Czy ktoś wie na czyja korzyśc działali?

Obrazek użytkownika Waldemar Korczynski
Artykuł

Czy ktoś z Państwa ma wiarygodną informację kto na tej działalności FB skorzystał? Jak? Co? Jesli to mierzalne to ile? Ja konkretów nie znalazłem.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.8 (3 głosy)

Komentarze

Jak cytuje Kościelny w "Warszawskiej Gazecie" raport dotyczący FB został opracowany raczej po to, by politycy mogli uchwalić nowe prawo pozwalające na polityczną  kontrolę portali społecznościowych. Temu mają służyć przesłuchania Frances Haugen przed Kongresem.

"Haugen zaleciła utworzenie federalnej agencji regulacyjnej - w rodzaju wspieranej przez Kongres rady nadzorującej - która pomogłaby analizować działania firm technologicznych".

]]>https://wiadomosci.onet.pl/politico/facebook-frances-haugen-zeznania-syngalistki/mqrk2md]]>

Rozgrywana przez FB Polska to uboczny wątek w tej sprawie i nie mający wiele wspólnego z interesami głównych graczy.

Vote up!
3
Vote down!
-5
#1634323

ale problem mozliwości i roli mediów społecznościowych, szczególnie tych globalnych, taki całkiem "uboczny" to chyba nie jest. To może byc poczatek rewolucji. A co najmniej przyspieszenia ewolucji.

Vote up!
3
Vote down!
-1

Waldemar Korczynski

#1634339

że amerykańscy politycy chcą położyć tzw. łapę na mediach społecznościowych. To z tego powodu pojawił się raport sporządzony przez "sygnalistkę" o FB.

FB to drańska firma, ale próba jej kontroli przez polityków, to jak gaszenie ognia benzyną.

Vote up!
4
Vote down!
-3
#1634343

"FB to drańska firma, ale próba jej kontroli przez polityków, to jak gaszenie ognia benzyną."

Tu ma Pani racje. Ja mam wciąż nadzieję (chyba w przeciwieństwie do większości dyskutantów/piszących_na_tym_portalu), że to nie wierchuszka tej społecznej hierarchii zwycięży, a "doły". Nie te najniższe, bo to jednak "czerń" jak mawiał Pan Onufrty Zagłoba, ale to co ponad czernią. Jeśli nie, to nic nam nie pomoże. Chyba że Bóg. I tylko cudem, bo na ewolucję, to czasu nie ma.

Vote up!
3
Vote down!
-1

Waldemar Korczynski

#1634348