Krajowa Rada Sądownictwa

Obrazek użytkownika jazgdyni
IdeeDla uniknięcia wojny nie należy nigdy dopuszczać do spotęgowania nieporządku, ponieważ nie uniknie się jej, lecz tylko na twoją niekorzyść odwlecze.

  • Non si debbe mai lasciare seguire uno disordine per fuggire una guerra, perché la non si fugge, ma si differisce a tuo disavvantaggio. (wł.)

[Niccolo Machiavelli Książę ]

Wszelkie nagłe zdarzenia, niespodziewane decyzje w polityce wywołują niepokój...

4.4
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.4 (12 głosów)
Obrazek użytkownika Fedorowicz Ewaryst
Blog

Bardzo mi się podoba wyrok ferajny z Sądu Najwyższego, kwestionujący ułaskawienie szefa CBA, Mariusza Kamińskiego przez Prezydenta Andrzeja Dudę.

Podoba mi się do tego stopnia, że się z tej radochy obśmiałem i objadłem, a nie opiłem tylko dlatego, że ja się nie opijam.

W sumie szkoda, bo, jak mawiają nasi eksopiekunowie – Boh trojcu lubit! , ale ja pazerny nie jestem i mnie dublet wystarczy.

A...

3.65
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.7 (13 głosów)
Obrazek użytkownika Fedorowicz Ewaryst
Blog

Ziemianin Żurek reprezentuje 3 władzę, a ekolog Sakiewicz władzę nr 4.

Ziemianin Żurek walczy o praworządność – a ekolog Sakiewicz o prawdę i nie tylko tę o Smoleńsku, bo ostatnio i o tę o Puszczy Białowieskiej też.

Sędzia Żurek z sędziowskiej pensji odłożył na:

„6,8 hektara w woj. łódzkim, 3,5 ha gruntów ornych w Rzeplinie w woj. małopolskim, 3,4 ha na Podkarpaciu, nawet 1,5 ha pastwisk niedaleko...

2.65
Twoja ocena: Brak Średnia: 2.7 (15 głosów)
Obrazek użytkownika faxe
Kraj
Szanowna Pani Pierwsza Prezes Sądu Najwyższego prof. Małgorzata Gersdorf   Zabieramy głos w imieniu obywateli, którzy są przerażeni i głęboko zatroskani stanem władzy sądowniczej, oraz  ofiar „pomyłek” sądowych,  na których głos władza sądownicza en masse jest głucha od ponad  ćwierć wieku. Apel  Pani Prezes wygłoszony 31.01.2017  na Zebraniach Przedstawicieli Sędziów Sądów Apelacyjnych oraz...
5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (17 głosów)
Obrazek użytkownika Mariusz Cysewski
Kraj

Anna Orzechowska należy do osób od lat próbujących nie tylko zachować zimną krew, ale i humor wobec morza łask i uciech, jakie Polakom zapewnia wymiar niesprawiedliwości. Znaczną część tego morza - a i, prawdę mówiąc, jego rozrywek dla psychicznie odpornych - stanowi sławetna droga skargowa. Entuzjaści Nazi Polszy utrzymują, że droga skargowa pozwala nieszczęsnym obywatelom zwrócić się do...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Mariusz Cysewski
Kraj

Wedle zadaniowanych przez Rosję i Niemcy polityków i politruków, ich państwo ma walczyć z jakoby odradzającym się „polskim faszyzmem”. O groźbach tych można długo. Najpierw jednak spójrzmy właśnie na ich państwo. Łatwiej zrozumiemy, czemu nie jest nasze

Swego czasu o oddziale partyzanckim słynnego Józefa Kurasia „Ognia” dyskusję na pewnym forum internetowym prowadzili „młodzi historycy”. Ich...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Rebeliantka
Kraj

Od wczoraj do 7 stycznia 2010 r. /wtorek-czwartek/ Krajowa Rada Sądownictwa przesłuchuje kandydatów na Prokuratora Generalnego.

Mam wrażenie, że większość - nawet bardzo błyskotliwych blogerów - nie zauważyła, że powstaje na naszych oczach - pobłogosławiona przez Sejm - nowa korporacja, tym razem prokuratorów.

O tym, jak będzie działać Prokuratura pod rządami nowej Ustawy decydować będą przede...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Rebeliantka
Kraj

Autorytet Krajowej Rady Sądownictwa /KRS/ obniża się stale i konsekwentnie. 

Krajowa Rada Sądownictwa jest organem konstytucyjnym.Art. 186 ust. 1 Konstytucji stanowi, iż stoi ona na straży niezależności sądów i niezawisłości sędziów.

KRS m.in.: rozpatruje i ocenia kandydatury do pełnienia urzędu sędziowskiego, przedstawia Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej wnioski o powołanie sędziów,...

1
Twoja ocena: Brak Średnia: 1 (1 głos)