żałoba

Obrazek użytkownika elig
Kraj

Wigilia i  Święta Bożego Narodzenia to najchętniej obchodzone i najradośniejsze święta w roku.   Niestety, miesiąc grudzień już tak radosny nie jest.  Pomijając nawet paskudną pogodę, obfituje on w ponure wydarzenia.  Przypomnę tylko Grudzień 1970, czy stan wojenny 13 grudnia 1981 roku.  Podobnie było i w obecnym 2018 roku.  W czwartek, 20 grudnia doszło do wybuchu metanu pożaru w czeskiej...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (4 głosy)
Obrazek użytkownika Myślidar
Idee

PAMIĘĆ O NASZYCH ZMARŁYCH

 

Pamięć o naszych zmarłych, to nie tylko groby.

To także strumień smutku co jak lawa wzbiera.

Łzy ojców - perły bólu - zastygłe z żałoby.

Zadra śmierci co matki pod sercem uwiera!

 

To pamięć bohaterów podstępnie straconych.

To połamane krzyże i te całkiem świeże.

Kwiaty, znicze i wieńce na grobach złożone.

W Wigilię dodatkowe na stołach talerze.

 

Pukiel włosów...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (13 głosów)
Obrazek użytkownika Peacemaker
Idee

Wiele osób zastanawia się o co chodziło Prezydentowi z tym przebaczaniem, budowaniem wspólnoty. Powróćmy więc na Krakowskie Przedmieście w pierwszych trzech dniach od 10.04.2010.Na krakowskie Przedmieście przychodzili ludzie. Nie tylko zwolennicy tragicznie zmarłego Prezydenta Lecha Kaczyńskiego - także ci, co na niego nie głosowali, niekiedy z niego wcześniej kpili i dopiero pod wpływem...

4.85
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.9 (16 głosów)
Obrazek użytkownika contessa
Kraj

Płacz, a zgrzytanie zębów  się niesie po III RP. Chyba jakaś POwódź wszechczasów idzie na Polskę i w ogóle na cały rejon środkowo-jewropejskiego unijnego kołchozu bo  w Polsce 1% z tego „POspolitego POruszenia” co na Bronisława Marię głosowało, takie hektolitry łez wylewa, że Iguasu z Niagarą to pikuś Pikusia, a oba oceany z Amazonką i jej całym dorzeczem może się schować. Około nowego...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (13 głosów)
Obrazek użytkownika Józef Wieczorek
Kraj

Kto doprowadził do śmierci uniwersytetu ?

Kiedy powstanie niezależna komisja do wyjaśnienia okoliczności śmierci i ujawnienia odpowiedzialnych za śmierć ?

Pod adresem 

https://www.facebook.com/events/743022532486449/ 

przeczytałem nekrolog -

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy o ŚMIERCI UNIWERSYTETU.

Uroczystości żałobne odbędą się w środę, 10 czerwca o godzinie 12.00 na Wydziale Filologicznym UG...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (9 głosów)
Obrazek użytkownika zetjot
Blog

W reakcji na hałas wokół spalonej tęczy, wydało mi się najpierw, że nie byłoby od rzeczy, gdyby środowiska niezależne, konserwatywne także pomyślały o rozmaitych happeningach, performance'ach, czy instalacjach. Mogła być postawiona tęcza, no to, symetrycznie, nie powinno być nic nadzwyczajengo w happeningu pod nazwą "spalenie tęczy". Skoro można topić Marzannę, czemu nie można uprawiać "palenia...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Peacemaker
Idee

Biskup Zawitkowski we wspaniałej homilii w rocznicę tragedii Smoleńskiej przypomniał pierwotną symbolikę tego wydarzenia. Wychodząc od rozmowy załamanych uczniów z Jezusem w drodze do Emaus poprzez naszych polskich poetów doprowadził nas do tego, o czym wszyscy przeżywający żałobę 3 lata temu (o tych, co otwierali szampana i o tych po których to spłynęło nie piszę) myśleliśmy w tamtych chwilach.

...
0
Brak głosów
Obrazek użytkownika coryllus
Kraj

Przedwczoraj nie było wieczorem żony w domu, zacząłem kąpać dzieci, telefony nagle się rozdzwoniły, dzieci, szczególnie młodsze, zaczęły zgłaszać jakieś pretensje, a w końcu wrzeszczeć. I nagle rozległo się pukanie do drzwi. Poleciałem do tych drzwi z dwoma telefonami przy uchu, przekrzykując siedzącą już w wannie Miśkę i próbując namówić Gabrycha by zjadł kolację. Nagle drzwi się otwierają i...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Rzucili sierotom ochłapy, po kilka tysięcy zł. Nieroby rządowe! Rząd nierządników i nierządnic! Zakład POgrzebowy Donalda Tuska 'Ostatnia Posługa" znów ma branie! POprzebierali się w żałobne szaty, przykleili sobie żałobne miny!
Wyglądają jak ci z firm ostatnia POsługa!
Ciemne garnitury, czarne krawaty.
Z przylepionymi minami facetów z zakładów pogrzebowych wygłaszają te swoje fałszywie brzmiące...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika kokos26
Blog

 Jak informują media, znicze, jakie Czesi palili w miastach i miasteczkach podczas żałoby po śmierci Václava Havla, zostały pieczołowicie zebrane i umieszczone w przeszło stu workach.

Pozostała w nich stearyna zostanie stopiona, a pewien artysta plastyk wykona z niej dwumetrowe serce upamiętniające zmarłego prezydenta.

Mam cichą nadzieje, że pani prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz Waltz oraz...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika baltowcom
Kraj

 zapowiedź raportu

Jutro nie ma nic ważniejszego niż to,co mają nam do powiedzenia rządzący Naszym krajem na temat losów tego samolotu.Długo wszyscy czekaliśmy na ten dzień!

Pełen "Raport Millera" będzie o 10.00 29 lipca 2011 na stronach:

Premiera - www.premier.gov.pl

MSWiA -  www.mswia.gov.pl 

Komisja Smoleńska - www.komisja.smolensk.gov.pl

MON - www.mon.gov.pl

Przypomnijmy sobie dziś - ...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Rebeliantka
Kraj

10.IV. formalnie kończy się żałoba. Pozostaje pamięć - ulotna jak opadające liście z drzew. Pozostają obowiązki - wobec żywych, a także wobec historii i zmarłych. Wobec Polski - Ojczyzny. "Póki w narodzie myśl swobody żyje".

 

*** (Wszystko umiera z smutkiem i żałobą)

Wszystko umiera z smutkiem i żałobą,

choć tylko zmianą kształtu jest skonanie,

bo chociaż wszystko zmarłe zmartwychwstanie,

...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Kajeka
Kraj

Jego Eminencja Kardynał Kazimierz Nycz

Jego Eminencjo przepraszam że zwracam się do Eminencji, ale jego postawa wywołuje u mnie wręcz fizyczny ból i nie tylko u mnie, /jak wskazują choćby komentarze do mojego wpisu w blogach/ .
Już poprzednia wypowiedz Eminencji, że należy użyć siły dla usunięcia wiernych spod krzyża, spod pałacu, wywoła niedowierzanie szok, zdziwienie i zgorszenie.
...

3
Twoja ocena: Brak Średnia: 3 (1 głos)
Obrazek użytkownika Nathanel
Blog

Po pierwsze czemu kardynał dwa dni przed rocznicą śmerci Jana Pawła II nic o niej nie wspomnia i to na miesiąc przed beatyfikacją ! K.Nycz jak zwykle na stanowisku.Jeszcze prawie dwa tygodnie do rocznicy tragedi narodowej pod Smoleńskiem, ale już teraz Nycz obwieszcza urbi et orbi czas konieczność radowania się i jednoczenia wokól swoich mocodawców. W ten sposób piecze sie DWIE pieczenie...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Ciri
Ogłoszenie

 

Składamy na ręce Hanny Gronkiewicz-Waltz protest w sprawie niszczenia pamięci o tragedii w Smoleńsku oraz jej ofiarach, która objawia się m.in. w skandalicznych decyzjach i postępowaniu służb porządkowych na Krakowskim Przedmieściu.

Prosimy o włączenie się w akcję i przesłanie apelu do wszystkich, którzy pamięć od śmierci chcą uchronić.

Apel znajduje się TUTAJ

 

Petycję można podpisać TUTAJ

 

...
0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Ciri
Kraj

Dzień ten poprzedzał zmasowany atak na wszystkich tych, którzy poległszy rok temu, w dniu 10 kwietnia 2010 roku, uznani zostali przez zaprzaństwo za zagrożenie. Chciano ich zohydzić medialnymi kłamstwami tak, aby nie mogli stać dla nas postaciami, do których moglibyśmy się odwołać i na których moglibyśmy się powoływać powstając do wyrwania Ojczyzny z rąk tak bardzo jej nienawidzących.

Tak bardzo...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Godziemba
Historia

Stalina uczcili nie tylko przywódcy komunistyczni, dzieci, robotnicy i robotnice, ale przede wszystkim twórcy peerelowscy. 

8 marca „Express Wieczorny” zamieścił wiersz „Stalin” Stanisława Ryszarda Dobrowolskiego, z którego zacytujmy jedną zwrotkę:   „Jest wszędzie obok nas, gdzie Polak i gdzie Grek Gdzie świt w źrenicach gra i gdzie wrogowie bledną. Jest w huku dział i hut. Ludy i On to jedno....
0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Godziemba
Historia

5 marca 1953 roku zmarł Stalin. Jego śmierć rozpoczęła obchody świeckiej żałoby. 

Na pierwszych stronach wszystkich gazet w PRL 6 marca 1953 roku ukazały się pełne bólu i smutku informacje o tym, że „przestało bić serce wodza ludzkości Wielkiego Stalina”.            W liście KC PZPR do sowieckich towarzyszy zapewniano, iż „nieśmiertelne życie i dzieło Towarzysza Stalina będzie dla narodu...
0
Brak głosów
Obrazek użytkownika krisp
Blog

Nagła śmierć Ks. Arcybiskupa Życińskiego zaskoczyła mnie tak samo, jak chyba wszystkich. Takie zaskoczenie to nic dziwnego. Jakoś na co dzień nie myślimy o tym, że nasze życie jest kruche i może się skończyć w każdej chwili, w sposób absolutnie nieprzewidywalny.

Muszę się przyznać, że w chwilach duchowej słabości nachodziły mnie zupełnie niechrześcijańskie myśli na temat Księdza Arcybiskupa, Jego...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika jwp
Blog

Genialny jak zwykle Wojciech "Klata" Olejniczak ogłosił powstanie Nowej Świeckiej Tradycji.(więcej) - Wojciechu gasi śliną znicz.

Ten tekst jest tak głupi jak jego bohater, nic na to nie poradzę.

Otóż od teraz już zawsze polityk SLD będzie ogłaszał po wsiach, siołach i miastach dzień zakończenia żałoby. Obawiam się o zdrowie Wojtka, fizyczne oczywiście, bo psychiczne już dawno szwankuje. Ale jak...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika kryska
Kraj

Postkomuna pookragłostołowa trzymająca koryto pdzieliła Polaków i dzieli nadal.
Dzieli, bo te czerwono-liberalne mendy wiedzą doskonale, że najlepiej trzymać w ryzach społeczeństwo podzielone i skłócone.
Polak dla Polaka wilkiem, a oni koryciarze , salonowcy i michnikowszczyzna wespół z pseudoartystami bawią się, piją, lulki palą, konta uzupełniają, lodziarnie co rusz nowe otwierają.
...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Dixi
Blog

Co się tyczy katastrof, to wszyscy widzieli, albo nawet uczestniczyli. Zaraza jest, co łatwo udowodnić. Ale egzorbitancje???

Po kolei.

Spadł samolot, a potem nastąpił niemal potop – druga powódź stulecia w ciągu stu lat. Wszystkiemu winni są oczywiście Kaczyńscy.

To nie prawda, że winne są bobry. Biolog-marszałek (a marszałków u nas dostatek) powiedział wyraźnie – piżmaki, a my zrozumieliśmy...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Piana
Blog

Jak było do przewidzenia, młodzi (choć niekoniecznie), wykształceni (ale nie zawsze) i z wielkich miast (i nie tylko) odreagowują tydzień traumy narodowej. Krążą sms-y z dowcipami o „zimnym Lechu”, na rodzinnych imprezach to główny temat do żartów i w ogóle śmiech na całego. Dowcipy są tak zabawne, że normalnie klękajcie narody, ale wiadomo – jak pada słowo Kaczyński, to musi być śmiesznie –...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Dixi
Blog

… i komuś nie da”. To ludowa definicja psa ogrodnika.
Po ogrodzonym terenie katastrofy pod Smoleńskiem, grasowały najpierw rosyjskie służby specjalne. Kto wie, czy nie były tam dużo wcześniej, niż nierychliwa straż pożarna i ekipy ratunkowe. Nie było żartów – goniono wszystkich, zabierano kasety z kamer, a nawet notatki…
Po ogrodzonym terenie katastrofy buszował też „lud rosyjski” w poszukiwaniu...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Marcin B. Brixen
Blog

- Będzie specjalne składanie zniczy pod pomnikiem ofiar katastrofy - oznajmił dziadek.
- Jakiej katastrofy? - wystraszyli się Hiobowscy.
- No, tej co się zdarzyła pięć lat temu pod Smoleńskiem.
- Ależ co dziadek! Przecież to było jakoś na początku kwietnia! Tuż po papieżu! Więc jaka to dziś rocznica!
- To prowokacja - babci z gniewu zaczęły drżeć nozdrza. - Kontrmarsz dla pochodu pierwszomajowego...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Zdecydowany amator
Kraj

http://video.dlapolski.pl/04/27/solidarni-2010/

Jak również ciekawy artykuł na Frondzie,
a dotyczący wywiadu z p. Ewą Stankiewicz.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika Krzysztof Boruszewski
Kraj

Przez ostatnie dni w Polsce panowała wyjątkowa atmosfera; smutek i żal przeplatały się z niesamowitym poczuciem jedności i gwałtownym wybuchem patriotyzmu. Wyjątkowo niekorzystnie na tym tle wypadały wszelkie wystąpienia Bronisława Komorowskiego, który po tragedii w Smoleńsku stał się pierwszą osobą w państwie. Podkreśla to wielu komentatorów, odczuwało to także wielu Polaków, a przede wszystkim...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Kuki
Kraj

 

Żałoba oficjalnie zakończona? Dla mnie i dla wielu Polaków żałoba nie skończy się nawet wtedy, gdy wszystkie ciała ofiar katastrofy wrócą do Polski i zostaną pochowane w ojczystej ziemi.

Kolejny dzień żałoby i gonitwa myśli nie ustaje.

Dowiedziałem się z sieci , że Tu-154M charakteryzuje się tym, że po dotknięciu lądowiska nie jest w stanie ponownie oderwać się od ziemi.  Są też informacje,...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Marcin B. Brixen
Humor i satyra

Na fali ogólnonarodowego rozczulenia i międzyludzkiego zbliżenia Hiobowscy zaprosili do siebie rodziców kuzyna kontestatora. Stosunki pomiędzy obiema rodzina układały się źle. Szczerze mówiąc - fatalnie. Według rodziców kuzyna kontestatora główną przyczyną tego stanu rzeczy była najmłodsza latorośl Hiobowskich. To Łukaszek ściągał na nich same katastrofy i nieszczęścia.
Hiobowscy przy zaproszeniu...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Piana
Kraj

W zeszłą sobotę siedziałem rano przy komputerze i miałem zamiar pisać o pamięci, a raczej o jej szkodliwości w procesie otumanienia medialnego. Życie dopisało do rozważań bardzo mocną kartę. Szczerze mówiąc dopiero próbuję poskładać sobie wszystko w głowie po tragedii, więc z góry przepraszam za nieco chaotyczny styl.

Wracając so samej pamięci, to gdyby w sobotę rano wykasowano wszystkim pamięć,...

0
Brak głosów

Strony