Pamięć.

Obrazek użytkownika Jacek Mruk
Ogłoszenie

Pamiętajmy o ludziach honoru

Klub Gazety Polskiej w Olsztynie oraz niezależne środowiska patriotyczne zapraszają 01.03.13 na spotkanie upamiętniające ludzi honoru, niezłomnych patriotów , którzy nie chcieli współpracować z reżimem komunistycznym.

Spotkanie rozpocznie o godz. 16.00 w I Liceum Ogólnokształcącym im.A.Mickiewicza, ul. Mickiewicza 6 w Olsztynie film z serii Z archiwum IPN pt."Lufa...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Żołnierze Wyklęci
Kraj

9 maja 2011 r. zapalmy znicze i lampki w miejscach upamiętniających naszych rodaków poległych i pomordowanych w walce o wolność z siłami reżimu komunistycznego, w tym żołnierzami Armii Czerwonej.

APEL 9 maja

Nie obchodzą nas partie lub te, czy owe programy. My chcemy Polski suwerennej, Polski chrześcijańskiej, Polski – polskiej. [...] Tak jak walczyliśmy w lasach Wileńszczyzny, czy na gruzach...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Waits
Historia

Dnia 2 września 1939 roku dowódcą odcinka „Wizna” został mianowany kapitan Władysław Raginis, podporządkowany dowódcy twierdzy Osowiec podpułkownikowi Tadeuszowi Tabaczyńskiemu.

Zadaniem Raginisa było zamknięcie przeprawy, na rzekach Narew i Biebrza, w granicach odcinka. W chwili objęcia dowodzenia Raginis dysponował następującymi siłami:
• 8 kompania strzelecka 135 pułku piechoty, wzmocniona...

0
Brak głosów