Popularne treści blogera

Obrazek użytkownika gw1990
Kraj

Dla wielu to szok, że w trakcie obchodów Okrągłego Stołu gafy nie dał prezydent Lech Kaczyński. Wczoraj, w trakcie przemówienia, wyrażał się spokojnie i używał raczej "przyjacielskiego" języka. Warto zastanowić się nad tym, kto tak naprawdę dzieli społeczeństwo i przekracza granice nawet w trakcie własnego święta.

Tuż przed obchodami swoją butę pokazał Czesław Kiszczak. Jak się okazuje, kpić z...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika gw1990
Kraj

Władysław Frasyniuk wpada na genialne pomysły. Czasami nawołuje do nienawiści wobec Jarosława Kaczyńskiego, dziś chce budować pomniki dla Jaruzelskiego i - uwaga - Lecha Wałęsy. Czy to zestawienie nie jest czasem strzałem w stopę? Wypowiedź dawnego opozycjonisty wbrew pozorom obrazuje, w którym miejscu stoi Polska i jak wykorzystała szansę wolności. Czy może za Polskę ta szansa była marnotrawiona...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika gw1990
Kraj

W Polsce, od wielu lat, można dostrzec chore podziały i nienawiść do oponentów, których nawet nie znamy, jednocześnie oskarżając innych o te sprawy. Jeżeli docenisz za coś jedną partię, dostaje Ci się od zwolenników przeciwnej. Problem w tym, że najczęściej niesprawiedliwie i z argumentami personalnymi, które więcej wspólnego mają z teorią spiskową dziejów.

Z tym spotykam się na swoim blogu, ale...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika gw1990
Historia

Do przeczytania całości pracy Zyzaka: "Lech Wałęsa - Idea i Historia", pozostało mi raptem parę stron. Autor w sposób odważny poruszył kilka ciekawych i zarazem tajemniczych wątków, które wzbudzają kontrowersje również wśród historyków. Jednym z nich jest tzw. "rozmowa braci", która odbyła się pomiędzy Lechem Wałęsą, a jego bratem - Stanisławem, podczas internowania przywódcy "Solidarności" w...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika gw1990
Kraj

Dziwię się Lechowi Kaczyńskiemu, a nawet go chyba – po raz pierwszy od dawna – kompletnie nie rozumiem. Chodzi oczywiście o niedawną wypowiedź Schetyny, jakoby Tusk mógł być zarówno prezydentem i szefem PO. Ironizowałem, że pod obecnymi rządami miały dziać się cuda i mamy właśnie ich zalążek.

Wicepremier, moim zdaniem, wcale nie „wypuścił się” z dalekosiężnymi deklaracjami. Donald Tusk zapewne...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika gw1990
Kraj

I znowu dostanie się Platformie Obywatelskiej. Rozdwojenie, podwójne standardy, kompletny misz-masz: tak w kwestii losów ministra Drzewieckiego, jak i w walce z korupcją. Julia Pitera chce - ku mojej uciesze - zaostrzyć walkę z prywatą parlamentarzystów, marszałek Sejmu - wręcz przeciwnie.

Komorowski może przeforsować nowelizację ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora w części dotyczącej...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika gw1990
Kraj

Nie, nie będę nawoływał do tego, by dziennikarzy ścigać za ujawnienie czegoś, co jawnym nie jest. Chciałbym się za to zastanowić, co zmusiło TVN do wypuszczenia przecieku z nowych,odczytanych właśnie fragmentów z czarnych skrzynek Tu-154 M. Podobno stacja miała zdanie Protasiuka od paru dni. Dlaczego ujawnia to teraz? Dotarła tylko do jednej frazy czy posiada ich więcej? Dlaczego Rosjanie ich nie...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika gw1990
Kraj

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, gdy byłem jeszcze małym dzieckiem, strasznie mi imponowała. Jurka Owsiaka wręcz kochałem. Wraz z dorastaniem, zagłębianiem się w realia polityczne i społeczne, moje uwielbienie stopniowo się umniejszało i zanikło. Mit prysł. Nie chodzi mi bynajmniej o niechęć do ratowania dzieci. Chcę podzielić się własnymi uwagami na temat funkcjonowania tej organizacji.

Po...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika gw1990
Kraj

Janusz Palikot musi się skompromitować parę razy w tygodniu, bo raz to za mało. Zatęskniliśmy za Lepperem i jego głupimi dowcipami typu: "Jak można prostytutkę zgwałcić?!"? Nic się nie stało - w Sejmie mamy dużo gorszego pajaca. Ileż to razy Palikot przegiął pałę? Teraz również pozostanie bezkarny za kretyński "rachunek sumienia" i esemesy do dziennikarek "Rzeczpospolitej".

W swoim blogu, poseł...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika gw1990
Kraj

Oglądam w tej chwili prezentację nowego ministra. Uważam, że dymisja Ćwiąkalskiego wpłynie na poparcie PO negatywnie tak, czy siak. Natomiast powołanie Andrzeja Czumy na stanowisko ministra sprawiedliwości wypada mi określić jako żart, kpinę i kompromitację także wobec mnie, zwykłego Polaka - obywatela.

Nominacja dla Czumy wskazuje na kompletny brak kadr w partii rządzącej, który tak uwierał mnie...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)

Strony