#3rp. Polacy jako całość nie odzyskali instynktu samozachowawczego

Obrazek użytkownika wilre
Notka

Po pierwszej turze... Kilka uwag:

- Polacy jako całość nie odzyskali instynktu samozachowawczego. Zmiany w polityce państwa, które w ogólności są dobre tak dla uboższych jak i bogatych zostały zlekceważone.

- Polacy żyją poza rzeczywistością. Pogląd na sprawy polityczne nie jest kształtowany na podstawie doświadczenia rzeczywistości a na podstawie medialnej propagandy. Narzędzia zaś medialnej propagandy są w zdecydowanej większości po stronie opozycji.

- Polacy są naiwni. Uważają, że rzeczy dane są dane raz na zawsze a każdy, kto przyjdzie po obecnych rządach uszanuje obecne status quo. To w sposób naturalny wiąże się z krótką pamięcią.

- Polacy nie chcą państwa w którym, umownie, część konserwatywna ma władzę. Odpowiada im i 500+, 13 emerytura, tarcza antykryzysowa itd. tylko, że chcieliby otrzymać to od kogoś innego. Kogoś, kogo szanują elity III RP. 

- Polacy jako całość nie zasługują na samodzielne państwo. Z jednej strony część konserwatywna nie zbudowała nowych elit i nie umie przyciągać do siebie tych, którzy do tej pory od polityki byli odwróceni. Z drugiej elity III RP nie umieją nic innego niż kopiować zachodnie mody, ale nie umieją kopiować wzorców, które doprowadziły do bogactwa państwa zachodnie. Nie umieją też uwzględnić tego, co Polskę różni od krajów zachodnich.

- Polacy nie znają pojęcia wdzięczności. Uważają, że to, co otrzymali w ramach zmiany politycznej w Polsce po prostu im się należy. Wiem to z rozmów z wieloma środowiskami. Państwo i tak ich okrada więc to, co oddaje po kradzieży to i tak mało. 

- Polacy to romantycy a to jest, mimo całego szacunku do poetów romantycznych, kwintesencja głupoty. Chcą rzeczy niemożliwej i niezdrowej czyli tego, aby nikt ich nie dzielił. Czasami chcą rzeczy tak dziwnych, że można śmiało powiedzieć, że nie wiedzą czego chcą. Przykład? Polacy chcieliby mieć bardzo profesjonalny rząd, bardzo profesjonalnych posłów, ale najlepiej za darmo lub za minimalną krajową. 

Taki stan szybko się nie zmieni. Jeżeli anty-III RP straci władzę to III RP będzie robić to, co już robiła, bo umieć nic innego nie umie. W pierwszej kolejności będzie to ogromna promocja lewicowo - liberalnych koncepcji. W drugiej będzie to zarządzanie interesami tubylców w interesie obcych. Gdyby było inaczej byłoby inaczej. Na przykład Telekomunikacja Polska nadal byłaby Telekomunikacją Polską. A, że Polacy są w swojej masie niezbyt mądrzy, obecne szkoły nie wyposażają ich nawet w podstawowy aparat krytyczny, który mógłby pomóc nie ulec propagandzie to jeżeli im się powtórzy wystarczająco wiele razy, że np. trzeba sprzedać Orlen, bo państwowy a jak państwowy to oczywiście zły, to tak się stanie i będą się z tego jeszcze cieszyć. 

Ale może tak będzie lepiej - znów naród narzekaczy będzie mógł narzekać na wszystko i wszystkich i wreszcie a zarazem znów będzie mieć uzasadnione powody. Bo III RP to jest koncept budowy nowego Polaka pod względem duchowym, ideowym a nie koncepcja budowy zamożności społeczeństwa. Cóż - i przed szkodą i po szkodzie głupi. I niech tak zostanie.

___________________________

ps
NOTA BENE

Peter Parker 6 dni temu (edytowany)

Mam już swoje lata i myślałem, że niektóre opisy młodych lasek to mit. Ale dane mi było poznać bliżej pewną młodszą znajomą, która ma mega powodzenie i tu szok, bo prawie wszystko się potwierdziło. Jak wygląda dzień takiego pustaka? Ciężka pobudka bo impra była do 2-3, śmieciowe śniadanie, o ile cokolwiek jest w lodówce. Make up na szybko i zbijanie fazy w pracy, aby jakoś wytrwać te 8h. Obiad to jakiś kebab. Powrót, mała drzemka i jazda: browar (do 5 w środku tygodnia, na jednym posiedzeniu), netflix (myślałem, że to żart, ale się potwierdziło), gry na telefon lub konsolę i zioło. Duuużo zioła. Opowiadała różne szczegóły z życia głównie koleżanek, o tym jak walą się z dwoma typami na raz, albo jak opierdalają pęto z połykiem. Swoje historie opuściła, nie dlatego, że nie ma hamulców. Zgrywa trochę cnotę. Chociaż jak ją przycisnąłem to coś tam paplała, ale raczej o tym że się dużo masturbuje bo ktoś mi mówił, że ma jakąś blokadę. No i dziwię się typom, którzy jak patrzą na ładną Julkę to myślą, że będzie mega sex a tu kłoda. Dziewczyna uważana na osiedlu za ogarniętą, bo coś tam wynajmuje i pracuje. Ale jeśli ktoś ma normalne wymagania to widzi, że to ogarnięcie polega na orientacji gdzie jest automat z kondomami albo jak naruchać środki poronne. Kiedyś trochę się bujałem w niej ale jak ją poznałem bliżej i zastanowiłem się jak mogę z kimś takim spędzać życie to mi szybko przeszło. Tak sobie myślę, że taki brudny kundel ze śmietniska prowadzi ciekawsze życie i czasami jak wpadnie w zamysł to chociaż widać na jego pysku jakąś refleksję
https://www.youtube.com/watch?v=XkkKHlfC5LU

Ocena polecanki: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.5 (głosów:3)

Komentarze

Stary Wiarus   29 czerwca 2020, 01:40

@Leonarda Bukowska 

Czarno ubrane kobiety będą zawodzić w kościołach "Ojczyznę wolną racz nam zwrócić panie". Gniewna młodzież będzie knuć i roić o powstaniach narodowych, nie zwracając uwagi na fundamentalną sprzeczość, że trudno o powstanie narodowe pod nieobecność narodu. Masa, dawniej naród, będzie wstawać wcześnie, żeby zdążyć na autobus firmy Deutsche Bahn z kierowcą nawalonym amfetaminą, aby się nie spóźnić do pracy za 2500 brutto w montowni Volkswagena. Elita z awansu społecznego w PRL będzie z przyjemnością myśleć, że już za tydzień pójdą ze znajomymi na wino i ośmiorniczki. Jurgieltnicy będą zamawiać wizyty u kręgarzy dla ratowania dysków w kręgosłupach nadwyrężonych przez noszenie ciężkich reklamówek z gotówką. Za posiadanie kręgosłupa moralnego sędzia Tuleya będzie standardowo dawał trzy lata bez zawieszenia. Międzynarodowe bilety lotnicze, kolejowe i autobusowe do wszystkich krajów będą wyprzedane na dwa lata z góry.

Porządek zapanuje w Warszawie.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0


,,żeby głosić kłamstwo, trzeba całego systemu, żeby głosić prawdę, wystarczy jeden człowiek”.
wilre - "Viva il re"
Niech żyje król

#1636849