Popularne treści blogera

Obrazek użytkownika Boanerges
Kraj

W Lublinie na KUL-u dziś rusza dwudniowa konferencja na temat relacji wiedzy i władzy. Jak ważny jest to temat nie muszę pisać a ciekawym byłoby dowiedzenie się co jest współcześnie w większej cenie według socjologów wiedza czy władza?

Konferencja jest organizowana przez Katedrę Socjologii Wiedzy i Edukacji, Katedrę Filozofii Społecznej oraz Katedrę Makrostruktur i Ruchów Społecznych.

...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika Boanerges
Kultura

Od jakiegoś czasu dla mnie Der Prozess - najnowsza płyta Armii - to taki Wielki Post. Warto w nim się zatrzymać. Popatrzeć, na ile jestem sobą a na ile Józefem K.?

"Co dzień, co noc, na cały głos, dusza jest wszystkim" - Tomasz Budzyński

 

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Boanerges
Kultura

Dorota Terakowska, Andrzej Sapkowski, Olga Tokarczuk, Stefan Chwin, Jerzy Pilch czy Paweł Huelle - to "kanon" który proponuje się wpajać dzieciakom w szkołach - na lekturach tychże autorów mają się uczyć miłości do ojczyzny, poprawnej polszczyzny, odkrywać piękno języka polskiego itd itp.

Tym autorom jako ważnym dla literatury światowej podziękowano, "kanon" okazał się symaptyczniejszy i...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Boanerges
Humor i satyra

Odkąd przeczytałem "Żywinę" Rafała Ziemkiewicza wchodziłem dość regularnie na różne portale i szukałem recenzji na temat jego najnowszej książki. Dziś znowu wklepałem żywinę w przeglądarkę i co wyskoczyło? Wyskoczył niejaki Orliński.

Nie znam człowieka, ale przy jego tekście  ubawiłem się świetnie . Autor przytacza fragment powieści, w której dziennikarz Radek

"Chwycił ją mocno za piersi...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika Boanerges
Blog

Wszystkim życzę pogodnych, radosnych i Świętych Świąt. By Jezus hojnie błogosławił i życzliwie spoglądał na nas mimo naszych przywar. Blogerom życzę mądrości i jasnosci wypowiedzi. Administratorom dużo cierpliowści i jeszcze raz cierpliwości...

Wszystkim Polecanym i Tym, którzy czasem tu zaglądają wiele mądrych przemyśleń i odpocznienia od postpolityki. Najlepiej pono człowiek funkcjonuje w...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Boanerges
Sport

Ten Pan wciąż wygrywa... Nienawidzą go i kochają. Obojętnych chyba nie ma, choć ja do niego na początku, tzn. kiedy zasilił szeregi ManU, miałem nieco chłodny stosunek. Dziś jestem go w stanie nawet lubić - byleby ManU wygrywał. Najbliższym celem jest poczwórna korona ;) i ponowne obronienie tytułów z Champions League i Premiership. Go, go United!!!

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Boanerges
Kraj

Wstrętna Rzepa podała wyniki jednego badania, które wyraxnie odbiega od innych.

Otóż premier zdobył w nim mniej głosów poztywnych niż negatywnych. Normalne, rządzi juz długo to i niespełnione obietnice i lenistwo procentuje. Ale jak zwykle ocena sytuacji przez adwersarzy premiera jest rzetelna:

– To tylko jedno badanie i należy je ostrożnie interpretować – komentuje socjolog Ireneusz...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Boanerges
Kraj

Czerwiec kojarzy mi się zawsze z błogimi upałami, które atakowały w czasie końca szkoły. Dla komunistów w latach 90-tych czerwiec w ogóle z niczym się nie kojarzył. Dopiero, kiedy od kilku lat rządzą nieeseldowcy i monopol na zamianę miejsc lewicy z partiami w szerokim sensie solidarnościowymi został przełamany - komuchy i PO krzyczą, że jest to zwycięstwo wszystkich.

No ale przepraszam, jak...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Boanerges
Sport

Dziś MU wygrał w karnych ze Spurs 4:1. Potęga budowana przez lata przez sir Alexa Fergusona coraz mocniej zaznacza swą obecnośc. W grudniu klubowe mistrzostwo świata a dziś Curling Cup. W tabeli MU ma przewagę nad drugim klubem 7 punktów i jeden mecz rozegrany mniej. W Champions League rewanż u siebie z Interem. Dalej gra w pucharze Anglii. Trofeuów do zdobycia pozostało w sumie jeszcze trzy....

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Boanerges
Kraj

Prezydent Lech Kaczyński z mównicy sejmowej wygłosił dziś orędzie. Było ono głównie o sytuacji finansowej i gospodarzcej państwa. Mogliśmy usłyszeć jak wypada porównanie niektórych wskaźników z poprzednimi dwoma latami. Niestety nie wygląda ono kolorowo.

Prezydent siegnął do danych takich instytucji jak MFW czy KE i NBP. Wobec tych danych cytował też dane wielokrotnie przedstawiane przez ministra...

0
Brak głosów

Strony