Notka

Notka z dowolnego bloga.

Obraz: 
Obrazek użytkownika Zawiedzony
Notka

Odbiorcy TVN24 wcale nie marzą o wolnych mediach. Nie domagają się obiektywizmu dziennikarzy. Chcą politycznej krwi pisowców lejącej się z ekranu całą dobe

Wystarczyła jedna zwykła rozmowa Katarzyny Kolendy-Zaleskiej z Radosławem Sikorskim, abyśmy zobaczyli, że uzależnieni od tej stacji żądają tylko jednego – okładania partii rządzącej w każdej sytuacji i nie zgadzają się choćby na słowo krytyki pod adresem opozycji.

5
Średnia: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika Zawiedzony
Notka

Sondaż: Trump mógłby pokonać Bidena w wyborach prezydenckich w 2024 r. / USA w skrócie

5
Średnia: 5 (4 głosy)
Obrazek użytkownika Zawiedzony
Notka

Od trzech dni obowiązuje w przygranicznym pasie stan wyjątkowy. Najbardziej martwią się tym dwie grupy ludzi - postsowieccy dyktatorzy oraz część polskich dziennikarzy. Putin z Łukaszenką stracili niezłe narzędzie do destabilizowania sytuacji w Polsce. A żurnaliści nad Wisłą wyjątkowo parszywą okazję do uderzania w polski rząd. Ten piekielny sojusz został wystawiony na próbę. Ale, jak widać, walczy.

5
Średnia: 5 (4 głosy)
Obrazek użytkownika Zawiedzony
Notka

Jeszcze trwa przesłuchanie Kamila Karosza który na Twitterze groził śmiercią Prezesowi J.Kaczynskiemu a tu na znanym portalu Neon24.pl ujawnił się nam kolejny chętny do unicestwienia już nie tylko Prezesa, ale Premiera rządu Morawieckiego wraz z jego podwładnymi.No cóż, nie ma to jak iść na całość.Szubienica,dół z wapnem i problem z PIS-em zostaje rozwiązany.

Co najciekawsze,portal jest na bieżąco moderowany przez administratorów.Lecz to że taki komentarz się tam pojawia to nic nadzwyczajnego, gdy okazuje się że sam admin ma identyczne poglądy.

5
Średnia: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika Brytania
Notka

Janusz Sanocki, poseł VIII kadencji z Nysy jest autorem listu do Premiera Morawieckiego z żądaniem dymisji ministra zdrowia oraz zniesienia nielegalnych ograniczeń. Sanocki nie zgadza się z dręczeniem obywateli za pomocą telewizji, w której codziennie podawane są "tubalnym głosem" traumatyczne komunikaty na temat szalejącej epidemii. Z uwagi, iż w Polsce nie ma dużej ilości zakażeń ani śmierci, jak w innych krajach, w telewizji podawane są dramatyczne wieści z innych krajów.

3.85
Średnia: 3.9 (6 głosów)
Obrazek użytkownika wilre
Notka

MOTTO:
Gdyby PiS nie zaniedbał wyborów do Senatu, nie byłoby problemu. Byłby dodatkowy miesiąc na przygotowanie i Gowin nie miałby powodu do podskakiwania. To zaniedbanie jeszcze nie raz da o sobie znać.

*  *  *

Chyba na Nowogrodzkiej posłuchali się tych Amerykanów z "Foreign Policy", że wybory prezydenckie to farsa.

Można było inaczej? Można było. Można było wysłać Gowina z całym dobrodziejstwem inwentarza Donaldowi Tuskowi w kopercie i zrobić wybory jak Bóg przykazał: nie korespondencyjne ale bezpośrednie.

4.75
Średnia: 4.8 (4 głosy)
Obrazek użytkownika wilre
Notka

(  )

kelkeszos   23 kwietnia 2020, 18:41

 

Demokracja i Rzeczpospolita to jest wartość dla ludzi odważnych. 
W genialnych wspomnieniach Stanisława "Agatona"Jankowskiego " Z fałszywym ausweisem w prawdziwej Warszawie" autor opisuje swoją nieco przypadkową bytność na zebraniu szkockiego klubu golfowego w 1940r. Porządek obrad przewidywał rozstrzygnięcie dwóch kwestii - czy można przerwać mecz w trakcie bombardowania i czy pojawienie się przed ukończeniem rozgrywki leja po bombie na polu golfowym, może mieć wpływ na postępowanie grających.

5
Średnia: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika wilre
Notka

Bleck10 kwietnia 2020, 21:07

5
Średnia: 5 (5 głosów)
Obrazek użytkownika wilre
Notka

scenariusz pod nazwą "Crimson Contagion", wyobrażający pandemię grypy, który został zasymulowany przez Departament Zdrowia i Usług Społecznych administracji Trumpa w postaci serii ćwiczeń, był realizowany od stycznia do sierpnia 2019.

Można w nim było przeczytać:

4.15
Średnia: 4.2 (6 głosów)
Obrazek użytkownika wilre
Notka

Prawda jest taka Kemirze, 99% społeczeństwa nie zna zasad postępowania epidemicznego. Nawet wśród personelu medycznego duża część nie potrafi prawidłowo dezynfekować rąk. Obserwuję te "działania" epidemiczne z perspektywy zawodowej (bez wchodzenia w szczegóły, ale jestem w ułamku procenta tych co mają doświadczenie w pracy z najcięższymi i najzjadliwszymi drobnoustrojami i przeżyłem już własną śmierć).

5
Średnia: 5 (4 głosy)
Obrazek użytkownika Husky
Notka

Pomimo wielu badań, które dowodzą, że dziecko już w łonie mamy płacze, słyszy i otwiera oczy, dla wielu osób jest to ciągle abstrakcja. Być może historia brazylijskiej pary zachęci przyszłych rodziców do rozmawiania z nienarodzonymi jeszcze maluszkami. Gdy zobaczysz, jak zareagowało dziecko zaraz po urodzeniu na głos taty, przekonasz się, że mówienie do brzucha w ciąży ma sens.

 

Mówienie do brzucha w ciąży – czy to jest praktykowane przez przyszłych rodziców?

5
Średnia: 5 (4 głosy)
Obrazek użytkownika wilre
Notka

(  )

Kosztem snu wysłuchałem 4 godziny kontynuacji taśm Ojca Sowy. Pisać, że żenujące, kompromitujące, infantylne, odsłaniające prymitywizm i kosmiczną prywatę, prezentujące osobowości na stopniu rozwoju rozwydrzonego, prostackiego gimnazjalisty parającego się dilerką – to mało.

5
Średnia: 5 (6 głosów)
Obrazek użytkownika Ryan
Notka

Gdyby nie Solidarność nikt by o tym śmieciu nie słyszał.Dziś ten synuś szmalcowników którym miejscowi tybylcy( Budy Zaklasztorne) sami sprawiedliwość wydali pluje na Annę Walentynowicz.Ten znany "hiacynt" z dworca centralnego nie ma za grosz szacunku dla śmierci polskiej legendy notabene. Sam Giertych uważał go za żonę Krzepkowskiego.

4.45
Średnia: 4.5 (12 głosów)
Obrazek użytkownika Husky
Notka

– Widzę, że ekspremier żyje ciągle w rzeczywistości, która była poprzednio, bo naprawdę znakomicie opisał stan za swoich rządów w Polsce. Bardzo celnie – powiedział w Polskim Radiu prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. To komentarz do słów byłego premiera Donalda Tuska o „odorze przestępstwa, który unosi się nad instytucjami państwowymi w Polsce”.

Tusk stwierdził, że „odór przestępstwa, gangu i mafii się unosi każdego dnia nad instytucjami państwowymi w Polsce”.

5
Średnia: 5 (6 głosów)
Obrazek użytkownika Ryan
Notka

Świetną robotę zrobiła ostatnio dziennikarz Beata Goczał, która w swoim artykule na łamach wirtualnych mediów, zanalizowała przekaz medialno-polityczny głównych kontrkandydatów w zbliżających się wyborach: Andrzeja Dudy i Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, i wychwyciła zasadniczą różnicę jaka w nich tkwi. Andrzej Duda wedle Goczał nie skupia przekazu na sobie, wskazuje na szerszy horyzont, jego hasło wyborcza odwołuje się do większego porządku; “Niech żyje Polska” to zawołanie, wezwanie do aktywności, ale również pewna idea, umocnienia państwa, narodu.

5
Średnia: 5 (5 głosów)
Obrazek użytkownika Maciek1969
Notka

Ciekawa notatka o badaniach nad materiałem mogącym zastąpić tradycyjne, trudno degradowalne opakowania.

Dotowanie celowe miałoby sens, może ulgi dla firm stosujących tego typu opakowania dla swoich produktów?

Znalezione na Niewygodne info pl.

5
Średnia: 5 (3 głosy)
Obrazek użytkownika wilre
Notka

(   ) 

Komunistyczna TVP produkująca od zawsze propagande wspierającą nomenklature nie jest w stanie dokonac cywilizacyjnego skoku i niemozliwe jest reformowanie TVP i przeksztalcenie jej chocby w komercjalną telewizje, nie wspominając nawet o publicznej.
Ludzie z TVP jak rowniez struktura tej organizacji stawiają niewyobrazalny opor zmianom.
Jedyne sensowne rozwiazanie to zamknąc, zlikwidowac i zaorac. Zacząc od zera w nowym miejscu. Wyposazenie techniczne sprzedac gdzies w Afryce, budynek wynajac malym firmom na biura.

3.1
Średnia: 3.1 (3 głosy)
Obrazek użytkownika wilre
Notka

Na kongresie syjonistycznym ( ) w 1912 r. zobowiązano wszystkich syjonistów do czynnego udziału w nacjonalistycznej polityce w krajach rozproszenia ( diaspora ) ... na naszą teraźniejszą rzeczywistość przekłada się to w ten sposób, że po polskiej tzw. prawej stronie, w PiS i Konfederacji są syjoniści. Nie muszą udawać - są narodowcami, tyle że żydowskimi. Gdy mówią Polska, myślą - Izrael.

3.3
Średnia: 3.3 (6 głosów)
Obrazek użytkownika wilre
Notka

W #3rp

„Kolonializm:

Polak kupuje sadzonki

Polak sadzi ziemniaki

Polak je nawozi

Polak je zbiera

Polak przewozi je do punktu skupu

Polacy przepakowują je w worki

Polski kierowca wiezie je do sklepu

Polska ekspedientka sprzedaje ziemniaki sąsiadowi rolnika

Zarabia Niemiec

*Ps.

Polski rolnik ryzykując swoimi pieniędzmi, sprzedaje plon za cenę na granicy opłacalności.

Kierowca, pracownik magazynowy, ekspedientka harują za minimalną krajową.

5
Średnia: 5 (2 głosy)
Obrazek użytkownika wilre
Notka

Kasjopea‏ @AnitaSchelde

Ponieważ w eter permanentnie puszczane są informacje o "pogromach" których jakoby dokonali "Polacy na Żydach" chciałam Państwa z @ipngovpl zapytać czy podjęlibyście się próby ustalenia : ilu Polaków zostało zamordowanych przez żydowskie "Anioły Śmierci" z UB ???

*  *  * 

5
Średnia: 5 (9 głosów)
Obrazek użytkownika wilre
Notka

Bartek Piekarski‏ @BartekPiekarski

To co się stało wczoraj we Wrocławiu na marszu to czysty zamordyzm władzy (ratusza) i policji. Od 1-szego ostrzeżenia za środki pirotechniczne (w Warszawie też były i nikt nie rozwiązał marszu) przez 2gie ostrzeżenie do decyzji o rozwiązaniu marszu upłyneło 80 sekund! Wstyd!!!!!

„Żeby Polska była Polską”. Wrocławski marsz w 101. rocznicę odzyskania niepodległości [RELACJA LIVE]
https://wprawo.pl/2019/11/11/zeby-polska-byla-polska-wroclawski-marsz-w-101-rocznice-odzyskania-niepodleglosci-relacja-live/

4.3
Średnia: 4.3 (9 głosów)
Obrazek użytkownika katarzyna.tarnawska
Notka

W 75. rocznicę zdobycia Bredy przez 1. Dywizję Pancerną Muzeum Historii Polski przygotowało filmy przybliżające biografię jej dowódcy, gen. Stanisława Maczka – „bohatera pięciu narodów” – oraz jednego z jego podkomendnych, Mariana Walentynowicza.

5
Średnia: 5 (5 głosów)
Obrazek użytkownika Husky
Notka

Jest wielu senatorów kandydujących z listy Koalicji Obywatelskiej, którym programowo jest daleko do listy z której kandydowali. Będziemy starali się z nimi rozmawiać, aby przystąpili do obozu, do którego jest zdecydowanie bliżej ideowo 

— mówi portalowi wPolityce.pl Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii, posłanka PiS.

wPolityce.pl: Pani minister, czy w nowym rządzie będą duże zmiany?

5
Średnia: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika wilre
Notka

...
( )

1. Czy aby na pewno "myśmy" te wybory wygrali?

Od zawsze piszę, że wyborów się nie wygrywa, że można je co najwyżej przegrać. "Wygranym" zostaje ten, który nie przegrał. I może tak właśnie jest, że to nie "myśmy" wygrali te wybory a raczej że to "oni" te wybory przegrali? Jednym zdaniem pisząc, mam wrażenie, że "myśmy" co najwyżej nie przegrali tych wyborów. Zresztą, czy "Senat-" to zwycięstwo?

2. Kto wygrał - jeżeli już - te wybory?

5
Średnia: 5 (4 głosy)
Obrazek użytkownika Brytania
Notka

Inteligentne głośniki prowadzą nasłuch w twoim własnym domu. Nie jest to tajemnicą, ponieważ taka jest ich zasada działania: muszą usłyszeć wypowiadane komendy aby ułatwiać zdalną obsługę, muszą analizować wszystkie dźwięki z otoczenia aby rozpoznać te właściwe. Chodzi o urządzenia takie jak Google Home i Amazon Echo, które pracują, słuchając tego, co się wokół nich mówi i reagują, gdy się do nich mówi. Jeden z dyrektorów Google doszedł do wniosku, że w zasadzie domownicy powinni ostrzec swoich gości, jeśli w ich domu działają inteligentne głośniki.

4.8
Średnia: 4.8 (7 głosów)
Obrazek użytkownika wilre
Notka

Balli Marzec

14 X  2019

Gratuluję Prawo i Sprawiedliwość wygranej!
Ale to tylko 43,5 % i tylko kilku posłów więcej, chociaż PiS spełnił swoje obietnice wyborcze, dał miliardy na socjal i obniżył podatki. Tylko gwiazdkę z nieba pozostało dać.
Ludzi wszystko widzą i weryfikują.
Powinny być zmiany personalne - np. #TVP.

4.3
Średnia: 4.3 (6 głosów)

Strony