Wyższe wymagania Ks. Jan Kruczyński


Komentarze

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

...,którg prmjsz t wychwnk zwy.

Prwszy tp frmcj &mdsh; tn, który ks. Blchnck prcwł przy wydtnj pmcy prtstntów (t klcznść byw ntbn brdz częst pmjn w pblkcjch dtyczących rch). włśn fkt, ż nnwrcy współprcwl przy twrzn prwszg stdm frmcj, jst przyczyną njwększych prblmów dszpstrskch, wążących sę z jg dzłlnścą.

W cąg mnnych 40 lt brdz wl, mż nwt kł mln młdych plskch ktlków n njbrdzj chłnnym tp swjg życ był wystwnych n ryzyk zrżn sę prtstntyzmm. Jk wl z nch w wynk tg dstrkcyjng wpływ strcł wrę? Jk wl przcł Kścół, twrząc skty &bdq;wlnych chrzścjn&rdq;?

brz zmn, któr nstąpły w rch zwym pcząwszy d drgj płwy lt 80., nlżłby zpłnć kznm drg sprj grpy śwckch mdrtrów rch, prwdzącj d przcn fcjlnych strktr rch d twrzn wspólnt pstzwych chrktrz chryzmtycznym, nstępn zkłdn &bdq;nwych Kścłów pndwyznnwych&rdq;. Prcs tn trw d dzś, prblm zdj sę nwt nrstć.

Mmy t bwm d czynn z pwstnm szrg skt prtstnckch dzwcznj dktryn, w stc prmjących gnstyczny &bdq;Kścół dch&rdq;. C ckw, z prspktywy plgtycznj w Kścl w Plsc nml znknęł śwdmść ścsłych zwązków mędzy ówczsną zą dzsjszym &bdq;wlnym Kścłm&rdq;...

https://glr.tv/rtcl/PFhVBQHs8wT4DYtFsvxGzQC

 

Vote up!
0
Vote down!
0

Verita

#1581447

Znajoma mnie ten link poleciła

Czyżby się w nim mocno zadurzyła?

Błądzenie jest dziś łatwe, gdy się szuka

Boga nie w Modlitwie i to jest sztuka

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1581451

na temat ruchu oazowego .

Niech, wobec tego, komentarzem do owych "mądrości" będzie, zamieszczona przed laty, chyba w Niedzieli, uwaga jednego z dojrzałych chrześcijan - księży katolickich:

(cytuję z pamięci) - Jeśli wierzący opuszczają KK - bo wymagania wiary są dla nich zbyt trudne - to oni mają problem, z którego będą rozliczać się przed Bogiem. Jeśli jednak opuszczają KK - bo nasza gorliwość jest zbyt mała - to my będziemy z tego rozliczać się - przed Bogiem.

Tak więc "rozliczani" będziemy z naszej miłości i wierności Bogu. Co do "wierności Kościołowi" - o tyle, o ile jest Kościołem, w którym Panem jest Bóg. W którym króluje Jezus Chrystus - gdzie On odbiera uwielbienie, cześć i chwałę. Gdzie nie tworzymy sobie "innych bogów" - obok Boga Jedynego: Nie będziesz miał innych bogów obok Mnie.

Pozwolę sobie zaproponować lekturę książki, wydanej w Polsce w 2011 przez DW "Rafael" p.t. Niebo istnieje... Naprawdę! O chłopcu, który odwiedził niebo Prawdziwa historia

(Tytuł oryginału Heaven is for Real. A litle boy's Astounding Story of his trip to Heaven and Back, aut. aut. Todd Burpo i Lynn Vincent)

Colton, chłopczyk, wówczas czteroletni, który odwiedził niebo, mówi wkrótce potem o kimś, kto właśnie zmarł: 

 - Nie będzie mógł pójść do nieba, jeśli nie miał Jezusa w swoim sercu! (Niebo istnieje...Naprawdę, str. 83)

Powtórzę: "jeśli nie miał Jezusa w swoim sercu!" Nie była to mowa o Chrzcie Świętym, ale o tym, do czego m.in. prowadziła formacja oazowa - do osobistego przyjęcia Jezusa Chrystusa do serca. Do osobistego uznania Go za Pana i Zbawiciela. Czy zdajemy sobie z tego sprawę? Sakramenty święte nie działają "z automatu". Konieczna jest nasza osobista, świadoma decyzja! Jeśli choć jedna osoba, czytając ten wpis zechce podjąć taką decyzję - to czas który na to poświęci i podjęta decyzja będą słusznym wyborem. Zaufanie Bogu, a nie "wiara" w Boga [Diabeł też wierzy, i drży: «Wierzysz, że jest jeden Bóg? Słusznie czynisz - lecz także i złe duchy wierzą i drżą»(Jk 2:19)].
 Pozdrawiam, 

 

Vote up!
0
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1581548

W piekle wielu przebywa kapłanów

O tym to mówią charyzmatycy

Bo wielu udaje ważnych panów

Stąd tak błądzą słabi katolicy

Pozdrawiam serdecznie

Vote up!
0
Vote down!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#1581641

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1581654

Manipulacje Verity:

Czy ja pisałam o filmie? Czy - książce?

Jak "trzeba" - to "Nie ma ani nauczania Apostołów zawierającego takie sformułowania, ani oczywiście opisu, aby ktokolwiek używał takich sformułowań, aby stać się chrześcijaninem."

A jak "nie trzeba" - to gdzie jest w nauczaniu Apostołów albo w Piśmie Świętym cokolwiek na temat "samozbawienia" czyli zbawienia z uczynków? ["Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę. A to pochodzi nie od was, lecz jest darem Boga: nie z uczynków, aby się nikt nie chlubił." (Ef 2,8-9)]

Gdzie w nauczaniu Apostołów albo w Piśmie Świętym jest mowa o kimkolwiek z ludzi że "posiada chwałę Bożą" sam z siebie? ["wszyscy bowiem zgrzeszyli i pozbawieni są chwały Bożej, a dostępują usprawiedliwienia darmo, z Jego łaski, przez odkupienie które jest w Chrystusie Jezusie." (Rz 3:23-24)]

Gdzie w nauczaniu Apostołów lub w Piśmie Świętym jest mowa o "innej" Drodze do Ojca - poza Jezusem Chrystusem? ["«Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie. Gdybyście Mnie poznali, znalibyście i mojego Ojca. Ale teraz już Go znacie i zobaczyliście»." (J 14:6-7)]

Albo - gdzie w Piśmie Świętym albo w nauczaniu Apostołów napisane jest, że chrzest jest potrzebny do zbawienia?

 ["«Jezu, wspomnij na mnie, gdy przyjdziesz do swego królestwa». Jezus mu odpowiedział: «Zaprawdę, powiadam ci: Dziś ze Mną będziesz w raju». "(Łk 23: 42-43)] A mimo to - sami zostaliśmy, przez naszych rodziców ochrzczeni, chrzcimy nasze dzieci...

Jak ktoś"zainfekuje się" kłamstwem, to żadna szczepionka nie pomoże:  "Ten zaś rodzaj złych duchów wyrzuca się tylko modlitwą i postem." (Mt 17:21)

Modlitwą i postem!

Vote up!
0
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1581672

No i moze, to dobrze. Gdyby mianowicie byly szczepionki na ten przyklad na glupote i tak "czyste" jak te dzisiejsze, to by glupole umierali masowo...

A tak ? teoretycznie, to zadna szczepionka na ta przypadlosc nie pomaga i pacjent nadal glupi :-))))

I dobrze, ze tak jest.Glupiego posuchac, to nawet moze byc zabawne..., zeby tylko, to nie bylo takie szkodliwe, takie smiertelne...

 

 

Vote up!
0
Vote down!
0

chris

#1581677

Jacku Oaze w swoim czasie rowniez mocno zazydzono, jak i caly Kosciol Katolicki i zaczelo to sie juz 400 lat temu w Hiszpani. Oaza jest naszpikowana szydami, ktorzy rozwalaja ja od wewnatrz...

pzdr.

Szczesc Boze

Vote up!
0
Vote down!
0

chris

#1581678

A teraz - najlepsze:

"Słowo to jest blisko ciebie, na twoich ustach i w sercu twoim. Ale jest to słowo wiary, którą głosimy. Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że JEZUS JEST PANEM, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych - osiągniesz zbawienie. Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia." (Rz 10:8-10)

Co więc znaczy to "Nie ma ani nauczania Apostołów zawierającego takie sformułowania, ani oczywiście opisu, aby ktokolwiek używał takich sformułowań, aby stać się chrześcijaninem."

Ja nie pisałam o tym, jak "stać się chrześcijaninem" (bo w Ruchu Oazowym uczestniczyli chrześcijanie - ludzie ochrzczeni!) Mój wpis dotyczył ZBAWIENIA. (Kłania się, jak zwykle, czytanie ze zrozumieniem!)

Z jakiej sekty jesteś Verito? "Pan" Józef Życiński też, w podobny sposób, walczył z Ruchem Oazowym! Czy również należysz do spadkobierców tego "pana"? Jakieś braki w znajomości Pisma Świętego tu widzę. Trudno się dziwić tamtemu szydowi i jego uczniom. Tylko niech lepiej nie udają chrześcijan.

Vote up!
0
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1581697

Jak ktos, kto jest za przymusem szczepienia, a do tego szczepionkami zanieczyszczonymi nawet smieciami przemyslowymi moze dywagowac na temat wiary, milosci Jezusa Chrystusa ?

Bog Ojciec i Jego Syn, to nie tylko Milosc, ale i zycie.

Jak mozna byc za smiercia i pisac takie rzeczy ? KROPKA ! koniec dyskusji Pani Tarnawska !

Kazdy Pani komentarz jest z bedny i to tak dlugo, jak bedzie Pani ponizala tych, ktorzy walcza o zdrowie i co wazniejsze zycie POLAKOW !

Ta walka tutaj z Verita czy tez markowa, to jest u Pani jakas forma obsesji. Naczytala sie Pani zapewne z jakis naukowych periodykow i sposobi sie Pani w tematach o ktorych  nie ma Pani zielonego pojecia. No chyba, ze wieczorem przy kolacji szanowny Malzonek szepnie Pani do ucha to i owo i to cala Pani wiedza w prawie wszystkich tematach zdrowotnych. Na dodatek okrasza to Pani wielka religijnoscia...

Torsji mozna dostac czytajac to zaklamanie. Podobno kobiety maja byc bardziej subtelne od mezczyzn...no nie podkresla Pani tego pogladu.

 

Vote up!
0
Vote down!
0

chris

#1581700

Drogi Panie! To pp. Markowa i Verita zaczęły bardzo prymitywnie atakować mnie, gdy ośmieliłam się prezentować inne niż One Obie raczyły były stanowisko - wobec problemu i problematyki szczepień ochronnych. Powołując się przy tym na "ałtorytety" typu Justyny Sochy (rehabilitantki medycznej chyba), doktora Jerzego Jaśkowskiego (obecnie - sklerotyka, kiedyś - zapewne niezbyt dobrze - za PRL-u - wykształconego medyka). Także - szeregu innych osób, którym niestety brakło zarówno wiedzy, jak też uczciwości. A przy okazji - używając nieparlamentarnych określeń wobec mnie. Cytować nie będę.

Jak wynika z mego motta - nikt mnie nie będzie zaczepiał bezkarnie! 

W dodatku - Verita to typowy "podskakiewicz" - nie przeczyta dokładnie, nie zrozumie treści, ale, na wszelki wypadek "podskakuje" i "odpowiada", choć zazwyczaj - nie na temat. Jak choćby ostatnio twierdząc, że nigdzie nie ma "czegoś" w nauce Apostołów (a co jest "jak byk").

Nie lubię manipulantów, reaguję na kłamstwa i półprawdy.

I nie zrozumiałam pańskiej sentencji na mój temat: "...sposobi sie Pani w tematach o ktorych  nie ma Pani zielonego pojecia" (cytuję tekst oryginalny).

Czyżby uważał Pan, że "zielone pojęcie o tematach" mają pańskie protagonistki? Oraz - że są prawdomówne, a ja - "zakłamana"? No to "ja was pozdrawlaju" (jakoś przestał Pan ostatnio błogosławić staropolskim Szczęść Boże - to też była tylko poza?)

Z Panem Bogiem,

 

Vote up!
0
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1581843

Dr.Jaskowski sklerotykiem ? niezbyt dobrze wyksztalconym medykiem? No, no pani Tarnawska...no no...coraz bardziej odkrywa pani swoje karty. Czy zna osobiscie dr.Jaskowskiego? czy tylko czytala orzeczenie Izby lekarskiej? lub iw internecie wyczytala...

Tak sie sklada, ze znam go osobiscie pani Tarnawska.

Jest pani tutaj wstretnym indywiduum pani Tarnawska. Nie tylko, ze dyskredytuje pani Jerzego Ziebe, ale teraz dr. Jaskowskiego.

O Vericie i markowej nie wspomne, bo obie panie moga bronic sie same, sa tutaj obecne.

Ze co? ze przestalem ...Szczesc Boze , ano przestalem, torsje mi przeszkadzaja...

Nie ze tylko personalnie uderza pani w ludzi, ktorzy chca cos pozytecznego dla Polskiej Sluzby Zdrowia uczynic, chca ja reanimowac, to na dodatek uderza pani w umeczony Narod Polski. Bo to przeciez nie tylko o dr.Jaskowiaka sie rozchodzi, nie o dr.Czerniaka, nie o Jerzego Ziebe, tylko o to co ONI czynia i czym sie zajmuja.

Powtarzam, okropny z pani czlowiek... niestety wady i wstretny charakter na starosc ulegaja kumulacji...pycha przechodzi w odrazajacy fetor domniemanego intelektu... tylko glupiec nie uczy sie do poznej starosci, do smierci... tylko glupiec nie potrafi rewidowac pogladow, ktore posiadl niejednokrotnie z falszywych zrodel czy tez z powodu ulomnosci samej nauki... a odrazajace indiwiduum insynuuje bezustannie, ze jej racje sa bezsporne...tylko glupiec jedynie rozwiazujac krzyzowki mysli, ze "posiadl wszystkie rozumy"...cwiczac te dwie komorki, ktore na dodatek wzajemnie sie szukaja.

Na starosc ugruntowana glupota  jest warta jedynie milosierdzia, na ktore ja chwilowo zdobyc sie nie moge, gdyz wiele i to wiele Polakow z powodu tej glupoty musi cierpiec i nawet masowo umierac...

T

Vote up!
0
Vote down!
0

chris

#1581848

"Na starosc ugruntowana glupota  jest warta jedynie milosierdzia, na ktore ja chwilowo zdobyc sie nie moge, gdyz wiele i to wiele Polakow z powodu tej glupoty musi cierpiec i nawet masowo umierac..."

Nie będę komentowała ani pańskiego "stylu dyskusji", ani wcześniej "doświadczonego" stylu pań Markowej i Verity.

Jednego jestem pewna - do tzw. noblesse kogokolwiek z Państwa zaliczyć nie byłoby łatwo . Zwłaszcza po przeczytaniu np. pańskiego powyższego wpisu, albo też niektórych wpisów Pań Verity i Markowej.

Dr Jaśkowski - nie wypowiadam się na temat jego zalet towarzyskich, sądzę że są niemałe. Ale już co do jego wiedzy - kilkakroć odnosiłam się, na tutejszym blogu, do jego "rewelacji". Nie mam wielkiej ochoty powtarzać, jednak takie "kwiatki" jak "zdrowa nikotyna" w papierosach, bo kwas nikotynowy to Vit PP! (czyli coś jak porównywanie krzesła elektrycznego ze zwykłym krzesłem), czy brak rozróżniania między płonicą (szkarlatyną) i błonicą (dyfterytem) - to pierwsze z brzegu przykłady... no właśnie - sklerozy, czy - braku wiedzy? Albo kłamstwa (ewidentne) dr Jaśkowskiego na temat Jennera, który, celem szczepienia przeciwko czarnej ospie, miał używać obornika końskiego, zeskrobywanego z końskich kopyt...Ciekawa byłabym pańskiej "apologetyki". Kto na przykład miałby "cierpieć i umierać" z powodu niepalenia tytoniu (czyli nie-używania "zdrowej nikotyny"). To ja miałabym "uderzać w umęczony Naród polski"? W jaki sposób takie (ewidentne głupoty) miałyby "reanimować" polską Służbę Zdrowia, albo "coś pożytecznego" dla niej uczynić?

Czy wiadomo Panu, jak wiele dzieci umierało w Polsce przed okresem wprowadzenia szczepień przeciwko BŁONICY (dyfterytowi, dyfterii) oraz - jak wygląda śmiertelność z powodu błonicy obecnie. Poza tym - w prymitywny sposób odnosi się Pan do mnie używając inwektyw miast rzeczowych argumentów. A jeśli Pan zaczyna "zajmować się" (z pozycji besserwissera) problemami zdrowia i chorób - to torsje nie powinny stanowić przeszkody w zachowaniu autentycznej postawy człowieka kulturalnego i chrześcijanina .

Pan Zięba - biznesmen. Jak dobrze zarabia na nieuleczalnie chorych i jak wiele udokumentowanych przypadków wyleczeń może przedstawić? (Zarobki p. Zięby nawet już ktoś obliczał, co do osób wyleczonych - z rzetelną dokumentacją - nie spotkałam danych.) Dyskusje na temat "leczniczej marihuany" i dr Czerniaka - może dziś sobie darujmy, czy jednak jest Pan pewien, że jest to coś, co miałoby "reanimować" czy "poprawić" funkcjonowanie polskiej Służby Zdrowia?

A wszystko, również powoływanie się przeciwników szczepień na takie, jak powyższe "autorytety" - i niewybredne ataki na mnie, jako metoda uzasadnienia "szkodliwości szczepień" - to jakaś taka mało wyrafinowana metoda dyskusji.

Serdecznie pozdrawiam i - z Panem Bogiem,

Vote up!
0
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1581922

W Polsce mamy wiele przeciwnikow, ktorzy niestety jeszcze maja wladze w rekach. Wladze "medyczna"

Ale lody te topnieja i stopnieja. Ludzie jako pacjenci sami wybiora to co jest dla nich dobre i co im przynosi poprawe zdrowia.

Nie bede z Pania wiecej korespondowal przez ten portal, bo to nie ma najmniejszego sensu. Pani arogancjai, jej ugruntowany betonowy punkt widzenia nie pozwala na zadna logiczna dyskusje. Pani stanela, gdzies w latach piecdziesiatych , a moze i wczesniej. Poza tym nie rozumie Pani tematu w ktorym sie poruszamy. Ignoruje Pani badania naukowe ostatnich co najmniej 30 lat, nie zna lub nie chce zna kartelu farmaceutycznego i medycznego. Dla mnie nie wie Pani NIC ! w tym temacie...To Pani papla i powtarza bzdury, ktore dawno sa juz jako bzdury zakwalifikowane. Ignoruje Pani wszystko co Swiat ostatnich 30 lat dokonal, mysle tu o naukowych udokomentowanych labolatoryjnie doswiadczeniach. Ach, Pani Tarnawska, doprawdy nie mamy plaszczyzny rozmowy, Pani jest zwykla ignorantka.Uslyszala Pani ode mnie  te kilka gorzkich slow, gdyz obraza Pani kilka osob, ktore na to nie zasluguja.Wysmiewa sie Pani z tego co oni probuja dokonac...Szkodzi Pani polskiej sprawie...Nie mam przyjemnosci wiecej do Pani pisac. I prosze mi tu nie wymachiwac katolicka flaga wokol nosa. Katolik to nie znaczy idiota !

Vote up!
0
Vote down!
0

chris

#1581935

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1581870

Na razie, po raz kolejny manipulujesz i mieszasz porządki. Jedyne moje kłamstwo, które mogłabyś udowodnić, to mój nieprawdziwy zarzut, że zablokowałaś moją korespondencję prywatną na portalu Niepoprawnych. Faktem jest, że zrobiły to dwie blogerki, z którymi współdziałasz, czyli Markowa i Lotna. Na blogu przyznałam się do mojego nieprawdziwego, bo nie było to kłamstwo zamierzone, pomówienia Ciebie. Natomiast niezaprzeczalnym jest faktem, że każdą z Pań (Markową, Lotną i Ciebie) "złapałam" na ukradkowym stawianiu minusów.

Historie o Fentanylu, które opisujesz - pochodzą z jednego z amerykańskich stanów (państw w Zjednoczonych Stanach Ameryki). Co to ma do rzeczy odnośnie szczepień w Polsce. Czego ma dowodzić? Że wszędzie są oszuści, łajdacy, kryminaliści nawet wysoko "umocowani" w hierarchii społecznej. Wobec p. Zięby też pojawiają się zarzuty, że robi interesy na śmiertelnie chorych ludziach.

Czasami - nie warto się "wychylać".

Ukłony,

Vote up!
0
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1581930