2019

Obrazek użytkownika wawel24
Kraj

 

Zaczął się nowy rok a więc nadszedł czas prognoz. Gdy rok się kończył - był czas podsumowań. Oczywiście, prognoz od podsumowań nie da się rozdzielić, więc nadal wszyscy podsumowują. I taki miał charakter niedawny Salonik u Ziemkiewicza (RAZ, Warzecha, Gieraj, Janecki), ale o tym trochę później, bo najpierw ja trochę podsumuję i poprognozuję.

 

No cóż, rząd jaki jest i sytuacja jaka jest -...

2.25
Twoja ocena: Brak Średnia: 2.3 (10 głosów)
Obrazek użytkownika Humpty Dumpty
Świat

Klaudia Jachira z całą pewnością zaliczana będzie do 5, góra 10% posłów najbardziej rozpoznawalnych w całej Polsce.

 

I to bez względu na to, kto jaką opcję polityczną popierał czy też popiera.

Na nic wyrazy potępienia.

Na nic myślenie zdroworozsądkowe.

Reprezentujący „stare” myślenie bloger zetjot stwierdził publicznie:

Reprezentatywność jako główna cecha polityki? Rozumując w ten sposób trzeba...

2.9
Twoja ocena: Brak Średnia: 2.9 (6 głosów)
Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Uważam, że w Polsce autentyczny ruch narodowy ma rację bytu. Powinien rosnąć w siłę a po wyborach jest to tym bardziej możliwe. Młodzi przedstawiciele narodowców w Sejmie, kiedy to mają w końcu subwencje dla partii politycznych, jest czasem, aby ten ruch zbudować oddolnie i nie opierać go li tylko na krytyce ustawy 447 Just. Oczywiście to ważne, ale jeszcze bardziej ważne jest zbudowanie własnego...

4.65
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.7 (9 głosów)
Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Trzeba spojrzeć na wynik wczorajszych wyborów trochę szerzej i globalnie.

 

Teza

 

Platforma Obywatelska się rozpadnie a jej koalicjanci przejdą do Lewicy. Przepołowiony na pół dzisiejszy elektorat PO niemal po równo podzieli się na sympatyków PiS i właśnie Lewicy. Na polskiej scenie politycznej zostanie PiS, PSL oraz Lewica. Konfederacja może się umocnić i stanowić pewną alternatywę dla PiS-u po...

4.45
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.5 (10 głosów)
Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Pozostało mało czasu. Za 7 godzin zakończone zostaną wybory parlamentarne w Polsce. Jest jeszcze czas, żeby pójść do urn wyborczych i zagłosować.

 

Według danych PKW frekwencja do godziny 12.00 wyniosła 18,14%, co jest wynikiem tylko trochę lepszym niż w 2015 roku (o ponad 1%).

 

Na razie więc frekwencja nie powala i dlatego apeluję do wszystkich, którzy jeszcze nie oddali swojego głosu. Idźmy na...

4.35
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.4 (6 głosów)
Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Mamy ciszę wyborczą, więc nie mogę wskazywać na kogo i dlaczego będę głosował. Tym niemniej w czasie ciszy wyborczej dozwolone są działania profrekwencyjne oraz informujące o tym, jak oddać swój głos.

 

Teraz kilka wskazówek jak głosować, bo nigdy nie jest za dużo takich informacji.

 

Po pierwsze - jeżeli już zdecydowaliśmy się głosować -  to musimy mieć przy sobie dowód tożsamości (dowód...

4.6
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.6 (14 głosów)
Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Znów "oberwę", ale trudno.

 

Konfederacja to zlepek osób, które utworzyły jakiś wirtualny byt wspierany dziś przez TVN. A stawką jest większość parlamentarna PiS-u.

 

W swoim niedawnym, majowym poście zatytułowanym "Po co Konfederacji J. Korwin-Mikke z A. Dudą i D. Tuskiem w tle..." napisałem m.in.

 

"Wielu wyborców ma poglądy jeszcze bardziej na prawo niż PiS i dla nich Konfederacja jest...

4.05
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.1 (10 głosów)
Obrazek użytkownika Romek M
Kraj

Wydawać by się na pierwszy rzut oka mogło, że będą to zwykłe wybory parlamentarne. Takie same jakie mają miejsce w Polsce co cztery lata. Nic podobnego! Dzień 13 października 2019 roku, stanie się datą, którą odnotują historyczne kroniki.

Niezależnie od tego kto wygra te wybory, i ile procent poparcia uzyska, w Polsce, po tym dniu nastąpi polityczny przełom. Pytanie tylko jaki on będzie. Czy nas...

4.7
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.7 (18 głosów)
Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Obecny program PiS-u to dość gruba książka licząca sobie 229 stron, ale tak naprawdę wszystkie zdania w niej są godne uwagi, przeczytania i zrozumienia.

 

Niestety wiem, że w obecnych czasach z czytelnictwem jest krucho a już przeczytanie jednym tchem takiej "kobyły" może być męczarnią a tylko właśnie od razu przeczytanie całości daje nam pełen obraz tego, co PiS zamierza i jak chce to...

3.3
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.3 (7 głosów)
Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Dawno temu zajmowałem się przeprowadzaniem badań socjologicznych w zakresie np. oglądalności TV, akceptacji społecznej określonych marek produktów i firm je sprzedających a nawet badaniami sondażowymi. Wtedy jeszcze nie było jakichś badań telefonicznych ze wsparciem elektronicznym a tylko suche, kartkowe kwestionariusze ankiet, które określeni respondenci wypełniali bezpośrednio przy danym...

4.45
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.5 (15 głosów)
Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

 

"Cieszy mię ten rym: "Polak mądr po szkodzie";

Lecz jesli prawda i z tego nas zbodzie,

Nową przypowieść Polak sobie kupi,

Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi".

 

Jan Kochanowski, Pieśni, Księgi wtóre, Pieśń V, https://wolnelektury.pl/katalog/lektura/piesni-ksiegi-wtore-piesn-v.html (fragment)

 

Jakże często powyższy fragment pieśni naszego wieszcza przez wieki stawał się realnością. Nie...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (4 głosy)
Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

 

Moim subiektywnym zdaniem tak naprawdę w wielu obszarach sytuacja przedwyborcza jest niemal identyczna jak cztery lata temu: w 2015 roku chcieliśmy zmiany wewnętrznego układu politycznego i dojścia do władzy PiS, co udało się nawet z "nawiązką" a dziś walczymy o to, żeby przedłużyć owe rządy o następne cztery lata, które będą nieodwracalnym już ugruntowaniem zmian zapoczątkowanych przez PiS (ZP...

4.142855
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.1 (14 głosów)
Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Pamięć ludzka jest ulotna. Pamiętamy tylko najważniejsze rzeczy, reszta gdzieś uchodzi i zapominamy o nich. Dlatego też pewne zdarzenia i fakty winniśmy przypominać cały czas a już w zakresie społeczno-politycznym szczególnie. Dotyczy to przede wszystkim polityków i formacji politycznych do których należą.

 

Zbliżają się wybory. Kampania wyborcza kieruje się swoimi prawami i z reguły dotyczy...

4.636365
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.6 (11 głosów)
Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Stanisław Janecki w portalu wpolityce.pl zamieścił ciekawy tekst zatytułowany: "Opozycja demobilizuje wyborców PiS przekonując ich, że pogodziła się z przegraną. To pułapka" .

Pisze w nim m.in.: "Dla wyborców PiS nie powinno być ważniejszego sygnału alarmowego niż masochistyczne wnioski opozycji (najczęściej w postaci szeptanek i sugestii, iż na trendy w badaniach oraz nastrojach społecznych nie...

4.625
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.6 (16 głosów)
Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Nie krytykujmy Pani Jachiry, ale jej protektora G. Schetynę.

 

Co w ostatnich dniach otworzę jakieś forum internetowe czy obejrzę jakikolwiek telewizyjny program informacyjny, to niemal zawsze wyskakuje mi Pani Jachira. Już boję się otworzyć lodówki, bo i tam może się znajdować :).

 

Ta Pani to jest jakieś polityczno-psychiczne zjawisko, należą jej się być może określone badania, bo państwo ma...

4.923075
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.9 (13 głosów)
Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Obecna kampania wyborcza jest nudna jak "flaki z olejem". Stanowiska wszystkich stron znamy i znamy też jaki partie polityczne lub koalicje mają przekaz i jak prowadzą ową kampanię. Praktycznie wybory mogłyby odbyć się w najbliższą niedzielę a ich wynik byłby zbliżony do tego jaki będzie 13 października.

 

Nie wiem czy jest to dobrze czy nie, ale w ogóle mam obojętny stosunek do przeprowadzania...

3.666665
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.7 (3 głosy)
Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

(Tekst jest dość długi, ale będzie nielicznym moim postem w czasie obecnej kampanii wyborczej)

 

Czy będzie jeszcze Państwo Polskie po czekających nas w niedzielę 13 października wyborach?

 

Każdy - niezależnie od prezentowanych przez siebie poglądów - kto w jakikolwiek sposób czuje się Polakiem, ma polskość w duszy oraz pragnie lepszej przyszłości dla siebie, swoich dzieci i wnuków... winien...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (4 głosy)
Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Laureat Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii (1992), Gary Becker jest jednym z przedstawicieli tzw.: ekonomii  behawioralnej badającej -  ogólnie - wpływ pozaekonomicznych czynników na podejmowane przez poszczególne osoby i grupy osób decyzje (zachowania), które pośrednio lub bezpośrednio wpływają na ich ekonomiczną sferę życia.

 

Na pewnym etapie swojej pracy naukowej doszedł on m.in. też do...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (9 głosów)
Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Świat

Na wnioski przyjdzie czas, ale zastanawiające są fakty.

W tym samym czasie (dosłownie) kiedy płonęła w Paryżu katedra Notre Dame, symbol spuścizny chrześcijańskiej Europy płonęła w Jerozolimie również część chyba największego i najważniejszego dla islamu meczetu Al-Aksa a ściślej uważanego z jego część meczetu meczet El-Marwani, który w przeszłości nazywany był Stajniami Salomona.

Pożar został...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (2 głosy)
Obrazek użytkownika Fundacja LEX NOSTRA
Blog

 

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, przepełnionych nadzieją, miłością i magią wigilijnej nocy, kierujemy do Państwa płynące z serca życzenia udanych, radosnych, spokojnych Świąt oraz wszelkiej pomyślności, zdrowia i wielu sukcesów. 

Na Nowy 2019 Rok chciałbym złożyć Życzenia Noworoczne słowami Jana Pietrzaka:
„Wszystkie kolory ujrzeć
Poznać wszystkie kwiaty
Smak każdej wody 
Każdej ziemi zapach
...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (3 głosy)
Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Kraj

Jest rok 2019 i też jest rok 2020...

Kolejne w Polsce wybory parlamentarne przebiegają w nerwowej atmosferze. Kampania wyborcza była jedną z najbardziej brutalnych i agresywnych kampanii jakie Polska przeżyła od 1989 roku. Wszystkie siły polityczne używały najbardziej wyszukanych a jednocześnie nawet prymitywnych metod pozyskania wyborców.

Najłatwiej miała ZP, bo jej rządy przyniosły Polakom...

4.6
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.6 (11 głosów)