min. Sikorski

Obrazek użytkownika Janusz 40
Kraj

Minister Sikorski swoją informację w sejmie rozpoczął pompatycznie i na tych wysokich diapazonach pozostał do końca. postawił tezę, iż międzynarodowa pozycja Polski jest dobra, a w UE swoją pozycję umacniamy. Można sie było spodziewać, ze tę tezę w dalszym ciągu uzasadni. Niestety, ta przemowa nie dowiodła słuszności tej tezy.

Przedstawię swoją opinię na temat przytoczonych "argumentów...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Janusz 40
Kraj

Przynajmniej od roku obserwuje się JEDNOOSOBOWE kierowanie polska polityką zagraniczną przez min. Sikorskiego. Nie neguję oczywiście jego pierwszoplanowej roli w inspirowaniu zrębów tej polityki, w jej praktycznym wdrażaniu, ale to, co widać, to już najwyższej rangi decyzje o przyszłym ustroju państwa, to deklaracje brzemienne w skutkach dla istnienia narodowego państwa.

Takie myśli...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Janusz 40
Kraj

Minister Sikorski doczekał sie odpowiedzi od papieża Benedykta na wystosowaną do niego skargę na Ojca Rydzyka. Papież zauważył rzesze wiernych na placu przed jasnogórskim sanktuarium - szczelnie wypełnionym przez 300 tysięcy pątników przybyłych tu w pielgrzymce Radia Maryja. Oczywiście ocena przedstawicieli rządu określała te liczbę jako 150 tysięcy (co i tak jest sporym postępem w stosunku do...

0
Brak głosów