Banaś kontra Ziobro - oświadczenia o wymuszaniu zeznań przeciwko Banasiowi

Obrazek użytkownika Rebeliantka
Artykuł

Cytuję:

Dysponuję oświadczeniami osób, które nakłaniano do składania fałszywych zeznań obciążających mnie i moją rodzinę. Wystąpię do marszałek Sejmu o powołanie komisji śledczej – powiedział na konferencji prasowej Marian Banaś, prezes Najwyższej Izby kontroli.

Prezes NIK dodał, że osobom tym w zamian za zeznania miało być proponowane zwolnienie z aresztu tymczasowego i oczekiwanie na proces w domu.

(...)

Marian Banaś ocenił, że to informacja „szokująca, która w każdej zdrowej demokracji wywołałaby dymisję najważniejszych urzędników w państwie”.

„To sytuacja bez precedensu od czasu upadku PRL, aby prezes Najwyższej Izby Kontroli stał się celem dla służb specjalnych i prokuratury. Nie pozostawiam tego bez odpowiedzi” – podkreślił szef NIK.

(...)

Marek Chmaj, pełnomocnik Mariana Banasia, poinformował natomiast, że „w związku z szeregiem działań Prokuratora Generalnego i podległych mu organów” Marian Banaś zdecydował, że wystąpi do marszałek Sejmu Elżbiety Witek oraz do przewodniczących klubów i kół parlamentarnych z wnioskiem o powołanie komisji śledczej.

„Chcemy prosić, aby Sejm RP dokonał kontroli działalności Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry oraz podległych mu organów prokuratury w zakresie: po pierwsze tego, o czym mówił mój poprzednik pan mecenas Marek Małecki, czyli nadzoru Prokuratora Generalnego nad działaniami organów Prokuratury, w szczególności dotyczących możliwości wymuszania zeznań obciążających prezesa Najwyższej Izby Kontroli” – powiedział Marek Chmaj.

Po drugie – jak zaznaczył – „braku podejmowania postępowań przez Prokuraturę z wniosków składanych w trybie ustawowym przez prezesa NIK-u. Pan prezes złożył 67 wniosków o podjęcie postępowań, działając jako prezes NIK-u, Prokuratura do dzisiaj podjęła tylko i wyłącznie działania w zakresie 3 postępowań” – wskazał pełnomocnik Mariana Banasia.

Po trzecie – jak dodał – „działań podjętych w związku ze złożonym wnioskiem o uchylenie prezesowi NIK Marianowi Banasiowi immunitetu”.

(...)

Twoja ocena: Brak Średnia: 2.5 (5 głosów)

Komentarze

#1633357

- ze SKOK Wołomin i grają na przeczekanie.

Naród powinien chwycić za broń i te złodziejskie świnie zlinczować.

Polski nie ma.

To jest naprawdę straszne. Wybory już nabierają rozpędu i tak jak Wam pisałem wielokrotnie - SKOK to jedyna afera która jest w stanie wywalić Rząd "do góry nogami".
Myślałem że rozbroją tą minę i że Prezes to mądry człowiek ale myliłem się. Kasa zaślepiła im rozum.

PS - jeśli jest życzenie to mogę wstawić linki do You Tube ze wstrząsającymi materiałami.

Nie wiem czy ktoś oglądał ostatni program Elżbiety Jaworowicz jak SB-ek przyszedł i żalił się że go gnębią za to że brał udział w złodziejstwie w wyprowadzeniu tej kasy.
Ta złodziejska świnia jeszcze miała czelność się żalić.

Tu link do programu "Sprawa dla reportera" - obejrzyjcie proszę zanim TVP na polecenie Kaczyńskiego skasuje.
Ten wziął sobie 8 milionów i mówi że pieniędzy na oczy nie widział:

https://vod.tvp.pl/video/sprawa-dla-reportera,07102021,55902055

Tylko prawda Was i nas wyzwoli !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Vote up!
3
Vote down!
-3

***** tvn.

#1633371