kapłan

Obrazek użytkownika Dominik Cwikła
charamsa
Idee

Wystąpienie w przededniu otwarcia Synodu o Rodzinie Charamsy, który nosi tytuł księdza katolickiego, jest jawnym atakiem na Kościół przez siły pożądające jego upadku. Perfidia zachowania – życie w grzechu przecież trwało przez wiele lat! – oraz absurdalne roszczenia tego człowieka, są niczym innym, jak frontalnym szturmem w ważnym momencie życia całej wspólnoty Chrystusowej.

Zacznę od absurdu....

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (13 głosów)
Obrazek użytkownika Anonymous
Kraj

Są dwie rzeczy, które prześladują ludzkość od zarania. To religia i polityka. Obie te zarazy wymyślił człowiek na własną zgubę.

Obie są ze sobą powiązane. Kapłani są politykami. Dziś postaram się wskazać, jak zgubna jest religia dla ludzi, zwłaszcza wtedy, gdy kapłani są cyniczną mafią, bezwzględnie wykorzystującą głupotę ludzi dla własnych celów.

Najpierw były religie rytualne. To prymitywna...

2.15
Twoja ocena: Brak Średnia: 2.2 (5 głosów)
Obrazek użytkownika sosenkowski
Idee

to filozoficzne pytanie nasunęło mi się w związku z Wielkim Czwartkiem – dniem kapłańskim, w którym Jezus Chrystus ustanowił Eucharystię i równocześnie służebne kapłaństwo.

właśnie tak nazwał to w 1986 roku ŚP. Jan Paweł II  - "nasze służebne kapłaństwo" , odwołując się do WZORCA - św. Jana Marii Vianney - Proboszcza z Ars  we Francji.

poniżej pozwolę sobie zacytować moim zdaniem najważniejsze...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Krzysztof J. Wojtas
Blog

W poprzednio zamieszczonym tekście („Upadek Cywilizacji Zachodu”) użyłem określenia kapłan w odniesieniu do roli spełnianej przez Żydów w tej cywilizacji.
Nie znalazło to odzewu w komentarzach, ale temat wydaje się istotny, bo zbiegiem okoliczności coryllus zamieścił notkę w S24 tematycznie powiązaną.
Tak zaś już jest, że jeśli pojawiają się synchroniczne notki (patrz psychologia) to znaczy, że...

0
Brak głosów