Kultura przez małe k

Obrazek użytkownika Boanerges
Kraj

Prezydent Lech Kaczyński z mównicy sejmowej wygłosił dziś orędzie. Było ono głównie o sytuacji finansowej i gospodarzcej państwa. Mogliśmy usłyszeć jak wypada porównanie niektórych wskaźników z poprzednimi dwoma latami. Niestety nie wygląda ono kolorowo.

Prezydent siegnął do danych takich instytucji jak MFW czy KE i NBP. Wobec tych danych cytował też dane wielokrotnie przedstawiane przez ministra...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Boanerges
Kraj

Tak jak rządy PiSu wiele osób zapamiętało dzięki Jarosławowi Kaczyńskiemu, Zbigniewowi Ziobrze czy Przemysławowo Gosiewskiemu, tak rządy PO wybijają na swe czoło Tuska, Palikota i Niesiołowskiego. Tym razem bohaterem dnia jest Palikot.

Gazeta Polska umiesciła w najnowszym wydaniu rozmowę Dariusza Piątka na temat swego partyjnego kolegi. Nic nowego nie się z niej nie dowiemy. To że Palikot ma...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Boanerges
Gospodarka

Wiadomo, że kampanię pierwszego czarnoskórego prezydenta USA wspierała Wall Street powiązana z FED. Clintonowa w przedbiegach została odsunięta o ubieganie się o fotel prezydencki - odegrała przedstawienie - i trzeba przyznać, że nie była tak profesjonalna jak jej kolega i zdecydowana w publicznych wypowiedzaich. PR przegrał z lepszym PR'em. Ciekawym wątkiem w obiecankach Obamy było powtarzanie...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Boanerges
Kraj

Dziś gruchnęła wiadomość, że możemy stracić Euro z pwodu korupcji, której fakty podane do publicznej wiadomości są podobno tylko wierzchołkiem góry lodowej.

UEFA słusznie domaga się klarownej sytuacji, zanim jej prominenci przyjadą na pięknie wymoszczone loże vipowskie oglądać europejskie potęgi piłkarskie. Ale co to oznacza dla polskiej piłki?

Wiemy jak działa prawo w Polsce. Wielu polityków,...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Boanerges
Kraj

Bartoszewski: kto twierdzi, że mamy kryzys jest zdrajcą narodu polskiego...

Tusk du upadających fabryk: ustalę Wam komisarzy, abyście lepiej się ze mną komunikowali (czy to nie przypomina Państwu czegoś?)

Schetyna: Protest policji to pomyłka - kto zechce odejśc po 15 latach na 40% emeryturę będzie miał drogę wolną...

Kaziu Waluta-Marcinkiewicz: ja nie spekulowałem, jaką ja mogę miec wiedzę jako...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Boanerges
Kraj

Dziś Święto. Ale niestety, bezduszny profesor Krasnodębski miesza politykę miłości z błotem. Błoto to są wszystkie partie byłej koalicji a przede wszystkim szczyt tej góry - Kaczyńscy. Choć z tym mieszaniem to trochę na wyrost, bo żeby móc politykę miłości mieszać to trzeba ją jeszcze mieć(sic!) a tu niestety pożoga.
Helena "Pitera" Trojańska szukała haków na służby pisowskie i nie znalazła nic....

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Boanerges
Kraj

Niedziennikarstwo znowu dało o sobie znać. Nadredaktor prasowy wypioł się na niedziennikarza. Ponawrzucał swemu koledze po fachu, że ten za łagodnie traktuje rozmówców, przepraszam może to za dużo powiedziane, polityków i tym sposobe msię nie przykłada, a w ogóle jak on może i ma czelność tę nagrodę odbierać.

Niezbadane są wyroki nadredaktora. Tak samo jak do przewidzenia jest, co możemy...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Boanerges
Kraj

13 grudnia 2008 - dziś wielkie derby Europy, Barcelona kontra Madryt. Prawie dwadzieścia lat temu, rozpoczęły się kolejne derby w państwie złoczyńców, między obywatelami i ich przeciwnikami szkolonymi w Moskwie.

Wtedy, jeszcze o tym nie wiedzieliśmy, ubecy od jakiegoś czasu szykowali się do płynnego przejścia na emeryturę zafundowaną przez państwo PZPR-owskie w jego wychowanku III RP. Ostatnim...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika Boanerges
Świat

Cieszę się, że Vaclav Klaus pokazał bubkom z PE kto rządzi na Praskim Zamku. Kolesie myśleli że zakrzyczą Prezydenta z małego narodu. Cieszę się, że Prezydent Kaczyński ma dobre stosunki z Klausem.

To duży plus. Zresztą dziś docierają do nas dobre wieści, że Prezydent Kaczyński nie podpisze Traktatu Lizbońskiego i dobrze, to jest najrozsądniejsze wyjście z tej sytuacji. Nie trudno także sobie...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Boanerges
Humor i satyra

Odkąd przeczytałem "Żywinę" Rafała Ziemkiewicza wchodziłem dość regularnie na różne portale i szukałem recenzji na temat jego najnowszej książki. Dziś znowu wklepałem żywinę w przeglądarkę i co wyskoczyło? Wyskoczył niejaki Orliński.

Nie znam człowieka, ale przy jego tekście  ubawiłem się świetnie . Autor przytacza fragment powieści, w której dziennikarz Radek

"Chwycił ją mocno za piersi...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)