SF

Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Kultura

Za dawnych czasów mieszkańcy Związku Sowieckiego wiedzieli jedno. By przeczytać prawdę o otaczającym świecie trzeba kupić…. nową książkę science fiction sowieckiego autora. A jeśli niektórzy autorzy sf antycypowali naszą epokę? I nie koniecznie byli to ludzie sowieccy?

 

W 1971 roku Wielka Dama SF Ursula K. Le Guin wydała powieść Jesteśmy snem.

Fabuła, przynajmniej na początku, może zniechęcać....

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (5 głosów)
Obrazek użytkownika norwid
Kultura

Pan Łukasz Adamski napisał recenzję pt: „Alita: Battle Angel”. Piękny wizualnie banał. Jako że jestem fanem SF od lat młodości, chowany na Lemie, Asimovie i P.K. Dicku czytając recenzję pana Łukasza poczułem się intelektualnie zgwałcony a sam temat autor potraktował nie tyle po macoszemu co z buta. Niniejszym prezentuję własny punkt widzenia diametralnie różny od wspomnianej recenzji.

 

Film...

3.75
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.8 (6 głosów)
Obrazek użytkownika norwid
Kultura

Warto zagłębiać się dobre produkcje Hollywood, szczególnie te które obnażają problem duszy żydowskiej. Taką produkcją na pewno jest serial SF pt. Altered Carbon. Cyberpunkowa powieść Richarda K. Morgana na której oparty jest serial Altered Carbon została opublikowana 15 lat wcześniej. Fani gatunku są zawiedzeni filmową produkcją Netfliks'a, w mojej ocenie niesłusznie. Film bowiem nie jest wierną...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (4 głosy)
Obrazek użytkownika Marek Mojsiewicz
Kultura

Drodzy Czytelnicy,

Nadszedł moment w którym po 1,5 roku skończyłem książkę. Jej pierwszą cześć . Zostanie ona wydana w ciągu 3 tygodni, ale już można składać zamówienia preorder, aby dostać ją w pierwszej kolejności. Opublikowałem 3 pierwsze rozdziały w formie nie redagowanej, żeby każdy miał możliwość zobaczenia zarysu całej powieści. Rozdziały te przebudowałem pogłębiając ich warstwę...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (2 głosy)
Obrazek użytkownika Piotr Szelągowski
Kraj

Dziś po prostu polecenie dwóch jakże odmiennie skrajnych lektur - można by też powiedzieć odwrotnie: skrajnie odmiennych.
Z jednej strony wstrząsająca historia osadzona w jak najbardziej rzeczywistej przestrzeni: śmierć przez ukamienowanie w Nigerii - brutalna rzeczywistość chorego prawa islamu, dla kobiety która cudzołożyła.
I nie oszukujmy się - i nie ubierajmy w szatki fałszywej, obłudnej,...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (3 głosy)
Obrazek użytkownika Łażący_Łazarz
Kultura

W poprzednią noc, dzięki kanałowi TV Kino Polska przeżyłem fantastyczna podróż do wspomnień z dzieciństwa.  Wszystko dzięki nocnej emisji „Milczącej Gwiazdy” Filmu SF produkcji PRL-NRD z 1959 r..

Nie pamiętałem o istnieniu tego filmu i z niczym go nie kojarzyłem, więc obraz, który pojawił się na ekranie w noc, którą musiałem zarwać, był dla mnie kompletnym zaskoczeniem. Pojawiły się znajome...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Anonymous
Kraj

Aldebaranin westchnął wszystkim słomami tułowia i pociągnął kolejny łyk garkapy. Nieskrępowane myśli biesiadników krążyły po całym turungu. Wypełniały odartą z niwiosek przestrzeń nad nami. Te cięższe walały się pomiędzy stolikami.

- Za dużo seksu a za mało nauki – Pomyślałem i oczywiście, nad stoliczkiem pojawiła się zgrabna damska pupa obmacywana przez naukowca w gronostajach i birecie.
...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Iwona Jarecka
Blog

 

Zawsze zauważała coś, czego nikt nie dostrzegał, a potem było jej głupio, że zauważyła przed wszystkimi…bo przecież właściwie nic nie znaczyła.
To tak, jak ze stosem pacierzowym, wszyscy wiedzą, że zbudowany jest z kręgów, ale…czy ktoś przy każdym ruchu zastanawia się jak on działa?
Ten jej zmysł, był dla niej przekleństwem, próbowała się dostosować do myślenia ogółu, by nie stać się łatwym...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Andrzej.A

Sądzę, że taki dialog mógł się odbyć całkiem niedawno w firmie, której nazwy nie wolno wymieniać.

A: Co ty kurwa wyprawiasz, jakieś listy tworzysz, Kisiel to był tylko jeden. Ktoś powtarzający taki gest naraża się co najmniej na śmieszność. Ty sobie zdajesz sprawę ile to nas będzie kosztowało? I jeszcze ten twój przydupas Cz. co on sobie myśli, że takie bzdety można wypisywać. A ty mu to...

0
Brak głosów