emotywizm

Obrazek użytkownika Kuki
Idee

Po ilości odsłon i komentarzy do poprzedniego wpisu domyślam się, że albo tekst był niezrozumiały , albo nie trafił w smak (także redakcji).

Postaram się zatem przybliżyć temat na prostym przykładzie cwaniaka z Biłgoraja.

Jak wiemy, osobnik ten od dawna poszukiwał odpowiedniego środowiska, które byłoby podatne na jego emotywistyczne manipulacje. Pamiętamy, jakim środkiem operował: emocjami - od...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Kuki
Idee

Rozpocząłem od wpisów nt. emotywizmu i podobnie zamierzam skończyć.

[quote]Emotywizm to teoria wypowiedzi moralnych, według której sądy wartościujące nie zależą od obiektywnych standardów moralności, a są jedynie wyrazem preferencji, skłonności i uczuć (emocji).
http://niepoprawni.pl/blog/110/emotywistyczna-pustka [/quote]
[quote]Emotywistyczny dyskurs to jedynie próby przekonania oponenta do...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Kuki
Idee

Na podstawie książki Rafała Prostaka "Rzecz o sprawiedliwości. Komunitarystyczna krytyka współczesnego liberalizmu amerykańskiego"

Oświeceniowa "myśl wolnościowa" zachwiała konstrukcją tradycyjnej wizji sprawiedliwości, w której w centrum uwagi było dobro człowieka widziane z perspektywy dobra społecznego.
Przy zachowaniu pluralizmu systemów wartości członków społeczeństwa liberalnego, nie...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Kuki
Historia

Irlandzki filozof Alasdair Chalmers MacIntyre posługuje się pojęciem emotywizmu. Emotywizm to teoria wypowiedzi moralnych, według której sądy wartościujące nie zależą od obiektywnych standardów moralności, a są jedynie wyrazem preferencji, skłonności i uczuć (emocji).

W swoim sztandarowym dziele Dziedzictwie cnoty. Studium z teorii moralności (After Virtue. A Study in Moral Theory) uczony...

0
Brak głosów