korwinizm-mikkizm

Obrazek użytkownika Kuki
Artykuł

Odmiana uosabiana przez Korwin-Mikkego jest dość bezkompromisowa i osobliwa. Wydaje się być silnie inspirowana filozofią obiektywizmu amerykańskiej pisarki Alisy Rosenbaum, znanej szerzej jak Ayn Rand. Choć sam Mikke przyznaje się raczej do szkoły austriackiej z Ludwigiem von Misesem czy Augustem von Hayekiem oraz rodzimych przedwojennych ekonomistów liberalnych: Adama Heydla czy Edwarda Taylora. Mimo iż inspiracje są wielkie, to nie przeszkadzało mu lansować tak dziwacznych pomysłów jak podatek pogłówny. Kiedy na początku lat 90. studenci matematyki i ekonomii działający w kole ekonomicznym przy warszawskim oddziale UPR postanowili, pełni entuzjazmu, zbilansować wpływy z takiej daniny do kasy  państwa, byli bardzo zaskoczeni. Dokonali wyliczeń, rozpisali budżet państwa w kilku wariantach, po czym wyszło im, że po kilku miesiącach państwo doprowadzone zostałoby do bankructwa i nie wystarczyłoby nawet na wojsko.

"Potem zjechali działacze partii, którym to pokazywaliśmy, udowadnialiśmy naszymi wyliczeniami, ale... nie uwierzyli. Korwin-Mikke jak to zobaczył, to też ledwo uwierzył i trudno było mu się z tym pogodzić" - wspomina po latach, śmiejąc się, były działacz UPR i autor artykułów do "Najwyższego Czasu!”. Jak dodaje: "Doznałem wówczas olśnienia, że to jest sekta, nie partia polityczna, ale kupa wariatów”.

http://www.dziennik.pl/opinie/article353935/UPR_szykuje_sie_do_16_przegranej_kampanii.html

 

Brak głosów

Komentarze

Korwin-Mikke zrezygnował z organizowania Platformy JKM na okazję wyborów do EP.
UPR rzeczywiście jest jedyną partią antyoligarchiczną w Polsce, dlatego jak uda im się zebrać podpisy (mają z tym kłopoty) to będę na nich głosował - jeśli nie, to nie idę na wybory, bo nie będę uwiarygadniał swoją obecnością oszustwa, że w wyborach nominalnie "demokratycznych" oprócz oligarchów i ich sług - nikt nie ma szans.

Bacz
Na temat wyborów do EP pisałem tu:
http://niepoprawni.pl/blog/404/europoslowie

Vote up!
0
Vote down!
0

Pozdrawiam. Bacz

#403546

po raz 16-ty

Vote up!
0
Vote down!
0
#403549