Podwójny sukces prof. Biniendy! Naukowiec został najlepszym redaktorem naczelnym pisma naukowego w USA. Wyróżniono również jego

Obrazek użytkownika ciociababcia
Inne

Podwójny sukces prof. Biniendy! Naukowiec został najlepszym redaktorem naczelnym pisma naukowego w USA. Wyróżniono również jego studentów

Prof. Wiesław Binienda najlepszym redaktorem naczelnym pisma naukowego 2013 roku. Naukowiec został laureatem Nagrody Torrensa, która trafia do jednego z 33 redaktorów naczelnych pism naukowych wydawanych przez Amerykańskie Stowarzyszenie Inżynierii Cywilnej (ASCE).Uroczyste wręczenie nagrody odbyło się w listopadzie.

fot. wpolityce.pl

Prof. Binienda otrzymał Nagrodę Torrensa za wybitne osiągnięcia w kierowaniu pismem naukowym “Journal of Aerospace Engineering” oraz za wkład w rozwój tego pisma.

Dzięki pracy naukowca pismo “Journal of Aerospace Engineering” szybko się rozwija. W 2014 roku czasopismo ma przekształcić się z kwartalnika w dwumiesięcznik.

O jakości naukowej pisma prowadzonego przez prof. Biniendę może świadczyć nie tylko przyznana właśnie nagroda, ale również fakt, że w roku 2013 tylko 32 procent zgłoszonych referatów zostało zaakceptowane do publikacji. To jest świadectwo najwyższej jakości standardów naukowych prezentowanych przez “Journal of Aerospace Engineering”.

Prof. Binienda komentując przyznane mu wyróżnienie wskazał, że na te prestiżową nagrodę zapracował cały zespół redakcyjny pisma, w tym redaktorzy działów, redaktorzy wydań specjalnych, w szczególności wydania specjalnego z kwietnia 2013 roku poświęconego siedemdziesiątej rocznicy powstania NASA Glenn Research Center, oraz redaktorzy działu wydarzeń bieżących. Dodał, że cały zespół redakcyjny przyczynił się do ugruntowania wysokiej renomy pisma w środowisku amerykańskich naukowców w dziedzinie nauk ścisłych.

Nagroda Torrensa to jednak nie jedyny powód do zadowolenia dla prof. Wiesława Biniendy. Ważną nagrodę otrzymali również studenci profesora. Studenci Wydziału Inżynierii Cywilnej Uniwersytetu Akron zdobyli Nagrodę Roberta Ridgway’a, jako najlepszy odział studencki ASCE w roku 2013 za całokształt działalności, w tym pracy na rzecz społeczności lokalnej, działalności zawodowej oraz społecznej, jak również sprawnej i profesjonalnej współpracy zarządu, członków organizacji oraz kadry naukowej.

Nagroda Torrensa przyznawana jest najwybitniejszemu redaktorowi naczelnemu za zasługi w rozwoju publikacji naukowych ASCE. Jury przyznaje ją na podstawie osiągnięć, oceniając konkurencyjność pism, szybkość publikowania zgłoszonych referatów, rozwój pisma oraz kreatywność i innowacyjność redaktora naczelnego.

Nagroda Torrensa to kolejne wyróżnienie, jakie ostatnio trafiło do prof. Biniendy. W kwietniu 2012 roku naukowiec otrzymał prestiżową nagrodę Amerykańskiego Stowarzyszenia Inżynierii Lądowej ASCE w kategorii “za wybitny wkład techniczny” m.in. w dziedzinie rozwoju najnowocześniejszych konstrukcji kosmicznych z zastosowaniami w inżynierii lądowej.

Prof. Binienda jest również laureatem nagród i wyróżnień m.in. przyznawanych przez NASA czy ASCE.

wpolityce.pl

http://www.radiomaryja.pl/informacje/podwojny-sukces-prof-biniendy-naukowiec-zostal-najlepszym-redaktorem-naczelnym-pisma-naukowego-w-usa-wyrozniono-rowniez-jego-studentow/

Brak głosów

Komentarze

http://niepoprawni.pl/content/prestizowa-nagroda-dla-prof-wieslawa-biniendy-zostal-najlepszym-redaktorem-pisma-naukowego

Pozdrawiam.
contessa

PS. Czym pochwali się "prof." Kudrycka i cały ujadający na naukowców, zajmujących się badaniem Smoleńska skundlony półświatek naukowy ? Bo to jest półświatek w dosłownym słowa znaczeniu - polityczne prostytutki zamiast nauką zajmują się donosami i na dodatek wzywają kodeks etyczny naukowca na pomoc. Hehehehe ! Smieszne pajace z jeszcze śmieszniejszymi roszczeniami na usługach pajaców i złodziei - ot, elyta!
_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Vote up!
1
Vote down!
-1

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#416710

gość z drogi

mamy z czego Kochani się cieszyć....ukłony z 10 tką :)))

 

Vote up!
1
Vote down!
0

gość z drogi

#416713

Już skomentowałam u Contessy, ale Tobie też ślicznie dziękuję za dobrą wiadomość. I nawet dam 10, tak jak dałam Contessie, a co tam, mogę być szczodra dla posłańców przynoszących takie wieści :-)
Pozdrawiam :-)

Vote up!
1
Vote down!
0
#416727