą potrzebną Złu do zwycięstwa jest bierność dobrych ludzi” – Edmund Burke
wilre - "Viva il re"
Niech żyje król

#1648212

Dziękuję za pokazanie drugiej strony medalu,.Przyznam , że uległam przekazowi medialnemu, ale też nie sposób zignorować tego, co piszesz. Świat jest bardziej skomplikowany niż byśmy chcieli....

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Nie minusuję bez uzasadnienia, bo to jak cios po ciemku w plecy.  Komentarze niemerytoryczne i agresywne minusuję bez dodatkowego wyjaśniania. Uwagi osobiste proszę kierować na PW.

#1648215