Malma i Optimus upadły przez BTE

Obrazek użytkownika Ursa Minor
Audio

Likwidacja Bankowego Tytułu Egzekucyjnego. Tego chcą posłowie PiS. To m.in. przez BTE problemy finansowe miały takie firmy jak Malma czy Optimus

Wniosek, który sformalizowaliśmy w poprawce prawa bankowego ma na celu, po zasięgnięciu opinii ekspertów, odebrać bankom możliwość stosowania BTE - mówił w Poranku Wnet poseł PiS Wiesław Jańczyk.

Dodał, że tytuł bankowy jest rodzajem pręgierza. BTE powoduje, że nasz system bankowy jest dużo bardziej radykalny niż w innych krajach. Jest także niekorzystny dla osób fizycznych i prawnych, powodując jednocześnie uprzywilejowanie instytucji bankowych przy ściąganiu należności od kredytobiorców.

Dlaczego BTE jest tak niekorzystny? Ponieważ w ciągu trzech dni, jeśli pojawi sie ryzyko niewypłacalności,bank uzyskuje taki tytuł w sądzie i może żądać od klienta zwrotu należności.

Poseł dodał, że Trybunał Konstytucyjny orzekł, iż BTE nie można stosować jako dokumentu urzędowego, jak robiło się to do tej pory. Czekamy jednak na opinie wszystkich stron. Zarówno banków, jak i ekspertów. Wtedy zaczniemy działanie na szerszą skalę.

http://www.radiownet.pl/#/publikacje/malma-i-optimus-upadly-przez-bte

Brak głosów

Komentarze

BTE to tylko narzędzie. Nie pamiętam już dokładnie sprawy Optimusa, ale co do Malmy, to nie ma wątpliwości, że przyczyną jej upadku było intencjonalne działanie banku PeKaO S.A., którego wiceprezesem (prezesem?) był wówczas Bielecki. Włosi przestraszyli się konkurencji i zadziałali...

A likwidacja BTE to doskonały pomysł.

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#412900

czyli sprawa z gruntu polityczna rozprowadzana przez Millera i sitwę wsiowo-czerwoną. Optimusa załatwili nie BTE tylko zajęciem karno-skarbowym, czyli innym narzędziem, jeszcze niebezpieczniejszym bo trzymanym mocno oburącz przez "polityków"
Pozdrawiam
--------------------------
Reszta nie jest milczeniem.

Vote up!
0
Vote down!
0

----------------------------------------------
*Reszta nie jest milczeniem, ale należy do mnie.*
*Ale miejcie nadzieję; bo nadzieja przejdzie z was do przyszłych pokoleń i ożywi je; ale jeśli w was umrze, to przyszłe pokolenia będą z ludzi martwych.*

#412901