lekarz

Obrazek użytkownika Krispin
Kraj

Właśnie rozpoczął się nowy rok szkolny. Młodzież będzie się uczyć. Poszła po rozum do głowy – można by rzec. Rozum to dobra rzecz. Myślenie popłaca. Kiedyś mówiło się, że „myślenie ma dużą przyszłość”. Niektórzy dodawali przy tym nieco sarkastycznie: „niestety, nieprzyzwyczajonym szkodzi”, ale... alle... alee... to byli ludzie mali i podli. Przez długi czas tak się przynajmniej wydawało. Trudno...

4.45
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.5 (7 głosów)
Obrazek użytkownika Nathanel
Blog

Stażyści po studiach, czyli lekarze praktykujący na nas -pacjentach, a nie żadni "rezydenci" jak ich nazwano według reguł lewackiej nowo-mowy, żądają wynagrodzenia w wysokości dwukrotnej średniej płacy krajowej. 

Dlaczego nie mielibyśmy płacić tyle stażystom inżynierom lub nauczycielom ( w tym akademickim)?

Ile powinien zarabiać młody lekarz?

Na to pytanie odpowiadali Czytelnicy Medycyny...

4.9
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.9 (10 głosów)
Obrazek użytkownika miarka
Kraj

Każda ludzka władza z czasem się alienuje ze służebnej do interesownej osobiście, każda etyka ulega korupcji do rangi prawodawstwa, a więc i panowanie nad nią przejmują prawnicy, humanizm prowadzi do odczłowieczenia i zniewolenia.

Aby przetrwać jako ludzie musimy szybciej jak postępują te procesy degradacyjne doskonalić duchowo swoje człowieczeństwo i moralną organizację ładu życia publicznego w...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (8 głosów)
Obrazek użytkownika miarka
Kraj

Patologia tu rozwinęła się szczególna. Farmacja przez opaczne, wyprane z ludzkiego celu rozumienie prawa – tu patentowego – oraz sięgającą szczytów władz korupcję wybiła się na terrorystę patentowego, a za sprawą WHO monopolistę rynku leków.

Zrobiła sobie ze szlachetnej działalności jaką jest leczenie ludzi, z działalności, która jako społecznie użyteczna powinna być non profit, czyli „po...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (2 głosy)
Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Przychodzi baba, znaczy się Schetyna do doktora z różą w uchu!

A lekarz pyta go, co panu jest?
Na to Schetyna ...emigranci!

Lekarz-Słucham! czy może pan powtórzyć, co panu dolega?
Przecież mówię wyrażnie, emigranci!
Taki jest przekaz dnia!

Nadal nie rozumiem, rozbieraj się pan.

Zimny maj, a tu ...pęki białych róż.
Gdzie?
Na Maderze?
Skądże!
W rękach POesbeckiego tałatajstwa!
I wpięte przez te...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (7 głosów)
Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Załgańcy wszelakiej maści i profesji usiłują hałasliwie nam narzucić swój własny zestaw niby to wartości. Ich pomieszane pojęcia, popaprane pojmowanie świata pozbawione jakichkolwiek uniwersalnych wartości chcą nam wtłoczyć poprzez ordynarną medialną wrzawę.

Zacznę od skorordynowanego ataku na pana prof. Chazana.
Chcą go uczynić odpowiedzialnego za narodziny dziecka z mocno zdeformowanym ciałem....

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (8 głosów)
Obrazek użytkownika zetjot
Blog

Z lewej strony znowu rozlega się lewacki bełkot protestujący przeciw klauzuli sumienia, co mnie nie dziwi, bo jeżeli uzna się marchewkę za owoc, ślimaka za rybę, to czemu nie uznać aborcji za terapię leczniczą a środków antykoncepcyjnych za lekarstwo. W umysłach tych ludzi chciejstwo jest wartością naczelną.Można zrozumieć,że przymyka się oko na skutki uboczne leków ratujących zdrowie czy...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika Marian Stefaniak
Blog

Teraz już mogę pisać na spokojnie, bez tego wewnętrznego dygotu bezsilności.
Byłem wczoraj właśnie w trakcie pisania następnej wspomnieniowej notki o więzieniach, gdy zobaczyłem co napisała lekarz w moim skierowaniu na turnus rehabilitacyjny. Wszystkie moje działania jakie prowadziłem od stycznia i które miały na celu zdobycie jakiegoś dofinansowania na leczenie, legły w gruzach.
W...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Marian Stefaniak
Blog

Mam schorzenie układu krążenia. To moja podstawowa dolegliwość. Dostałem dofinansowanie na turnus rehabilitacyjny. Turnus miał być w maju. Chyba już nie pojadę, ze względów całkowicie dla mnie niezrozumiałych.
Rozumiem, absurdy. Nasz kraj z nich słynie. Ale na miłość Boską! Czy tak trudno przewidzieć skutki tego, że groźnemu wariatowi da się do ręki brzytwę? Trup jakiś będzie na 100%. Pytanie...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika kryska
Kraj

IDOL – wyobrażenie (posążek lub obraz) bóstwa, bożyszcze, osoba, którą się podziwia.

Takim bóstwem, niemal bohaterem narodowym był dla salonu i cyngli z Czerskiej korupcjonista i lekceważący swoje obowiązki doktor Garlicki.

- "Już nikt nigdy przez tego pana życia pozbawiony nie będzie".- powiedział Ziobro, kiedy prokuratura stawiała wówczas Garlickiemu zarzut zabójstwa pacjenta, ale pozniej...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika kryska
Kraj

Doktor Mirosław G. nie żądał żadnych gratyfikacji za operacje, a do personelu odnosił się poprawnie - zeznawali w procesie kardiochirurga świadkowie. Z odczytanych przez sąd zeznań pacjentów wynika, że lekarz nie brał łapówek. Wziął za to laurkę narysowaną przez dziecko chorego.

http://www.dziennik.pl/wydarzenia/article527127/Doktor_G_wzial_laurke_Lapowek_nie_bral.html

Widzieliśmy na filmie jak...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Kuki
Humor i satyra

 

 

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika wiki3

Wynik z laboratorium wreszcie doszedł, więc znowu udałem się do lekarza specjalisty z obu wynikami.
Rzut oka lekarza na papierek i mam wypisane następne skierowanie do innego specjalisty, na skierowaniu - „pilne”.
Jednak trochę to trwało, drugi specjalista wypisuje mi skierowanie na TK (to nie Trybunał Konstytucyjny tylko tomograf), też „pilne”.
Znowu oczekiwanie na wolny termin, potem oczekiwanie...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika wiki3
Blog

Zdrowie nie jest dane raz na zawsze, zmusza to do odwiedzin w gabinecie lekarskim.
Więc i mnie to spotkało. Nie pierwszy raz, dorobiłem się takiej własnej choroby, choroby niezbywalnej, raz jest aktywna innym razem czeka w ukryciu na sprzyjającą okazję i taka się właśnie nadarzyła.
Moje choróbsko od wielu lat jest dobrze opisane przez lekarzy - walczyli z nim trzy razy w szpitalu z dobrym...

0
Brak głosów