POLICJANT SADYSTA TO Andrzej Czajka; SĘDZINA Iwona Konopka! NA LIŚCIE HANBY

Obrazek użytkownika sigma
Artykuł

W imieniu Rzeczpospolitej - skazany !
Echa Marszu Niepodległości

...policjant Andrzej Czajka, który bestialsko kopał Daniela po głowie, dostanie wyrokiem sądu 300 złotych, które Daniel ma wpłacić na konto policjanta Czajki.

Bił policjant - to widzieliście. Bił po cywilnemu, bestialsko, kopiąc Daniela w głowę kilkanaście razy. Sędzia Iwona Konopka w imieniu Rzeczpospolitej skazała Daniela na trzy miesiące więzienia. A policjantowi Daniel ma zapłacić 300 zł nawiązki.

Odnaleźliśmy wszystkie ofiary brutalności policji podczas Marszu Niepodległości. Dzisiaj był w redakcji Nowego Ekranu Daniel, którego miliony Polaków oglądały na filmie nagranym przez blogera Nowego Ekranu skulonego na ziemi i kopanego w twarz przez policjanta po cywilnemu. Inny policjant – w mundurze – trzymał Daniela, dwóch innych przyglądało się. Pewnie z satysfakcją.

Dwa dni po Marszu Niepodległości Prokuratura Okręgowa w Warszawie wzywała Daniela, żeby ujawnił się i złożył zeznania – to był wyłącznie pokaz na potrzeby TVN i TVP. Daniel w tym czasie był prokuraturze świetnie znany, bo oskarżony o szarpanie policjanta za kurtkę przez co okazał „lekceważenie dla porządku prawnego”. Wyrok zapadł błyskawicznie – nie mogło być inaczej, skoro głównymi świadkami byli bijący policjanci. Z ich zeznań wynikało, że Daniel przyjechał do Warszawy wyłącznie po to, żeby wziąć udział w awanturze, bić się. Rzucał kamieniami, atakował policjantów. Nic takiego kamery nie zarejestrowały. Sąd nie uznał za ważne przyjąć jako dowodów nagrań wideo, nawet tych z monitoringu miejskiego. Dla Sądu to nie Daniel był pokrzywdzony – w końcu wciąż obowiązuje retoryka, że świętowanie niepodległości w wolnej (?) Polsce jest manifestowaniem uwielbienia dla faszyzmu (sic!). Nawet mimo tego, że na głowie i twarzy Daniela dwa dni po zajściu były wyraźne ślady pobicia, to właśnie Daniel był przestępcą. I to Daniel został skazany na trzy miesiące bezwzględnego więzienia. Skazała Sędzia Iwona Konopka w imieniu Rzeczpospolitej Polskiej. Trzy miesiące, to nie wszystko, bo policjant Andrzej Czajka, który bestialsko kopał Daniela po głowie a dzisiaj jest na zwolnieniu lekarskim, i wobec którego ma się ponoć odbywać postępowanie dyscyplinarne, dostanie wyrokiem sądu 300 złotych, które Daniel ma wpłacić na konto policjanta Czajki. Czemu? Tego Daniel nie wie. Sam proces odbywał się szybko. Zeznania – dzisiaj jest przekonany, że w protokole sądowym znajduje się nie do końca to, co mówił. Z pewnością, że wersja policjantów niewiele ma wspólnego z rzeczywistością i prawdą.

Wyrok nie jest prawomocny a Nowy Ekran będzie pomagał Danielowi w walce o ukaranie policjantów. Będziemy również prosić o pomoc Helsińską Fundację Praw Człowieka, żeby bacznie przyglądała się współpracy policji z sądami, szczególnie w zakresie zarzutów stawianych pobitym przez policję uczestników, bądź niedoszłych uczestników Marszu Niepodległości. Daniel złożył także doniesienie do prokuratury przeciwko katującemu go policjantowi. Sprawę Daniela pilotuje przede wszystkim Andrzej Słonawski, nasz dziennikarz i bloger systemowo zajmujący się pomaganiem pokrzywdzonym

25.11.2011 Paweł Pietkun http://pietkun.nowyekran.pl/post/41668,w-imieniu-rzeczpospolitej-echa-marszu-niepodleglosci

Średnia: 1 (1 głos)

Komentarze

300

Google pokazywały nawet, a to okazuje się, że co do grosza! Dokładnie tyle co obiecał www.google.pl/url

Pozdrawiam PS

Vote up!
0
Vote down!
0
#411232