Drzwi dla gender otwierają się coraz szerzej

Obrazek użytkownika ciociababcia
Inne

Europoseł PiS Ryszard Legutko zwrócił się do ministra rozwoju regionalnego z pytaniem dotyczącym realizacji polityki równościowej w ramach programów operacyjnych. Odpowiedź nie pozostawia złudzeń, że drzwi dla edukatorów gender zostaną szeroko otwarte.

fot.M.Borawski/Nasz Dziennik

W tej chwili trwają prace nad nowymi programami operacyjnymi dla Polski, które określą sposób wdrożenia środków europejskich w ramach budżetu unijnego na lata 2014-2020. W tej sytuacji europoseł PiS Ryszard Legutko skierował pismo do Elżbiety Bieńkowskiej, minister rozwoju regionalnego, z zapytaniem, czy realizacja programów operacyjnych będzie się wiązać również z promocją tzw. ideologii gender.

„Uważam tę ideologię, zakładającą m.in., że płeć ma charakter kulturowo-społeczny, za niezwykle szkodliwą. Szczególnie niepokojące jest, że próbuje się wprowadzić elementy tej ideologii również do przedszkoli i szkół” – tłumaczy we wspomnianym piśmie prof. Legutko. I pyta, czy prawdą jest, że w nowym okresie programowania beneficjent w realizowanych przez siebie projektach o charakterze społecznym będzie musiał wykazać konkretne działania, które mają za cel realizację polityki równościowej opartej o definicję płci kulturowo-społecznej, tzn. zgodnej z ideologią gender. Jednocześnie europoseł Legutko wskazał na program „Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020”, który za jedno z kluczowych działań uznał „przeciwdziałanie stereotypom związanym z płcią społeczno-kulturową”.

W odpowiedzi Bieńkowska, powołując się na zasadę wyrównywania szans i niedyskryminacji w dostępie do funduszy unijnych, nie pozostawia wątpliwości co do sposobu wykorzystania środków i warunków, które będą niezbędne do uzyskania unijnego wsparcia.

„Beneficjenci funduszy unijnych w realizowanych przez siebie projektach będą zobowiązani do zapewnienia rozwiązań zapobiegających jakiejkolwiek dyskryminacji lub promujących równe traktowanie wszystkich uczestników projektów – bez względu na posiadane przez nich cechy społeczno-kulturowe” – czytamy w odpowiedzi Bieńkowskiej.

– Nie mam wątpliwości, że będzie to szerokie otwarcie drzwi dla tzw. edukatorów propagujących ekstremalną seksualizację w szkołach za pomocą coraz bardziej skandalicznych podręczników – stwierdza europoseł PiS.

Mariusz Kamieniecki

http://naszdziennik.pl/polska-kraj/59557,drzwi-dla-gender-otwieraja-sie-coraz-szerzej.html

Brak głosów

Komentarze

Fundusze Unijne na nowe programy wprowadzające ideologię gender?
prof. Ryszard Legutko, poseł do PE

http://www.radiomaryja.pl/wp-content/uploads/2013/11/2013.11.14.akt-Legutko.mp3

http://www.radiomaryja.pl/multimedia/fundusze-unijne-na-nowe-programy-wprowadzajace-ideologie-gender/

*********************************************
  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

Vote up!
0
Vote down!
0

  Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart
----------------------------------
Naród dumny ginie od kuli , naród nikczemny ginie od podatków

#416452