Greckie związki zawodowe policjantów chcą zaaresztować przedstawicieli Unii Europejskiej i Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

Obrazek użytkownika ciociababcia
Notka

Greckie związki zawodowe policjantów chcą zaaresztować przedstawicieli Unii Europejskiej i Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

Największe związki zawodowe policji w Grecji skupiające 2/3 stróżów prawa, zagroziły, że wystawią nakaz aresztowania dla przedstawicieli EU i MFW za to, że domagają się oni niepopularnych poczynań oszczędnościowych. W liście wysłanym do Reutersa, policjanci oskarżają ich o szantaż, podstępne niszczenie demokracji i niezawisłości narodowej. Jednym z głównych oskarżonych ma być Poul Thomsen, przedstawiciel MFW na Grecję.
Te “nakazy aresztowania” są raczej symboliczne, bowiem nie są one poparte decyzją sędziego, jednakże wskazują one na rosnącą nienawiść wobec zagranicznych lichwiarzy, którzy żądają cięć płac i rent wypłacanym Grekom w zamian za fundusze, które mają rzekomo pomóc Grecji.
W oświadczeniu z.z. policjantów ostrzega się, że nie będą oni występowali przeciwko swoim braciom i siostrom, gdyż winni za zaistniałą sytuację są ci, którzy kontynuują destruktywną politykę. Nie będą zatem walczyć przeciwko tym, którzy protestują i  chcą zmiany tej polityki.
List z ostrzeżeniem został wysłany do przedstawiciela Europejskiego banku Centralnego w Grecji, Klausa Masucha, oraz do byłego głównego inspektora Komisji Europejskiej w Grecji, Servaasa Deroose.

komentarz monitorpolski: Słuchając niezależnych relacji z niedawnych zamieszek w Grecji, nietrudno było zauważyć, że Grecy doskonale orientują się o co chodzi w ataku na ich kraj. Dlatego też ich atak skierowany był na wybrane banki i instytucje. Globalni kryminaliści nie doceniają wiedzy i inteligencji zwykłego obywatela, tak więc może się to skończyć dla nich wielką porażką w Grecji. Nie sądzę, by ten naród dał się upodlić przez narzucone cięcia i wymuszone pożyczki. Sądzę, że to co obserwowaliśmy kilka dni temu jest zalednie preludium do tego co nastąpi. Postawa policji greckiej jest godna podziwu – jeśli banksterzy do pacyfikacji Grecji sprowadzą policję lub wojsko z innych krajów, to można się będzie spodziewać regularnej wojny.

 

komentarz:

rabarbarek 23 Luty 2012 o 10:14 am
 14 2 i
Oceń wpis

M. Theodorakis , kompozytor i autor tekstow [ Zorba itd] , oswiadczyl wszem i wobec , ze to co sie dzieje w Grecji , to ogolno-swiatowa zmowa , aby Grecje i Grekow zniszczyc.

Wezwal politykow wszystkich partii do zawiazania koalicji w celu wspolnej walki z wrogami narodu greckiego. Zaproponowal utworzenie bloku ” Resistance and Solidarity Front” [ Front Oporu i Solidarnosci] i wydal list otwarty , w ktorym wezwal do natychmiastowego wygonienia z Grecji, Trojki, ktora nazwal okupantami kraju. Wezwal rzad do zaprzestania wymuszonych zakupow broni od Niemiec i Francji . Miliardy dolarow z bailoutow wydawac musi Grecja na bron produkowana przez koncerny przemyslu militarnego, aby w Niemczech nie zabraklo Niemcom pracy , a Grecy pograzeni w coraz wiekszej biedzie , zmuszeni wlasnie zostali , do oddawania panstwu [ poza podatkami] czesci swoich zarobkow.

87 letni Theodorakis w liscie otwartym do spolecznosci calego swiata , napisal , ze jestesmy swiadkami zamachu na Grecje , Sa tam prowadzone dzialania , aby celowo doprowadzic narod do biedy , nedzy , ponizenia. To akt zemsty za wytrwala walke Grekow o niepodleglosc …

http://poorrichards-blog.blogspot.com/2012/02/there-is-conspiracy-to-destroy-greece.html

http://monitorpolski.wordpress.com/2012/02/23/wydarzenia-i-komentarze-23-lutego-2012-r/

Brak głosów