skażenie

Obrazek użytkownika elig
Świat

W czerwcu 2011, dwa miesiące po serii wybuchów w elektrowni atomowej w Fukushimie gawędziłam sobie ze znajomym z UJ. Rozmowa zeszła na Fukushimę i powiedziałam, że substancje radioaktywne wciąż wydobywają się z ruin elektrowni w wielkich ilościach. Znajomy bardzo się zdziwił i oświadczył, iż myślał, że dawno jest już po problemie.

Podobnie uważała większa część światowej opinii publicznej...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika elig
Kraj

  Dziś rano, 18.07.2012 w serwisie TVN24.pl pojawiła się taka oto wiadomość /TUTAJ/:

  "Władze graniczącego z Polską niemieckiego powiatu Uckermerk ogłosiły skażenie radioaktywne wody w miejscowości Schonfeld - donosi "Głos Szczeciński". Miasto leży 15 km od polskiego Gryfina. Niemcy nie wiedzą, skąd uran w takich ilościach znalazł się w wodzie. Niemieckie służby stwierdziły obecność 17...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika mukuzani
Blog

Zrobiłam sobie urlop od netu, czasem trzeba - dla higieny psychicznej. Jednak te informacje mnie na tyle zaniepokoiły, że robię wyłom w urlopie. Mam nadzieję, że ktoś z blogerów postara się postawić "diagnozę i rokowanie". Sezon urlopowy przed nami, może warto się zastanowić czy warto kusić się na "świeżą rybkę", prosto z kutra w nadmorskich wczasowiskach ? :(

Od kilku tygodni rybacy donoszą o...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika sigma
Blog

W sobotę robot TEPCO wykrył promieniowanie na poziomie 4 000 milisievertów (=4 sieverty) na godzinę w budynku, gdzie mieści się reaktor R1 elektrowni atomowej Fukushima 1.

Na zdjęciu widać radioaktywną parę buchającą ze szczeliny w posadzce reaktora R1. Zdjęcie zostało wykonane w piątek 3 czerwca.

To najwyższy pomiar promieniowania w powietrzu na terenie elektrowni atomowej Fukushima 1.

W...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika sigma
Blog

Kryzys nuklearny w Fukushima 1 trwa od miesiąca niszcząc reputację Japonii zarówno jako kraju o zaawansowanej technologii jak i atrakcji turystycznej.

Sytuacja jest tak zła, że ani eksperci, ani rząd nie ma pojęcia, ile miesięcy potrwa, zanim odzyskają kontrolę nad reaktorami.

TEPCO próbuje naprawić system chłodzenia czy nawet skonstruować cały zewnętrzny system, by obnizyć temperaturę w...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika sigma
Blog

Japońska rządowa agencja do spraw bezpieczeństwa nuklearnego

zdecydowała się podwyższyć poziom katastrofy w elektrowni atomowej Fukushima Daiichi z 5 na 7, najwyższy stopień na międzynarodowej skali.
Nuklearna i Przemysłowa Agencja Bezpieczeństwa (Nuclear and Industrial Safety Agency) podjęła tę decyzję w poniedziałek. Oświadczyła, że zniszczona elektrownia emituje ogromną ilość radioaktywnych...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika sigma
Blog

Wysoki poziom radioaktywnego cezu wykryty w wodzie morskiej nieopodal reaktorów Fukushima budzi obawy, że radioaktywność przeniknie do łańcucha pokarmowgo.Cez 137 ma okres połowicznego rozpadu równy 30 latom. Co gorsza, jest absorbowany przez rośliny morskie zjadane przez ryby, a - jak rtęć – akumuluje się.

W środę 30 marca wykryto wysokie stężenie cezu 137 w wiosce oddalonej od uszkodzonych...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Agent_Smith
Świat

rozsiewając cząsteczki uranu w całej atmosferze i okrążając planetę nieskończoną ilość razy.

Zepsuł się system chłodzący jednego z sześciu reaktorów. Po wybuchu widoczny był biały dym, identyczny jak ten po wybuchu w Czarnobylu, również zawierający radioaktywny cez i jod.

Radioaktywny jod natychmiast wnika do tarczycy zastępując ten dobroczynny, zatruwając cały organizm. Suplementy z jodem...

0
Brak głosów