historia Roja

Obrazek użytkownika idź Pod Prąd
Kultura

Krzysiek "Zalef" Zalewski o filmie "Historia Roja" w którym zagrał główną rolę, oraz o nadchodzącej trasie koncertowej.

[video:http://www.youtube.com/watch?v=mFtrdFmVA_o]

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Jadwiga Chmielowska
Kraj

PETYCJA ZARZĄDU STOWARZYSZENIA TWÓRCÓW dla RZECZYPOSPOLITEJ W SPRAWIE FILMU „HISTORIA ROJA czyli W ZIEMI LEPIEJ SŁYCHAĆ”

Zarząd Stowarzyszenia Twórców dla Rzeczpospolitej żąda podjęcia przez powołane do tego instytucje natychmiastowych kroków zaradczych wobec świadomego niszczenia przez Polski Instytut Sztuki Filmowej i Telewizję Polską, instytucje publiczne i z publicznych funduszy finansowane,...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika tomeks
Historia

Historia Roja, to historia grupy Żołnierzy Wyklętych, historia o walki o wolność Polski po 1945 roku. Walka ta była ciężka i trudna, jak każda walka dobra ze złem. Film piękny i pouczający. To także studium przypadków, miłości, zdrady, zastanawiania się co będzie lepsze pozostać w lesie w ukryciu, i walczyć z komunistami czy skorzystać jak po latach dobrze wiemy tzw. amnestii i ujawnić się. Jak...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika krisp
Blog

Witam Niepoprawnych Białostoczan, Podlasian i wszystkich innych Niepoprawnych, gdziekolwiek są. Oto plan imprez, które organizują białostockie środowiska patriotyczne z okazji Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych.

28 lutego (wtorek):

17.00 – spotkanie ze Zbigniewem Narskim, bohaterem książki Agnieszki

              Kamińskiej "Chłopak, którego nie było"

Miejsce: Sala św. Kazimierza przy...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Ursa Minor
Kultura

Pomóżcie, bo jeśli nie Wy, to kto?!
Podpisujcie, proszę (i rozsyłajcie info, gdzie się da) apel oraz petycję do władz TVP w sprawie filmu „Historia Roja, czyli w ziemi lepiej słychać”.
Pomóżmy Jerzemu Zalewskiemu w dokończeniu jego filmu, jedynego (jak na razie) obrazu o Żołnierzach Wyklętych. Pokażmy POwcom i wszystkim innym lewakom, jak ważna jest dla nas pamięć o naszych Bohaterach.
Pokażmy...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Ursa Minor
Kultura

III RP hołubi w swoich mediach tylko tych, którzy z pokorą tulą się do jej piersi, ssąc wraz z mlekiem największe korzyści i profity. Ci, co znają drogę do spiżarni, z głośnym mlaskaniem konsumują reglamentowane konfiturki poklepywani poufale po pleckach, zaś w chwilach wolnych od przytakiwania władzy zasiadają w celebryckich gremiach tego i owego, wygrzewając się w upojnym świetle jupiterów...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika sigma
Blog

W pierwsze święto Żołnierzy Wyklętych zdobywszy cudem wejściówki,

z wielkimi nadziejami udaliśmy się do Multikina w Sopocie, aby obejrzeć wersję roboczą „Historii Roja, czyli w ziemi lepiej słychać. Kino bylo nabite do ostatniego miejsca, wśród publiczności prawdziwi, sterani życiem „żołnierze wyklęci”, krótką przedmowę wygłosił dr Cenckiewicz..

Zaznajamiając się z historią Roja i jego...

2.9
Twoja ocena: Brak Średnia: 2.9 (2 głosy)