fukushima 1

Obrazek użytkownika sigma
Blog

Małe ilości radioaktywnego strontu zostały wykryte w glebie w 11 miejscach w prefekturze Fukushima, włączywszy w to samo miasto Fukushima oddalone o 62 km od uszkodzonej elektrowni jądrowej.

Stront ma skłonność do akumulowania się w kościach. Wywołuje nowotwory kości oraz białaczkę.

Komisja Bezpieczeństwa Atomowego (Nuclear Safety Commission) oznajmiła, że tak znikome ilości strontu nie powinny...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika sigma
Blog

W sobotę robot TEPCO wykrył promieniowanie na poziomie 4 000 milisievertów (=4 sieverty) na godzinę w budynku, gdzie mieści się reaktor R1 elektrowni atomowej Fukushima 1.

Na zdjęciu widać radioaktywną parę buchającą ze szczeliny w posadzce reaktora R1. Zdjęcie zostało wykonane w piątek 3 czerwca.

To najwyższy pomiar promieniowania w powietrzu na terenie elektrowni atomowej Fukushima 1.

W...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika sigma
Blog

Jak oznajmiono w poniedziałek roboty wysłane do zbadania reaktorów elektrowni atomowej Fukushima 1 odkryły wysoki poziom radiacji w trzech budynkach reaktorów,

co może skutecznie uniemożliwić próby odzyskania kontroli nad reaktorami.

W niedzielę dwa amerykańskie roboty sprawdziły poziom radioaktywności, temperaturę i zawartość tlenu w budynkach reaktorów 1-3, aby zorientować się, czy ekipy...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika sigma
Blog

Kryzys nuklearny w Fukushima 1 trwa od miesiąca niszcząc reputację Japonii zarówno jako kraju o zaawansowanej technologii jak i atrakcji turystycznej.

Sytuacja jest tak zła, że ani eksperci, ani rząd nie ma pojęcia, ile miesięcy potrwa, zanim odzyskają kontrolę nad reaktorami.

TEPCO próbuje naprawić system chłodzenia czy nawet skonstruować cały zewnętrzny system, by obnizyć temperaturę w...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika sigma
Blog

Japońska rządowa agencja do spraw bezpieczeństwa nuklearnego

zdecydowała się podwyższyć poziom katastrofy w elektrowni atomowej Fukushima Daiichi z 5 na 7, najwyższy stopień na międzynarodowej skali.
Nuklearna i Przemysłowa Agencja Bezpieczeństwa (Nuclear and Industrial Safety Agency) podjęła tę decyzję w poniedziałek. Oświadczyła, że zniszczona elektrownia emituje ogromną ilość radioaktywnych...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika sigma
Blog

Wczoraj The United States Nuclear Regulatory Commission oznajmiła, że

część rdzenia uszkodzonego reaktora prawdopodobnie wyciekła ze stalowej obudowy ciśnieniowej na dno betonowej niecki obudowy zewnętrznej tzw.containment. Oznaczałoby to, że szkody są nawet większe niż sądzono.

Informacja ta pojawiła się, kiedy TEPCO zaczął wstrzykiwać ciekły azot do reaktora nr 1, aby zapobiec możliwemu...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika sigma
Blog

Tokyo Electric Power Co. w poniedziałek zaczął wypuszczać do Pacyfiku 10 000 ton nisko-radioaktywnej wody z elektrowni Fukushima 1, aby umożliwić odzyskanie kontroli nad reaktorami.
Zdecydowano się na ten radykalny krok, aby odzyskać miejsce na składowanie znacznie bardziej radioaktywnej wody z budynku turbiny reaktora nr 2.
Dodatkowo zostanie wypuszczone do oceanu 1500 ton radioaktywnej wody...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika sigma
Blog

Około 7 ton radioaktywnej wody na godzinę wciąż wypływa ze studzienki. Woda, która wydaje się pochodzić ze zniszczonego reaktora nr 2 zawiera 1 000 000 bekereli jodu131/ litr

Woda o dużej zawartości radioaktywnego jodu 131 wypływa wprost do Oceanu Spokojnego z dużego pęknięcia zlokalizowanego w sobotę w 2-metrowej studzience tuż obok ujęcia wody morskiej dla reaktora nr 2.
Po nieudanej próbie...

0
Brak głosów