kartele narkotykowe

Obrazek użytkownika elig
Świat

  A przynajmniej jego rynkami finansowymi? Od zawsze zadawano sobie pytanie: Kto naprawdę rządzi światem? Na ogół padały odpowiedzi zbyt uproszczone, by mogły być prawdziwe n.p. "Żydzi" lub "masoni". Ja zaczęłam zastanawiać się nad tym wczoraj /2.03/ po przeczytaniu informacji PAP zatytułowanej "Dwa portugalskie okręty podwodne polują na handlarzy narkotyków" /TUTAJ/. Dowiadujemy się z niej...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika Maciej Konarski
Świat

Meksykański rząd wydaje się być dziś bezsilny wobec potęgi narkotykowych karteli. Na dłuższą jednak metę otwarta wojna z państwem może przynieść gangsterom tylko i wyłącznie klęskę.

News co prawda z brodą, lecz na tyle interesujący, że uznałem iż warto do niego powrócić. Ponad dwa tygodnie temu (13 marca) zamordowano w meksykańskim Ciudad Juarez trzy osoby powiązane z tamtejszym konsulatem...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Maciej Konarski
Świat

Wiele mówiło się ostatnio o sprawie senatora Piesiewicza, którego przyłapano na wciąganiu tajemniczego białego proszku w towarzystwie pań lekkich obyczajów. Przy okazji całej tej afery mało komu przyszło zapewne na myśl, iż domniemana kokaina, którą miał zażywać senator, z dużym prawdopodobieństwem mogła trafić do Polski via Afryka.

Wszechwładne kartele, mafijne porachunki, oszołamiająca...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika piotr.wolejko
Świat

Druga część podsumowania 2009 roku z Dyplomacją przeniesie Was, Drodzy Czytelnicy, do Ameryki Łacińskiej, regionu pełnego słońca, pięknych kobiet i karteli narkotykowych. Właśnie tym ostatnim poświęciliśmy w lutym br. sporo uwagi.Podsumowując miesiąc po miesiącu, oprócz własnego bloga, będę korzystał z artykułów opublikowanych na portalu Polityka Globalna .

Przenosimy się więc z Europy i...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika piotr.wolejko
Świat

Kiedy prezydent Meksyku Felipe Calderon wysyłał żołnierzy do walki z kartelami narkotykowymi nie spodziewał się chyba, że rozpoczęta wojna będzie tak brutalna, a po dwóch latach pozostanie nierozstrzygnięta. Skupienie uwagi na zwalczaniu narkobiznesu sprawiło, że Meksyk trzęsie w posadach.

Na początku maja br. pisałem o zamordowaniu szefa meksykańskiej policji Edgara Eusebio Millana Gomeza...

0
Brak głosów