Popularne treści blogera

Obrazek użytkownika Marek Dąbrowski
Kraj

 W Raportach: MAK oraz Millera zatajono dane pochodzące z systemu TAWS i komputerów pokładowych FMS tupolewa. Jednak Zespół Parlamentarny Antoniego Macierewicza wszedł w ich posiadanie, co umożliwiło przeprowadzenie niezależnych analiz. Dopiero ujawnienie, że Zespół dysponuje zapisami TAWS i FMS, zmusiło KBWL LP do podania do publicznej wiadomości opracowanych w USA pełnych raportów z odczytania...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika Marek Dąbrowski
Kraj

Poniżej prezentuję część graficzną prezentacji doktora Kazimierza Nowaczyka z Uniwersytetu Maryland na forum Parlamentu Europejskiego.

1. Analiza raportów MAK i KBWL LP

Kazimierz Nowaczyk, dr fizyki, Uniwersytet Maryland
 


 

2. Części prezentacji:

- pierwsze wrażenia

- wyniki analiz:

- trajektoria pozioma,

- prawdopodobieństwo obrotu w lewo,

- TAWS#38,

- Możliwe przyczyny: wstępne ustalenia

...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Marek Dąbrowski
Ogłoszenie

W DNIU 22.01.2011 LIST WRAZ Z PODPISAMI ZOSTAŁ PRZEKAZANY ZESPOŁOWI PARLAMENTARNEMU W CELU WRĘCZENIA RODZINOM.

Bardzo dziękuję wszystkim za udział w akcji.

Ponadto składam podziękowania wszystkim którzy informowali o sam pomyśle i sposobie jego realizacji a także pomagali mi- tak tutaj, jak i na innych portalach.

Poniżej zamieszczam list otwarty który zostanie dostarczony Rodzinom załogi Tu-154M...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Marek Dąbrowski
Kraj

W związku z Pańską prelekcją na konferencji w Kazimierzu mam następujące pytania do Pana prezentacji:

1. Przedstawił Pan slajd na którym widać drzewa o które miał uderzyć tupolew, w tym brzozę pancerną oraz drzewa przed ulicą Gubienki. Naniosłem współrzędne tych drzew (1,2,3) oraz punktu FMS w układzie brzozy zgodnie z podziałką którą podał Pan na slajdzie:

picasaweb.google.com/lh/photo/-...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Marek Dąbrowski
Kraj

 Wielokrotnie podkreślał Pan swoje zaufanie do Raportu MAK. Dlaczego zatem w swojej symulacji przelotu tupolewa nad brzozą i ulicą Gubienki zawyżył Pan wysokość na jakiej znajdował się samolot, nie uwzględniając odczytów radiowysokościomierza?

Pomiaru na poniższych rysunkach dokonano w płaszczyźnie symetrii kadłuba.
Długość kadłuba wg rysunków konstrukcyjnych samolotu.


 

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Marek Dąbrowski
Kraj

 Dopisano 01.02.2013: w programie "Bliżej" J. Pospieszalskiego Anita Gargas opowiadała o swoich rozmowach z właścicielem działki na której rośnie "pancerna brzoza". Wg jej wypowiedzi Bodin NIE WIDZIAŁ momentu uderzenia tupolewa w brzozę.

Jest jeszcze za wcześnie, by w kompletny sposób wypowiedzieć się o wszystkich implikacjach odtajnionego przez „Nowe Państwo” rosyjskiego protokołu oględzin...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Marek Dąbrowski
Kraj

W dniu 06.12.2010 na stronach internetowych tygodnika „Newsweek” ukazał się artykuł Jana Osieckiego, Tomasza Białoszewskiego i Roberta Latkowskiego „Pilot do końca wciskał gaz”, poświęcony ostatnim minutom lotu rządowego Tu-154M „101” w dniu 10.04.2010.
http://www.newsweek.pl/artykuly/sekcje/polska/pilot-do-konca-wciskal-gaz,68952,1
Artykuł ten, jak napisano w „Newsweeku”, stanowi element...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Marek Dąbrowski
Kraj

 

Coraz większa część społeczeństwa bierze poważnie pod uwagę prawdziwość hipotezy prezentowanej przez ekspertów Antoniego Macierewicza, według której podane nam do wierzenia tezy MAK Tatiany Anodiny i Komisji Millera są nieprawdziwe i nie mają wiele wspólnego z prawdziwymi przyczynami tragedii z 10 kwietnia 2010 roku, a sam przebieg zdarzenia miał znacznie gwałtowniejszy przebieg, niż zapisano...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Marek Dąbrowski
Kraj

Dzięki @Nurniemu i @nickED dysponujemy krótką relacją filmową z Pasadeny,obejmującą m.in. wręczenie prof. Biniendzie nagród ASCE, fragmentem prezentacji dotyczącej Smoleńska (w angielskiej wersji językowej) oraz krótką wypowiedzią profesora kończącą materiał. Zapraszam.

linki dodatkowe:

http://vimeo.com/user11481488/pasadenaascebinienda

http://minus.com/lB1tK81PnBl4B

2012-04-28 17:26:55 +0200
...

0
Brak głosów

Strony