Adam Struzik

Obrazek użytkownika MD
Kraj

Jakoś nikt już nie chce pamiętać, że Port Lotniczy Modlin miał być inwestycją, która miała pomóc w obsłudze Euro 2012. Został oddany do użytku po zakończeniu mistrzostw i to bez obiecanego połączenia kolejowego z Warszawą. Brakło 5,5 km linii kolejowej i bocznicy przy lotnisku. Gwoli sprawiedliwości dodać trzeba, że na tym odcinku zaplanowano też wiadukt drogowy.

Na początek z pozoru drobne...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika MD
Kraj

Dzisiejszego poranka pociąg osobowy z PKP Modlin do Warszawy Gdańskiej swoją trasę pokonał w godzinę i jedną minutę. Długość trasy wynosi wg PKP 37 km. Żeby było ciekawiej to jest to pociąg przyśpieszony i zatrzymuje się na sześciu zamiast na jedenastu przystankach między wymienionymi stacjami. Zgodnie z rozkładem swoją trasę ten pociąg powinien pokonać w 36 minut!

Nie było mgły, nie było opadów...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika MD
Kraj

Z ostatnich zapowiedzi wynika, że za niewiele ponad dwa tygodnie zostanie otwarte lotnisko w Modlinie. Nikt już jakoś nie chce pamiętać, że miało ono pomóc w przyjęciu wielkiej fali kibiców, którzy mieli nawiedzić Polskę przy okazji mistrzostw Europy w piłce nożnej. W obliczu klęski w dziedzinie budowy autostrad minister Sławomir Nowak ogłaszał, że i tak kibice przybędę do Polski samolotami....

0
Brak głosów