Piłka Nożna

Obrazek użytkownika Chłodny Żółw
Sport

Dziś mecz polskiej reprezentacji z zawsze niebezpieczną drużyną San Marino. Co będzie, jeśli tym razem Fabiański nie obroni karnego? Leo podobno już drży... Ale ja o innej, ideowo-polityczno- piłkarskiej ciekawostce...

Na razie i działacze i politycy unikają komentarzy na ten temat.  A chyba jest co komentować!


W czasie konferencji prasowej transmitowanej przez telewizję TVN, rzecznik firmy...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Chłodny Żółw
Sport

Emocje rosną. Mecz eliminacyjny piłkarzy z Irlandią Północną już bardzo blisko. Czy polscy politycy kibicują naszej drużynie? Udało mi się dotrzeć do kilku ciągle utajnionych, nieautoryzowanych wypowiedzi popularnych kibiców. Dane wypowiadających się polityków zostały zaszyfrowane, ale treść niektórych wypowiedzi wskazuje na autorów...

 

Polityk X: To będzie na pewno bardzo fajny mecz. Dużo...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Boanerges
Kraj

Dziś gruchnęła wiadomość, że możemy stracić Euro z pwodu korupcji, której fakty podane do publicznej wiadomości są podobno tylko wierzchołkiem góry lodowej.

UEFA słusznie domaga się klarownej sytuacji, zanim jej prominenci przyjadą na pięknie wymoszczone loże vipowskie oglądać europejskie potęgi piłkarskie. Ale co to oznacza dla polskiej piłki?

Wiemy jak działa prawo w Polsce. Wielu polityków,...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Marcin B. Brixen
Humor i satyra

Tego dnia miał się odbyć bardzo ważny mecz. Wszyscy osobnicy płci męskiej na osiedlu mówili o nim od dawna. U Hiobowskich oczywiście też. Tata Łukaszka kupił zgrzewkę piwa i czipsy.
- Piwo? - zaprotestowała babcia.
- Jest mecz! - oświadczył dziadek.
- Czipsy? - zaprotestowała mama.
- Jest mecz! - oświadczył Łukaszek.
Panowie już godzinę przed meczem zaanektowali pokój i zaczęli rozstawiać na ławie...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika triarius
Blog

Całkiem niedługo wielkie wydarzenia sportowe będą prawdopodobnie wyglądać jakoś tak. Do miasteczka przyjeżdża aktualny mistrz świata w piłce nożnej, wzmocniony jeszcze paroma najlepszymi graczami Polonii Golina i sklonowanym Pelé z najlepszych lat, by stoczyć mecz z miejscowym zespołem Tusk FC (dawniej Szmacianka). Tłumy rozentuzjazmowanych kibiców, pomalowane gęby, histeryczni sprawozdawcy,...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Rybitzky
Kraj

Liczę na to, że politycy PiS powstrzymają odruchy i nie staną po stronie PZPN tylko dlatego, iż piłkarski związek jest obecnie atakowany przez PO. Niestety, pojawiają się już ze strony PiS pierwsze głosy wskazujące na utratę politycznego instynktu samozachowawczego.

Polskiego Związku Piłki Nożnej po prostu nie opłaca się bronić. To organizacja zgniła i szkodliwa, którą po prostu należy...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Marcin B. Brixen
Humor i satyra

Początek października był jednocześnie końcówką pogodnych, ciepłych dni. Wszyscy to czuli, wszyscy widzieli,  a najlepszym dowodem na to, że wkrótce się ochłodzi była prognoza pogody zapowiadająca ocieplenie.
Nie było sensu zwlekać, trzeba było rozegrać zaległy mecz. Tym bardziej, że nie mieli grać dla siebie, po raz pierwszy ich drużyna dorobiła się własnego kibica. Sąsiad z bloku Łukaszka przy...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika trinevo
Kraj

Jakiś czas temu wrzuciłem na Salon24 notkę "Nie robić Euro 2012 - Czyżby balon próbny?" o następującej treści:

Wzięta z Onetu (http://wiadomosci.onet.pl/1763683,11,item.html) za Gazetą Wyborczą wypowiedź premiera Donalda Tuska: "Z bandytami - bo nie znoszę neologizmu 'pseudokibice' - trzeba walczyć wszelkimi sposobami. Jeśli ktoś idzie na mecz z siekierą czy tasakiem, to jest potencjalnym...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Jacek Maziarski
Kraj

Obecny skandal w Polskim Związku Piłki Nożnej jest już trzecią większą konfrontacją między polskim państwem i mafijnymi układami. W dwu poprzednich starciach wygrała piłkarska mafia, w trzeciej może być podobnie – chyba że zdarzy się jakiś cud. Ale najpierw przypomnijmy, jak było wcześniej.

Akt pierwszy

Dokładnie dziesięć lat temu ówczesne władze państwowe odważyły się podnieść rękę na...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Marcin B. Brixen
Humor i satyra

Na początku października ociepliło się, było sucho i słonecznie. Nic więc dziwnego, że Łukaszek, Gruby Maciek i spółka postanowili pograć w piłkę.

Kiedy stali pod blokiem z piłką pod pachą i się naradzali odnośnie tak istotnych rzeczy jak skład drużyny czy miejsce spotkania podszedł do nich jakiś młody mężczyzna.
- Ej chłopaki, będziecie grać w nogę?
poznali go od razu. To był sąsiad Łukaszka z...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika triarius
Blog

Czasem, głęboką nocą, gdy akurat przez chwilę nie wyją autoalarmy...
Czasem, w dzień, gdy akurat sąsiad zrobił sobie mikroprzerwę w
puszczaniu mi przez ścianę rapu i techno... Słyszę jakiś cichy szelest,
coś jakby chór nieskończenie odległych głosów... Wsłuchuję się weń i
wydaje mi się, że te głosy wołają z wielkiej oddali, cytuję: "Ach!
Czemuż tyle pytań bez odpowiedzi? Czemuż tyle pytań, na...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika Andrzej.A

Nie jestem jakimś zagorzałym kibicem, tych ME to nawet nie oglądałem, co najwyżej jakieś migawki i powtórki. Słuchałem jednak komentarzy i wyłania mi się z tego niezbyt ciekawy obraz. Tym naszym kopaczom to się najzwyczajniej w świecie nie chce a w dodatku brakuje im kondycji i techniki.
Jest oczywiście metoda zaradcza na ten stan rzeczy. Należy aktualnych reprezentantów, a również dużą część...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika triarius

Wróciłem ci ja wczoraj z pragułki, zrobiłem sobie coś w rodzaju skromnej kolacyjki i od niechcenia włączyłem zyzol. A tam mecz Portugalia - Turcja. Oglądając, bez większego wprawdzie podniecenia, koronkowe zaiste akcje Portugalczyków... (Co kto lubi zresztą, dla mnie taka piłka jest nieco damska.) Więc patrząc sobie na te koronki od niechcenia, pozwoliłem myślom błądzić.

Przypomniałem sobie, że...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Jaku

(kt)Rząd Miłości ma kilka obietnic do spełnienia, Ewa Kopacz ma kilka wad wystarczających do zwolnienia - A co ma odpowiedzialny za to wszystko Donald Tusk? Kilka rad dla Beenhakera.

Premier poinformował nas dziś, że na mecz Mistrzostw Europy z udziałem polskiej reprezentacji wybierze się tylko gdy ta znajdzie się w finałach. Przy tym, nie zawahał się pochwalić, że na piłce nożnej się zna i...

0
Brak głosów