Petycja w sprawie odwołania ministra Szumowskiego i zniesienia blokady kraju

Obrazek użytkownika Brytania
Notka

Janusz Sanocki, poseł VIII kadencji z Nysy jest autorem listu do Premiera Morawieckiego z żądaniem dymisji ministra zdrowia oraz zniesienia nielegalnych ograniczeń. Sanocki nie zgadza się z dręczeniem obywateli za pomocą telewizji, w której codziennie podawane są "tubalnym głosem" traumatyczne komunikaty na temat szalejącej epidemii. Z uwagi, iż w Polsce nie ma dużej ilości zakażeń ani śmierci, jak w innych krajach, w telewizji podawane są dramatyczne wieści z innych krajów. Do tego równiez używa się żółtych i czerwonych pasków oraz słów "pilne" i "na żywo" aby jeszcze bardziej sprawić wrażenie, że są to tragiczne wieści z prawdziwej linii frontu a cały świat płonie i wszyscy umrzemy.
Sanocki pisze: „Kilka razy dziennie Polacy epatowani są – podawanymi w dramatycznym tonie – komunikatami Ministerstwa Zdrowia, o śmierci już to sześciu, już to czterech osób, podczas kiedy każdego dnia umiera ponad 1100 Polaków.”
Sanocki żąda "natychmiastowego odwołania wszystkich – wydanych pod pretekstem walki z epidemią - restrykcyjnych rozporządzeń naruszających nasze konstytucyjne prawa obywatelskie". Pod listem podpisało się już kilkaset osób.

Średnia: 3.9 (6 głosów)