Airbus

Obrazek użytkownika wohumano
Humor i satyra

Jak podaje Reuters: Przyczyną katastrofy rosyjskiego Airbusa była brzoza. Agencja informacyjna podaje dalej następujące sensacyjne informacje:

Dowody wskazują, że prawdopodobną przyczyną katastrofy rosyjskiego airbusa w Egipcie była brzoza podłożona przez Państwo Islamskie - pisze w środę wieczorem Reuters, powołując się na amerykańskie i europejskie źródła bezpieczeństwa. 

Jeden z amerykańskich...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (17 głosów)
Obrazek użytkownika W kapeluszu Panama
Kraj

      W skrzydle oprócz dźwigarów są również podłużnice, zwane potocznie stringierami. Są to elementy wiążące konstrukcji nośnej skrzydła.

Na poniższym filmie mojego nie chwaląc się autorstwa, widać pracę lotek niskiej wysokości i wingletu w Airbusie A330 na pozycji położonej od dźwigaru do wingletu:

[video:http://youtu.be/u_GxdeRGgHk]

 

Na tym obszarze skrzydła są zamontowane wsporniki...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika ender
Kraj

Jak podaje zaprzyjaźniony portal:

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/przelom-ws-ogromnej-katastrofy-z-2009-roku,1,4309658,wiadomosc.html

"w ciągu weekendu śledczy zgrali materiały pochodzące z rejestratora parametrów lotów i rejestratora głosu" wydobytych ostanio z dna Atlantyku po głośnej katastrofie Airbusa w 2009 roku.

A nasi spece wspomagani wschodnimi posiłkami nadal zgrywają (pytanie tylko 'co...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Nathanel
Blog

Niemożliwe, stało się możliwe. Nie można znaleźć czarych skrzynek TU-154 w Moskwie, a tu znaleziono ją na dnie Oceanu.

1 czerwca 2009 r. nastąpiła katastrfofa francuskiego Air Busa w której zginęło 228 osób. Po dwóch latach ciągłych poszukiwań znależiono u wybrzeży Brazyli jedną z dwu czarnych skrzynek.

  

W/g oświadczenia FRANCUSKIEJ ekipy dochodzeniowej skrzynka jest w dobrej kondycji.

Sam...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Rybitzky
Kraj

Prestiż państwa to rzecz, którą trudno przeliczyć na pieniądze. Z pewnością jednak jest on wart więcej niż 200 milionów dolarów za które można by kupić dwa nowe samoloty dla polskich władz.

Airbus A320 kosztuje ok. 90 mln dolarów. Nie jest to wielki samolot, lecz i tak dużo lepszy od używanych obecnie przez rząd Tu-154 (o Jak-40 nie wspominając). Czy naprawdę tak trudno zastąpić sowieckie rzęchy...

0
Brak głosów