Las Smoleński

Obrazek użytkownika elig
Kraj

  Dlaczego jedne z ofiar tragedii smoleńskiej są pamiętane i czczone, a o innych wszyscy zapomnieli /zwłaszcza ich partyjni towarzysze/? Tą kwestią zajął się dwa dni temu bloger Krzysztof Osiejuk "Toyah" w notce "O lesie, który nikomu na nic" /TUTAJ/. Dziesiątego stycznia był on w Warszawie, składając zeznania w prokuraturze, w sprawie wypowiedzi Grzegorza Brauna w klubie Ronina, a potem wziął...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika elig
Kraj

  Dziś 10 listopada - 31 miesięcznica tragedii smoleńskiej. Stali Czytelnicy mojego bloga oczekują, być może, kolejnej relacji z Lasu Smoleńskiego. Niestety, więcej sprawozdań z tych uroczystości już nie będzie. Zdecydowałam, iż nie będę brała udziału w Lesie Smoleńskim, pomimo, że jego forma i symbolika bardzo mi odpowiadała /uczestniczyłam w nim 24 razy/.

  Przyczyną tego jest użycie drugiej...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika elig
Kraj

  Dziś minęła druga rocznica Lasu Smoleńskiego. W związku z tym zacznę od przypomnienia fragmentów mojej relacji z przed dwóch lat, z pierwszego Lasu Smoleńskiego, zatytułowanej "10.10.10 - Las Smoleński i baloniki - relacja" /TUTAJ/:

  "Grupa blogerów Salonu24, w której byli m.in. Anna Mieszczanek, Carcajou, Intuicja, Niegdysiejszy Blondyn, Ponury Wtorek, Ufka, Yuhma oraz wielu innych,...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika elig
Kraj

  Wczoraj był dziesiąty września, kolejna, już dwudziesta dziewiąta miesięcznica tragedii smoleńskiej. W związku z tym o 17:30 odbył się po raz 24 Las Smoleński. To już dwa lata jak Carcajou z uporem i samozaparciem organizuje te uroczystości /pierwsza miała miejsce 10.10.2010/.

  Sceneria dzisiejszej była taka sama jak w poprzednich dwóch miesiacach. Pałacu Prezydenckiego przy Krakowskim...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika elig
Kraj

  Dziś dziesiąty sierpnia - kolejna miesięcznica tragedii smoleńskiej. Z tej okazji odbył się przed Pałacem Prezydenckim przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie już dwudziesty trzeci Las Smoleński. Tym razem brało w niej udział więcej ludzi, ok 70 osób, za to mniej blogerów. Całą uroczystośc prowadzili Carcajou i Edward Snopek, a pomagał im p. Wojtek.

  Wszystko zaczęło się nieco wcześniej...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika elig
Kraj

  Przed Pałacem Prezydencki na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie po raz dwudziesty drugi odbył się Las Smoleński. Muszę zauważyć, że z miesiąca na miesiąc uroczystości te są coraz skromniejsze. W przeciwieństwie do zeszłego miesiąca /opis - /TUTAJ/, nie było już konkurencji między różnymi grupami. Stał tylko jeden drewniany krzyż /ten mniejszy/, przed którym był na chodniku krzyż ze zniczy i...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika elig
Kraj

  a dwudziesty, który relacjonowałam /w lipcu 2011 nie brałam udziału w Lesie Smoleńskim, gdyż był on wykorzystywany dla promocji pewnej kanapowej partyjki, patrz /TUTAJ//. Oprócz upamiętnienia ofiar tragedii smoleńskiej, dzisiejsza uroczystość przypominała zdobycie Smoleńska przez Polaków w 1611 roku, oraz krótki okres /1610-1611/. w którym król polski Władysław IV był także carem Rosji.

  Gdy...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika elig
Kraj

  Wygląda na to że akcja "Las Smoleński" przechodzi kryzys. W dniu drugiego maja Carcajou napisał /TUTAJ/:

  "Pisałem wcześniej: Myślę że po II ROCZNICY trzeba będzie się ograniczyć się do 96 baloników ładowanych z najmniejszej butli, którą musimy wcześniej zakupić i co jakiś czas napełniać.", tak więc będziemy od teraz dmuchać tylko 96 baloników. Nie ma innego wyjścia: hel ostro w górę, balony...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika intuicja
Kraj

Po sobotnich zdarzeniach, zastanawialiśmy się długo, jak rozwiązać problem sprzętu nagłaśniającego.

Bo, nie ma co ukrywać, problem istnieje.

Sprzęt został zakupiony (a niektóre elementy – zafundowane i dostarczone) z dobrowolnych wpłat blogerów (a może szerzej: z wpłat osób czytających niepoprawne notki).
Wydaje mi się, że intencją darczyńców było wykorzystywanie go podczas akcji...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Rebeliantka
Kraj

10 sierpnia uczestnicy Lasu Smoleńskiego rozdali pod Pałacem Prezydenckim 1400 ulotek w obronie Bogdana Goczyńskiego. W przygotowaniu są kolejne akcje.

 

Inne teksty:

Bloger i dziennikarz Bogdan Goczyński aresztowany

Wspierajmy uwięzionego Goczyńskiego

Filmy z więzienia:

Bogdan Goczyński - rozmowa w więzieniu

Filmy Carcinki i Klaudiusza o Goczyńskim

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Grzegorzq
Kraj

Przedstawiam filmowy skrót wydarzeń z obchodów 16. miesięcznicy katastrofy. Akcja blogerów i komentatorów: „Las smoleński” – „WARSZAWO WALCZ” , namiot „Solidarnych 2010” na Krakowskim Przedmieściu, przemówienie Jarosława Kaczyńskiego oraz Apel Klubów Gazety Polskiej wygłoszony przez Anitę Czerwińską.
[video:http://www.youtube.com/watch?v=lpDeN8yttyU]

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika sosenkowski
Kraj

GOLEM - człekopodobny kolos ulepiony z gliny, któremu to w momentach krytycznych Żydzi wciskają coś do łba i nie ma wtedy zmiłuj.

lezie toto tępo przed siebie i miażdży wszystko co mu wpadnie w łapy. jednym słowem - masakra...

oczywiście golem w wersji Utoya 2011, był strasznym mordercą i nadal może nim być dopóki żyje. a jak wiadomo żyje i ma się świetnie w norweskim areszcie, gdzie...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika R.Zaleski
Kraj

Według gazeta.pl, balony wypuszczone pod pałacem prezydenckim 10go zakłóciły ruch samolotów na Okęciu. To najwyżej oceniane komentarze pod notką dotyczącą tego „faktu”:

Znowu krzyżowcy zrobili Warszawę w balona.
Mam nadzieję, że ktoś z policji to filmował (jak na stadionach) i uda się ukarać tych co mogli spowodować katastrofę lotniczą. +20
Kiedy skończy się wreszcie ta SZOPA ? Obciążyć winnych...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika R.Zaleski
Świat

Program został pokazany w „Newsnight” BBC2. Pierwszy raz jakakolwiek telewizja pokazała puszczanie baloników przez blogerów w ramach „Smoleńskiego lasu” i to nie byle jaka tylko BBC. Choć z drugiej strony nie pokazano tłumów pod pałacem podczas comiesięcznych „Marszów pamięci”.

Program stanowił jednak kontrast z tym co wcześniej, tego samego dnia oglądałem w TVN, Polsat News – był po prostu...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika igorczajka
Kraj

Jak co miesiąc, 10 marca już po raz szósty, dość pokaźna grupa blogerów i ich internetowych komentatorów skrzyknęła się na akcję Las Smoleński. Las, który podchodzi pod mury Pałacu, niczym szekspirowski Las Birnam wołając prawdę, by wyszła zza mgły kłamstw i krętactw, by wróciła na właściwe miejsce. Jak opisał to bloger Yuhma w swoim wierszu, początkowo nieśmiały las nabiera krzepy:

Jeszcze...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Budyń78
Kraj

Las Smoleński - ludzi coś ze 200 osób, może trochę więcej; apel pamięci - wzruszający, puszczenie balonów jak zwykle malownicze, jeszcze godzinę temu kilka widowiskowo wisiało na drzewach k. pomnika Mickiewicza, świecąc pięknie. Niestety przy czytaniu listy pytań do władz dramaturgia padła, zaś później okazało się, że nie ma już księdza, by poprowadzić koronkę, bo musiał iść do katedry. I napiszę...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Łażący_Łazarz
Kraj

Po Zamachu Smoleńskim Polska została podzielona na dwie nacje. Tych, którym pękło serce i do dzisiaj krwawi i tych, którzy zasiedli przed TVN24 z rozdziawionymi paszczami, by łykać wszelki kit, jaki im telewizor podaje.

Nasze otoczenie wypełnili Krwawiący i Kitożercy.

Krwawiących może uleczyć tylko prawda, duma i poczucie sprawiedliwości. Czym więcej kitu w mediach tym mniej kojącej prawdy,...
0
Brak głosów