dokumenty

Obrazek użytkownika wilre
Historia

  Documents of Zaolzie.

Jak to w rzeczywistości było w r. 1938 z tą rzekomą „polską okupacją Zaolzia”?

MOTTO:

" Za Olzą pozostało w r. 1920 ok. 150 tysięcy Polaków w ok. 90 miejscowościach z lokalną większością polską w przedziale od 70 % do 95 % liczby mieszkańców.

ZAOLZIE

Polski Biuletyn Informacyjny

dokumenty, artykuły, komentarze, aktualności

Numer 1

CIESZYN 23 stycznia 2004

...
5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (7 głosów)
Obrazek użytkownika gps65
Blog
Na początek zacytuję fragment riposty pewnego blogera wobec mojej tezy, że państwo nie powinno wymuszać posiadania dowodów osobistych. Ja uważam, że państwo nie musi ustanawiać żadnego obowiązku posiadania dowodu tożsamości. Dobrym praktycznym przykładem tego są USA, czy UK, gdzie nie ma takiego obowiązku, a gdy jest taka potrzeba to tożsamość można udowodnić nawet listem od ciotki. Ale czasem to...
2.6
Twoja ocena: Brak Średnia: 2.6 (13 głosów)
Obrazek użytkownika Marian Stefaniak
Blog

  Na końcu korytarza, na moim piętrze i przy moim pokoju, znajduje się coś na kształt kącika wypoczynkowego. Są tam wygodne fotele i jest dużo kwiatów. Jest też jasno, gdyż światło dzienne ma przez co wpadać. Bo okien też jest sporo.

  Ćwiczyłem akurat na korytarzu. Na jednym z foteli siedziała moja sąsiadka z naprzeciwka. Przywitałem się i powiedziałem:

 - Przerąbane. Prawda?

  Miałem na myśli...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (12 głosów)
Obrazek użytkownika StefanDetko
Kraj

Szanowny Czytelniku, poniżej prezentuję rozkaz Dowódcy Narodowych Sił Zbrojnych, pułkownika Ignacego Oziewicza "Czesław" z grudnia roku 1942, a który nie został nigdy odwołany i zachowuje swoją ciągłość legalistyczną po dzień dzisiejszy.

 

Jaki przekaz dla Potomnych zawiera poniższy dokument - pozostawiam Sumieniu Czytelnika.

 

Ze względu na ważność i aktualność przekazu, umieszczam ten dokument...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Marian Stefaniak
Blog

Zamieszczam dokumenty o których wspominałem: grupa inwalidzka, tomograf.

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Tomasz A.S.
Historia

Przeglądam ostatnio stare dokumenty moich rodziców, dowiaduję się z nich, jak się żyło
gdy miałem 11 lat.

Dokument nr 1 z dnia 14 listopada 1949 r.
„Kwit celny nr 97884
Urząd Pocztowy Warszawa 2
Oddział III poczt.celny
Zawiadamia się o nadejściu paczki przesyłki zwykłej nr 2079/6099 z Anglii.
Przesyłka zawiera pióro wieczne ze złotą stalówką 1 szt.
Pióro wieczne ze złotą stalówką przed wydaniem...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika elig
Kraj

  Po wejściu w życie nowego prawa jazdy, wszystkie ważne dla obywatela dokumenty: dowód, paszport, prawo jazdy będą tymczasowe, na 10 lub 15 lat.

  Dlaczego?

  Zaczęło się to już na początku lat 90-tych gdy obywatele mogli się już ubiegać o swoje własne paszporty i trzymać je w domu. Nikogo nie zdziwił fakt, że były ważne tylko przez 10 lat a w praktyce trzeba je wymieniać co 9,5 roku, bo...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika mukuzani
Historia

W archiwach amerykańskich znajdować się mogą przede wszystkim nieznane dotąd dokumenty na temat wiedzy rządu Stanów Zjednoczonych w okresie administracji Franklina D. Roosevelta. Katyń post mortem Ostatnie dwa lata przyniosły kilka elektryzujących informacji o odkryciu czy raczej ujawnieniu ważnych dokumentów dotyczących Katynia. Najświeższa spośród nich, dotycząca odtajnienia – na mocy decyzji...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika idź Pod Prąd
Kraj

"Nasz Dziennik" donosi, że kopie dokumentów bezpieki dotyczących "Bolka" mogą znajdować się w Sejmie. Co zawierają te dokumenty? Niedawno mówił o tym Paweł Zyzak.

[video:http://www.youtube.com/watch?v=l4QU90rQs5o]

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Jacyl
Historia

      Czytając materiały źródłowe do epoki która mnie interesuje, czyli okres tuż przedrozbiorowy do Powstania Listopadowego trafiłem na bardzo ciekawy list ministra pruskiego Grumbkowa do Cesarza Prus napisany po spotkaniu z królem Augustem II Mocnym Sasem w Krośnie na Śląsku w dniu 14 stycznia 1733r. A poniżej fragment tego listu:

      „Tymczasem dano nam znać, że Patron nadjeżdża… Wylądował i...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Zebe
Kraj

Ostatnie dni pokazały, jak katastrofa smoleńska, podskórnie, poza śledztwami i komisjami, zatacza coraz szersze kręgi i zaczyna zagrażać rządzącym.   Dowodem na to są coraz to nowe wypowiedzi oraz  notki mające rzucić światło na logistykę owego feralnego lotu. Jednoznacznie z ujawnionych notek (dokumentów) nie wynika jak na razie wina kogokolwiek w kwestii logistyki całego przedsięwzięcia. ...
0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Kirker

Swego czasu przeczytałem Cesarza. Książka, oczywiście, była bardzo dobrze napisana. Jej przeczytanie zajęło mi kilka godzin podczas sobotniego przedpołudnia. Dla tych, którzy nie mieli okazji trzymać tej lektury w ręku: książka jest szalenie tendencyjna. Państwo Hajle Selasje zostało przedstawione według wytycznych pamiętających jeszcze czasy hiszpańskiego Frontu Ludowego. Czytając między...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika wojcicki
Kraj

 

Było tak:

1. “Wspaniała Alina Cała” dała wywiad do Rzepy, w którym bez skrępowania popisała się rasistowską opinią, twierdząc, że wszyscy Polacy są winni zagłady 3 milionów Żydów podczas drugiej wojny światowej.

2. “Wspaniała Alina Cała” kilka dni później również w “Rzeczpospolitej” starała się “naukowo” udowodnić powyższą rasistowską tezę, co z założenia było zabiegiem absurdalnym,...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika wojcicki
Blog

Otworzyłem na witrynie “Piotr Wójcicki - Długa rozmowa” nowy dział pod krótkim, ale przekonującym tytułem “PLIKI“.

To zaledwie zapowiedź przyszłego raju dla chętnych do ściągania dokumentów i innych świadectw, opisujących sprawy, wydarzenia i problemy tematycznie związane z tą witryną.

Celem tego zamierzenia jest zgromadzenie jak największej ilości elementów, dotyczących konserwatyzmu,...

0
Brak głosów