Niesamowita historia Pomnika Katyńskiego


Komentarze

Tak niesamowite i nieprawdopodobne, a prawdziwe.

Musimy wiedzieć i zapamiętać!

Vote up!
0
Vote down!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1622797

Pani Anna Wójtowicz, córka artysty Wojciecha Seweryna mogłaby opowiadać godzinami o problemach jakie musiał pokonać jej ojciec, aby mógł powstać ten pomnik. Robiono wszystko, aby nie był w stanie zebrać potrzebnych pieniędzy na stworzenie pomnika. Polski MSZ robił wszystko co mógł, aby pomnik nie powstał. Artysta wbrew wrogom Polski, udającym patriotów pokonał wszystkie przeszkody i kłody rzucane pod jego nogi.

Niestety, ci sami ludzie, którzy ciężko pracowali nad tym, aby pomnik nie powstał, przyjeżdżali później i przyjeżdząją pod pomnik, by robić sobie przy nim zdjęcia. Niestety, na wszelkie uroczystości pod pomnikiem nigdy nie została zaproszona wdowa, żona pana Wojciecha Seweryna. Nie została zaproszona, gdy kwiaty pod pomnikiem składał Duda, nie została zaproszona, gdy pod pomnikiem lansował się Czaputowicz.

Córka twórcy pomnika, pani Anna Wójtowicz mówiła często o tym jak wielką podporą dla jej ojca w walce o pomnik była jego żona. Czaputowicz nawet nie wiedział kto był twórcą tego pomnika, jak i o tym, że zginął on nad Smoleńskiem razem z prez. Lechem Kaczyńskim.

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1622941