75. rocznica procesu norymberskiego

Obrazek użytkownika Rebeliantka
Artykuł

(...)

Skazą na funkcjonowaniu trybunału był także fakt zasiadania w nim przedstawicieli państw o zupełnie różnym nastawieniu do rządów prawa i praw człowieka. Wystarczy wspomnieć, że trybunał nadzorował sowiecki zbrodniarz sądowy Andriej Wyszynski, a stojący na czele sowieckich oskarżycieli Rudenko w czerwcu 1945 r. koordynował proces przywódców Polskiego Państwa Podziemnego. Udział sowietów wymagał również pomijania „niewygodnych” dla nich kwestii, takich jak znany aliantom zachodnim tajny protokół do paktu Ribbentrop-Mołotow, który można uznać za spisek przeciwko pokojowi. Sowieci próbowali też wykorzystać proces do obciążenia Niemców winą za zbrodnię katyńską. Sprzeciw pozostałych krajów sprawił, że ich działania spełzły na niczym.

(...)

Ocena polecanki: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.3 (głosów:3)

Komentarze

Większym skandalem było to, że Sowieci występowali w procesie jako oskarżyciele choć przecież wspólnie z Hitlerem wywołali II wojnę...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1652344

Nie każdy wie, jak się używa wielokropka w nawiasie ukazującego pomijanie fragmentu cytatu. Albo jak się zaznacza cytat. Na ten przykład Rebeliantka, podająca się za dziennikarkę, mimo zwracania uwagi, nie wie do dziś. Tak jej komuchy nakazały wypisywać, tak i karnie wypisuje do dziś, co tam jakieś zasady polskiej pisowni i stylistyka, to dobre dla paniczyków a nie proletariuszki Rebe.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1652381