marszałek sejmu

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Nie tylko ostatnio, ale dużo wcześniej uważałem, że dokooptowanie J. Gowina do Zjednoczonej Prawicy było i chyba jasnym się staje, że jest dużym błędem.

 

O nim samym często pisałem, również w kontekście obecnej jego wolty politycznej [1]. W tymże tekście zatytułowanym "Cz J. Gowin wbija nóż w plecy obozowi ZP?" pisałem m.in.:


"...należy się zastanowić nad motywacją J. Gowina do występowania...

4.95
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (18 głosów)
Obrazek użytkownika Sławomir Tomasz Roch
Kraj

Kościelni hierarchowie i byli ukraińscy prezydenci wystosowali 2 czerwca  2016 r. oficjalny Apel do polskich władz, duchownych i społeczeństwa. Nawołują w nim polskie władze o wstrzymanie się od nierozważnych rocznicowych deklaracji związanych z rocznicą tragedii wołyńskiej. Autorami apelu do Polaków są m.in. dwaj byli prezydenci Wiktor Juszczenko i Leonid Krawczuk, ale też hierarchowie -...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (11 głosów)
Obrazek użytkownika Fedorowicz Ewaryst
Kraj

Skąd wiem?

No jak to „skąd?”

Z pierwszej ręki wiem!

Czyli – od samego Sikorskiego.

Od razu dodam, że ja się na Sikorskim poznałem już dawno (niewiele później, niż bracia Kaczyńscy, którzy go ministrem w pisowskim rządzie mianowali), a nie miałem dostępu do żadnych tajnych materiałów, teczek itp. gadżetów, i jedyne, czym się posłużyłem to moim, niezawodnym nosem.

Poświęciłem też Sikorskiemu...

3.65
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.7 (6 głosów)
Obrazek użytkownika Anonymous
Kraj

• Cesarz Kaligula mianował swojego ulubionego konia senatorem rzymskim , wiec dlaczego palikot nie może zrobić z tego grodzkiego Marszalka Sejmu ( jak nazwa wskazuje fucha dla faceta )/Ano dlatego że ta menda nie jest „cezarem rzymskim” tylko alkoholicznym POmiotem szmalcownika i takie przywileje mu nie przysługują/ !!!! A Incitatus i owszem to ulubiony, pochodzący z Hiszpanii koń wyścigowy...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika JacekSwiat
Kraj

Warszawa, 8 XI 2011r

Szanowni Państwo,
Miałem dziś przyjemność uczestniczyć w inauguracyjnym posiedzeniu VII kadencji Sejmu Rzeczpospolitej. Jest to dla mnie osobiście ogromne przeżycie. W tym jakże wyjątkowym dniu nie mógłbym raz jeszcze nie podziękować wszystkim, którzy oddali na mnie głos.

Teraz nadchodzi czas wytężonej pracy na rzecz społeczeństwa i...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Antypeerel
Kraj

Dlaczego 10 kwietnia 2010 r. Bronisław Komorowski, ówczesny marszałek sejmu, który z pogwałceniem konstytucji RP ogłosił się tego dnia p.o. prezydenta RP, ogłosił żałobę narodową? Każdy odpowie, że dlatego iż 10 kwietnia na lotnisku pod Smoleńskiem w katastrofie zginął prezydent RP Lech Kaczyński wraz z Małżonką oraz elita wojskowa i polityczna kraju.

Nieprawda! Lech i Maria Kaczyńscy, Anna...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika 1Maud
Kraj
Przez najbliższy miesiąc, mamy nowego p.o. prezydenta. O ile pierwszy, był ewidentnie umocowany do pełnienia swojej funkcji (casus śmierć Lecha Kaczyńskiego), o tyle p.o. byłego p.o. prezydenta, a obecnie prezydenta –elekta, to małe kuriozum. Nie pierwsze i nie ostatnie w naszym kraju. Mądre głowy mówią, że ten twór p.o. dla p.o. jest niekonstytucyjny, inne twierdzą wręcz przeciwnie. Do tego też...
0
Brak głosów
Obrazek użytkownika gw1990
Kraj

Marszałek Sejmu - urząd niezwykle poważny, odpowiedzialny, drugi
człowiek w państwie, zaraz po prezydencie. Stanowisko to wymaga
niezwykłej (jeśli nie najwyższej) powagi w wielu sytuacjach. Incydent w
Gruzji do takowych należał, a pan Bronisław Komorowski, do niedawna
jeden z najbardziej szanowanych przeze mnie polityków, zachował się jak
zwykły cham, który nie powinien mieć nie tylko tak...

0
Brak głosów