pozew zbiorowy

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj
 

W swoim felietonie zatytułowanym: "Dosyć! Już dosyć antykatolickiego ataku na Polskę i Polaków!" napisałem m.in.:

 

"Szanowni Katolicy! Nie możemy nadstawiać w tej sytuacji "drugiego policzka"! Nie możemy pozwolić na profanowanie naszych świętości, naszej Matki Boskiej i jej Syna Jezusa Chrystusa. Bo jakoś nikt nie zauważył, że jednocześnie z profanacją Matki Boskiej Częstochowskiej został...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (12 głosów)
Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Wczoraj we wszystkich niemal mediach podano informację, że oszacowany majątek firmy AmberGold wynosi 100 milionów złotych a roszczenia wobec niej aż 330 milionów złotych. Jak wynika z tej informacji oszukani przez tą firmę ludzie nie będą mogli uzyskać w całości zwrotu swoich pieniędzy lub też nie odzyskają ich wcale.

Zrodził mi się w tej sytuacji pomysł, który nie wiem czy ma szanse pozytywnej...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika krisp
Blog

Uśmiałem się jak norka z propozycji pozwu zbiorowego w sprawie Amber Gold choć, z drugiej strony, nie jest mi do śmiechu gdy myślę o okradzionych, niechby i przez swoją naiwność rodakach, którzy próbowali w czasach kryzysu zadbać o swój III Filar.

Że co? Że niby jakiś pozew, niechby i zbiorowy, przeciwko Amber Gold ma pomóc odzyskać pieniądze? Ja sugerowałbym raczej serię pozwów:

1/ przeciwko KNF...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Witam 

Bardzo krótko... jako tylko przyczynek do refleksji i może dyskusji... 

Tak się zastanawiam nad 7 letnim wyrokiem Julii Tymoszenki. Dostała go za niekorzystne dla Ukrainy podpisanie umowy gazowej z Rosją, czyli działanie na szkodę własnej ojczyzny. 

(więcej analitycznie o umowie: TU) 

Pomijając fakt słuszności wyroku i okoliczności podpisania przez Panią Premier owej umowy (umów)...

0
Brak głosów