Chorzów

Obrazek użytkownika Mariusz Cysewski
Kraj

10 lipca 2013 r. grupa patriotów bez zgody ambasady Rosji spróbowała własnymi siłami usunąć pomnik NKWD w Katowicach na pl. Wolności. Moskale uniemożliwili realizację tego zamiaru. Zatrzymano kilka osób, a Zygmunta Miernika bestialsko pobito. Ale to Polaków Moskale oskarżyli o napaść. Mimo, lub właśnie dlatego, że sam pomnik usunięto w maju 2014 r.

Proces A. Słomki, Mariusza Cysewskiego, Pawła...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (6 głosów)
Obrazek użytkownika Mariusz Cysewski
Kraj

W Krakowie rozpoczął się od nowa proces Zygmunta Korusa - legendarnego przywódcy protestów w Krakowie w 1968 r.

Wydarzenia Marca 1968 r. zaliczają się do najbardziej zakłamanych w historii Polski ostatnich dziesięcioleci. Zostały one anektowane przez środowiska stalinowskie (tzw. „lewicę laicką”), a w rzeczywistości ich przebieg i zasięg były inne. 22 października przed Sądem Okręgowym w...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Mariusz Cysewski
Kraj

Rozprawy sądowe w Krakowie A.D. 2013 wyglądają o wiele ciekawiej niż te w stanie wojennym

22 października 2013 r. Sąd Okręgowy w Krakowie - w składzie (wg wywieszonej wokandy): Aleksandra Almert (Przewodnicząca) oraz sędziowie Zygmunt Długogórski i Bogdan Jędrys - przystąpił do ponownego rozpoznania sprawy Zygmunta Korusa, dziennikarza i szefa Klubu Gazety Polskiej w Chorzowie, naszego...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika igorczajka
Kraj

Sejm nie chce nazwać wołyńskiego ludobójstwa po imieniu, ale myliłby się ten, kto by uważał że stało się tak ze strachu posłów, zaniepokojonych możliwością zmarszczenia brwi przez naszego wschodniego sąsiada.

Posłowie niewątpliwie boją się różnych rzeczy, jak każdy zdrowy na umyśle człowiek, ale nie sądzę aby bali się akurat wschodnich sąsiadów.

Czego boją się posłowie partii rządzącej z gmachu...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika insurekcjapl
Kraj

Inicjatywa pn. Śląskie Wkurzone Miasteczko zaprasza do Parku Śląskiego w Chorzowie, do kwartału zwanego Polami Marsowymi na dzień 29.06 (sobota) b.r. na godz. 10.30. Impreza nosi tytuł: "Chorzów Wita Donalda Tuska i jego kumpli z PO", w skrócie “ChWDT”. Organizatorzy marcowego strajku generalnego w regionie śląsko-dąbrowskim zapraszają do odwiedzin całymi rodzinami. Wystarczy znać hasło ("Na...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika insurekcjapl
Ogłoszenie

Znany, niezależny publicysta, komentator polityczny, polityk i bardzo popularny i lubiany bloger (ceniony za wiedzę, wyrafinowany humor, cięty język i poglądy), Stanisław Michalkiewicz, w najbliższy weekend będzie z wizytą na Śląsku. Wszystkim zainteresowanym, zwłaszcza czytelnikom "Naszego Dziennika", słuchaczom "Radia Maryja" i widzom "Telewizji TRWAM", polecamy! Wstęp wolny.

Klub "Gazety...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika insurekcjapl
Kraj

Klub "GP" w Chorzowie (Galeria PLUS, ul. Wolności 49) zaprasza na spotkanie z legendą 'Solidarności", Andrzejem Rozpłochowskim, pt. " Zmieniamy Polskę" (wraz z promocją 2. tomu wspomnień "Postawią ci szubienicę") dn. 28 (czw).03 b.r. o godz. 18,00.
Kontakt: 602308411.

O bohaterze spotkania, zwanym przez komuchów EKSTREMĄ SOLIDARNOŚCI, możemy przeczytać, że teraz jest REPUBLIKANINEM:

Andrzej...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika insurekcjapl
Kultura

W numerze 10. "Gazety Śląskiej" (8-14.03 b.r.) Jan Mieńciuk przytoczył wiersz pt. "Sturm und Drang" Czesława Markiewicza z Zielonej Góry – laureata konkursu poetyckiego "Sprostać wierszem", organizowanego przez Dom Kultury w Chorzowie Batorym.

Tekst jest rodzajem prozy poetyckiej rozpisanej w formie wersowanej. Nie ma budowy dadaistycznej, czyli awangardowej formy złożonej ze słów...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)