II w.ś.

Obrazek użytkownika Apoloniusz
Świat

Otóż tak się składa, iż Polska posiada odpowiednie środki, które spowodują powstrzymanie Rosji przed jakimkolwiek i kiedykolwiek szkalowaniem naszego kraju, dziwnym zbiegiem okoliczności dotychczas nie uruchomione.

W oparciu o art. 34 i nast. Statutu Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości ONZ z siedzibą w Hadze (1), należy skierować pozew przeciwko dawnemu ZSRR o bezprawną napaść na nasz kraj...

4.65
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.7 (11 głosów)
Obrazek użytkownika Jacek K.M.
Historia

WOJNA I DZIWNA WOJNA

1 września 1939 r. w wyniku niemieckiej agresji Anglia i Francja przekazały noty protestacyjne i zagroziły wojną w wypadku gdyby Niemcy nie zgodziły się na wycofanie wojsk z Polski i nie podjęły rokowań. Noty te nie zawierały żadnego terminu. Kiedy Niemcy zapytali czy noty mają charakter ultymatywny – odpowiedziano, że nie. Hitler uśmiechał się ze zrozumieniem, ponownie...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (12 głosów)
Obrazek użytkownika Jacek K.M.
Historia

CZŁOWIEK

Kilka miesięcy temu w lutym, w kalifornijskim miasteczku Martinez, w kościele Matki Bożej Patronki Emigrantów, choraży broni pancernej Pan Władysław Walter Smoleń, obchodził swoje 103 urodziny. Oczywiście, już w czasie Mszy Św. powstała mała konsternacja, czy nie będzie nietaktem zaśpiewanie jublatowi, przez zebraną społeczność polskich emigrantów, piosenki „Sto lat, sto lat...”

W...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Jacek K.M.
Historia

Dziś gościnnie tekst mojego starszego kolegi z łowickiej celi (ZK Łowicz) Jerzego Scheura, zabiegający o pamięć o naszych bohaterach. Polecam. Jacek K.M.

Europejski Dzień Bohaterów Walki z Totalitaryzmem po Polskiej Prezydencji.

(Wprowadzenie do ,,Apelu o upamiętnianie Sprawiedliwych łącznie z innymi bohaterami, w ramach jednego Europejskiego Dnia Bohaterów Walki z Totalitaryzmem”.)

Przed...

0
Brak głosów