Mistewicz

Obrazek użytkownika Recenzent JM
Kraj

Dla ludzi z wyobraźnią, potrafiących ciekawie opowiadać, zawsze kiedyś znalazło się miejsce przy stole. Ci, którzy mieli ponadto talent w tym kierunku, potrafili zupełnie nieźle z tego żyć."

Inna sprawa, czy słuchacze dawali wiarę ich opowieściom, czy tylko traktowali je jako sposób na ciekawe wypełnienie wolnego czasu. Rozsądni ludzie zawsze potrafili rozeznać, co w opowieści mogło być prawdą,...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika coryllus
Kraj

Często przywołuję tutaj różne wspomnienia z dawnych lat, przeważnie z lat chudych i nieszczególnie pięknych, ale tak to już jest, że nawet czas niepiękny, ale związany z młodością wspomina się dobrze. Pisałem już tutaj kiedyś o ulubionym tygodniku młodzieży myślącej i obdarzonej pięknymi duszami, który nosił tytuł „Na przełaj”.

Tytuł ten sugerował, że treści zawarte w środku tego periodyku...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Andrzej.A

O Eryku Mistewiczu napisałem 3 razy.
1. http://pulldragontail.blogspot.com/2010/06/anatomia-wadzy-recenzja.html
2. http://pulldragontail.blogspot.com/2010/06/najnowsza-wersja.html
3. http://pulldragontail.blogspot.com/2011/03/bedy-diagnostyczne.html

O ile dwa pierwsze były neutralne, opisałem (streściłem) książkę jaką pan Mistewicz spłodził wspólnie z jednym z braci Karnowskich, za drugim razem...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Anonymous
Idee

Ach, kupiłem jako makulaturę „Poczet cesarzy Rzymskich” Krawczuka. Całkiem dziewiczy, czyli nie czytany, choć ma już 24 lata.
Zacząłem przeglądać i tak mi się jakoś otworzył na biogramie Augusta czyli Gajusza Oktawiusza, a to był grubszy cwaniak, który porządził sobie lat czterdzieści i jeden, znajdując do tego rządzenia, sporo ciekawych pretekstów, ale ja nie o tym.

Na stronie 24 Aleksander...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Anonymous
Kraj

Jest jeden taki specjalista od narracji, który często pojawia się w mediach i każdym swoim wystąpieniem budzi irytacje blogerów i komentatorów a już szczególnie złości zwolenników Prawa i Sprawiedliwości. Specjalnie się im nie dziwię bo ciężko się słucha, że ich partia należy do XIX wieku. Markotnie im się grzebać w takim gadaniu tym bardziej, że akurat profesor Krasnodębski wezwał do wygnania...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Andrzej.A
Kraj

Zapis siedmiu rozmów pomiędzy Erykiem Mistewiczem i Michałem Karnowskim.
Kim jest Eryk Mistewicz.
To specjalista od PR, ale nie takiego zwykłego polegającego na dopilnowaniu żeby polityk wyglądał schludnie. To raczej twórca wizerunku i specjalista od wymyślania zagrań i przeciwdziałań na arenie oddziaływania na wyborców.
Karnowski to dziennikarz, tu raczej nie ma potrzeby wyjaśniać czegokolwiek.

...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Anonymous
Blog

Wielu ludzi narzeka, że taki „twitter” jest głupawą maszynką dla ludzi, którzy nie potrafią sklecić kilku sensownych zdań i strzelają do siebie jakiś komunikatami zawierającymi maksimum 140 znaków.

Jasne, że bywa i tak, ale należy pamiętać, że miedzy nami są geniusze słowa. Od dzisiaj jednym z nich jest dla mnie znakomity blogger i gwiazda salonów
- Pan Azrael.

W odpowiedzi na reklamujący moją...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Anonymous
Blog

Idzie sobie do darmowej und misyjnej, internetowej kawiarenki krzyżak Pimo. Rycerz zakonny średniej wielkości, śpiewając swoje krzyżackie przeboje w rodzaju: „sza la la la la …romantica!” i za każdym razem jak dojdzie do ostatniego „la” jak nie przywali stalową rękawicą w mur!
I ceglany tuman się wzbija!
I słudzy zakonu chowają się po kątach!

Idzie sobie krzyżak Pimo poblogować, poswawolić na...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Natusiewicz
Kraj

"w chwili gdy ostrzelano konwój, emocje ludzi
powinny zostać ulokowane po stronie Lecha Kaczyńskiego utożsamionego z
interesami Polski. "Hej, kto Polak, z prezydentem".

Po to, aby
kontrnarracje, które wcześniej czy później przecież się pojawią,
zostały odebrane jako działania przeciw - de facto - narodowi. Nikt
poważny nie ryzykowałby wystąpienia z takim przekazem. Gryzłby z
wściekłości ziemię...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Joanna Mieszko-Wiórkiewicz
Blog

Posłuchałam ci i ja wspomnianego przez FYMa i MarkaD wywiadu pana Karnowskiego z panem Mistewiczem.

Pan Mistewicz zaimponował mi jako obserwator wszystkiego i wszystkich. Ma on damski dar zauważania szczegółu po to, wysnuć z tego jakieś ogólne męskie wnioski. Czy są one słuszne nie wiem, ale jemu sią to jednak opłaci, bo funkcjonuje on ( podobnie jak pani Staniszkis) na polskiej scenie medialnej...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Anonymous
Blog

Za mniej więcej godzinę zostanie to ogłoszone publicznie.
Znaczy się, że „Nadchodzi Gladiator”

Zbliża się do naszej politycznej areny i za chwilę ujrzymy go na niej. Ciekawym kto zauważy jaka to jest istotna sprawa, i zorientuje się, o co chodzi?

Prawdopodobnie przywitają go śmiechy i gwizdy, ale każdy przytomny człowiek, pamiętający film Ridleya Scotta ma szansę by „zakumać” - o co biega.

Mnie...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Anonymous
Blog

W najnowszej „Frondzie” Eryk Mistewicz zamieścił tekst – jak to ma w zwyczaju – o postpolityce. Wybrałem z niego dozwolony objętościowo fragment i zamieszczę tutaj - jako cytat. Dlaczego ten fragment?
Każdy kto doczyta do końca, łatwo się zorientuje w moich pobudkach ( he he ) Kataryna to wiadomo, ale Free Your Mind się ucieszy!

Całość bardzo ciekawa. Niestety nie mogę dać linka, ponieważ nie...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Anonymous
Kraj

Od pewnego czasu mam wrażenie, że otwierając lodówkę natknę się w niej na Eryka Mistewicza piszącego kolejny tekst dla wysokonakladowej prasy.

I jeśli faktycznie nie byłbym zbyt zadowolony znajdując go w lodówce, zamiast półek z jedzeniem gdyż pogoda nie sprzyja dużemu grillowaniu, to przyznaję się „bez bicia” - że czytam jego teksty z zainteresowaniem. Dzisiaj wchodząc na S24 natknąłem się wpis:...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika Anonymous
Blog

W Polsce nie mamy wielu rzeczy, jakie w innych krajach wręcz się walają. Nie mamy wystarczającej ilości autostrad, lotnisk, stadionów.
Nie mamy odpowiednio licznej i zasobnej armii – nie mamy wielu rzeczy, które powinniśmy mieć.
Ale żeby w kraju tak rozgadanych i rozpolitykowanych ludzi nie mieć opinii publicznej, to już zakrawa na kpinę. Proszę tu nie mylić z prawdziwą i groźną dla polityków...

0
Brak głosów