Rosyjski czołg modułowy Armata już w przyszłym roku

Obrazek użytkownika Mind Service
Artykuł

Czołgi nowej generacji typu Armata o modułowej konstrukcji i bezzałogowej wieży mają trafić do rosyjskiej armii już w 2015 roku. Pierwszy publiczny pokaz całej rodziny pojazdów zaplanowano podczas przyszłorocznej parady z okazji Dnia Zwycięstwa (9 maja) na Placu Czerwonym.

Jak podaje portal IHS Jane's, powołując się na dowódcę rosyjskich wojsk lądowych gen. Olega Salijukowa, w roku 2015 podległe mu formacje mają otrzymać pierwszą partię 32 czołgów Armata. Maszyny najnowszej generacji, które dotąd zaprezentowano tylko przedstawicielom najwyższych władz państwowych podczas zamkniętego pokazu, stanowią jedną z najściślej strzeżonych tajemnic rosyjskiego przemysłu zbrojeniowego. Dotąd pojawiły się informacje o trzech wykorzystywanych podczas testów prototypach. 

Ciężka platforma gąsienicowa o budowie modułowej ma być wyposażona w chronioną kompozytowym pancerzem kapsułę załogi. Architektura pojazdu ma umożliwiać jego konfigurację do różnych zadań. Wśród zapowiadanych wariantów najważniejszy jest oczywiście czołg, uzbrojony w automatycznie ładowaną armatę 125 mm w wieży bezzałogowej, nowoczesny system kierowania ogniem, być może wyposażony również w radar oraz aktywny system ochrony. Jego masa przekroczy 50 ton. Wymienia się również warianty ciężkiego bojowego wozu piechoty, pojazdu rozminowania, mostu samobieżnego czy miotacza ognia. 

 

Średnia: 5 (6 głosów)

Komentarze

Vote up!
4
Vote down!
0

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"

/G. Orwell

Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1446391

A to oferta sprzedazy sprzetu wojskowego  dla Ukrainy od NATO i Komorowskiego

 

Vote up!
3
Vote down!
0
#1446392

że Polska nie skorzystała z okazji aby zjednać sobie partnera do wspólnej walki przeciwko faszystowskiej Rosji. Wydaje się, że nasi decydencji ulegli demagogii typu:

"Mamy prawo bać się wojny na Ukrainie. Wiemy, że rozpętały ją nieczyste siły, mało mające wspólnego z aspiracjami uczciwych Ukraińców. Mamy prawo chcieć, aby jak najszybciej nastał tam pokój."

- Zawarta tu jest sugestia działająca na podświadomość, że "wojny na Ukrainie powinniśmy się bać". Dalej jest tryb oznajmiający: "wiemy" - mamy przyjąć to za pewnik na zasadzie a priori. Na jakiej podstawie? - Nie ważne. "Rozpetały ją siły nieczyste" - konsekwentnie powtarzane kłamstwo, że Majdan był zainspirowany a nawet opłacany przez CIA. Dowody? - A któż by się tym przejmował. Dalej kolejna manipulacja: chęć wyrwania się spod ruskiego buta, kurs pro-europejski ma jakoby mieć mało wspólnego z aspiracjami Ukraińców.

źródło: http://niepoprawni.pl/blog/7852/ukrainskie-fobie-niepoprawnych-by-jazgdy...

Vote up!
3
Vote down!
0

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"

/G. Orwell

Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1446394

Media donoszą, że Rosja będzie mieć nową niezwykle groźną broń, rodem z filmów science-fiction.
 
Premier Rosji Władimir Putin (60 l.) wydał rozkaz produkcji nowego pistoletu. Człowiek trafiony z tej broni ma zamienić się w zombie.
 
Pistolet wystrzeliwuje bowiem olbrzymią dawkę promieniowania elektromagnetycznego, które poraża centralny układ nerwowy.
 
– Ta super broń to całkiem nowy instrument osiągania celów politycznych i strategicznych – wyznał współpracownikom Putin. – Efekt działania pistoletu będzie porównywalny z bronią atomową, lecz będzie zgodny z ideologią polityczną i wojskową.
 
 
Czy ktoś jeszcze ma wątpliwości, że Putin jest psychopatą?
Vote up!
2
Vote down!
0

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"

/G. Orwell

Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1446446

nie zbudowaly zadnego czolgu na dobrym poziomie,to i teraz tez nic nie zbuduja co by moglo by byc jakims zaskoczeniem

technicznym.

Oni niedlugo po tych sankcajach i spadku cen paliw beda spowrotem chodzic w walonkaach i jesc kartofle z chlebem.

Vote up!
3
Vote down!
0
#1446488