CAS

Obrazek użytkownika Maras245
Gospodarka

Pan premier Donald Tusk proponuje podwyższenie wieku emerytalnego do 67 lat, zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Jest to kolejna propozycja mająca ratować budżet przed krachem w postaci przekroczenia progu zadłużenia państwa, powodujący obowiązek ścięcie deficytu do zera. Już pan premier straszy, że jak nie będzie reformy to będzie podwyżka VAT.
Oczywiście ta propozycja jest głupotą, bowiem...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika 2-AM
Gospodarka

To już kolejny ranking w którym wyprzedził nas nie tylko Honduras i Uganda ale i uwaga - Królestwo Tonga ! (dobrze że nie królestwo „Bunga, Bunga”  ). Pierwszym był międzynarodowy ranking Indeksu Wolności Gospodarczej (IWG) na temat którego rozwodziłem się w jednym z wcześniejszych wpisów - LINK . Polski wsad do tego raportu dostarczyło jak zwykle zresztą Centrum Adama Smitha (CAS). W tym...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika 2-AM
Gospodarka

Zupełnie nie zauważony (to nie prawda bo już zauważony) przeszedł Raport Wolności Gospodarczej Świata (LINK) w którym „polskie terytorium etnograficzne” zajęło zaszczytne 53 miejsce (na 141 sklasyfikowanych państw).

Polskiego wsadu do raportu z naszego przysiółka dostarczył jak zwykle CAS (Centrum Adama Smitha). Niestety w tym istotnym z punktu widzenia rozwoju gospodarczego kraju...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika 2-AM
Gospodarka

No i mamy kolejny „cud” wyborczy. Może nie o taki chodziło specjalistom od PR-u rządzącej „ku-alicji” ale takie są brutalne fakty. Centrum Adama Smitha (CAS) policzyło, że w ciągu 3 ostatnich lat gdy rządzi nami miłościwie nam panująca koalicji PO-PSL koszt utrzymania jednego dziecka wzrósł o 30 tyś.

złotych. Czytając artykuł pod dość „mocnym” i jednocześnie wymownym tytułem "Dorzynanie"...

0
Brak głosów