Ostatnie wideo

Obrazek użytkownika Józef Wieczorek
Wideo: 
5
Średnia: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika Krispin

Wywiad w telewizji amerykańskiej z 1984 roku.

Więcej tutaj >>>

Wideo: 
5
Średnia: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika Rebeliantka

Wśród haseł: "Cała Polska śpiewa z nami, nie jesteśmy królikami", "Stop segregacji sanitarnej", "Ręce precz od naszych dzieci", "Raso ludzka powstań z kolan", "Wyłącz telewizor, włącz myślenie".

Protest rozpoczął się przy pomniku Powstańców Wielkopolskich. Trasa marszu liczyła 6 kilometrów. Uczestnicy przeszli ulicą Królowej Jadwigi, osiedlem Piastowskim aż do ronda Rataje. Stamtąd pomaszerowali ulicą Jana Pawła II do ronda Śródka i skręcili na nim w kierunku centrum Poznania. Marsz zakończył się w Parku Stare Koryto Warty, gdzie zaplanowano przemówienia i koncerty.

Uczestnicy wydarzenia...

Wideo: 
2.6
Średnia: 2.6 (5 głosów)
Obrazek użytkownika Krispin

11.09.01. Bez komentarza.

Wideo: 
4.95
Średnia: 5 (5 głosów)
Obrazek użytkownika Krispin

Rok 1939 - to 10 dzień wojny. Rok 1944 - to już 41 dzień Powstania w Warszawie... Przypominam link do koncertu grupy LAO CHE z nagraniami z płyty "Powstanie Warszawskie". Koncert zarejestrowany w 19 czerwca 2005 roku w Muzeum Powstania Warszawskiego. Bardzo poruszający i emocjonalny. Na płycie te piosenki są nie mniej energetyczne, ale miejscami trochę bardziej stonowane. Dla mnie płyta genialna. Słuchałem jej ostatnio kilkanaście razy i... jeśli jej nie schowam, to pewnie jeszcze kilka razy przesłucham. Link udostępniam ponownie... po tsunami na portalu. Może ktoś jeszcze nie przesłuchał....

Wideo: 
5
Średnia: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika Krispin

Udostępnione nowe dokumenty dotyczące teorii wycieku laboratoryjnego to "mapa drogowa do badań wysokiego ryzyka [nad tzw. "gain of function"], które mogły doprowadzić do obecnej pandemii". Ciekawe. Pewnie to kolejna teoria spiskowa :)

Wideo: 
5
Średnia: 5 (3 głosy)
Obrazek użytkownika Krispin

Urodziła się 15 sierpnia 1929. Trzy tygodnie temu minęła rocznica jej urodzin. "Solidarność" narodziła się 30 i 31 sierpnia 1980 roku, kiedy doszło do podpisania "Porozumień sierpniowych", których nigdy nie zrealizowano. Nie wiadomo nawet do końca, kto ma oryginał tych dokumentów.

"Największe zniewolenie jest wtedy, kiedy się tylko mówi o wolności" (Jan Paweł II).

Wideo: 
5
Średnia: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika Gawrion

Dowiecie się w filmie jak dostać się do utraconych w wyniku awarii stron internetowych i zapisać je z powrotem - w tym wypadku w serwisie Niepoprawni.pl

Wideo: 
5
Średnia: 5 (2 głosy)
Obrazek użytkownika Krispin

Rita Panahi z australijskiej Sky News wielokrotnie pokazywała ciekawe materiały i komentowała rzetelnie i celnie. Jednak w dziennikarstwie (i gdzie indziej też) jest pewna cienka linia, której nie można przekroczyć. Ona właśnie ją przekroczyła stwierdzając, że to "normalne", co dzieje się w Australii, a wiadomości o sytuacji w Australii, przekazywane przez światowe serwisy informacyjne są przesadzone.

Przecież to normalne, że policja robi obławę na grupę kilkunastoletnich chłopaków, którzy w lecie spotkali się nad zatoką ignorując nakazy kwarantanny (godzina policyjna - po 22.00 zabrania się...

Wideo: 
5
Średnia: 5 (3 głosy)
Obrazek użytkownika Krispin

18 sierpnia 1946 r. żołnierze Zgrupowania Partyzanckiego „Błyskawica” porucznika Józefa Kurasia, pseud. „Ogień” (wcześniej „Orzeł”), w brawurowej akcji uwolnili z więzienia św. Michała w Krakowie kilkudziesiąt osób, w większości więźniów politycznych – żołnierzy AK, WiN, NSZ. Akcja trwała pół godziny i odbyła się bez jednego wystrzału. Warto dodać, że miało to miejsce dwa i pół miesiąca po wydaniu przez ministra bezpieczeństwa publicznego Stanisława Radkiewicza specjalnego rozkazu lepszego zabezpieczenia więzień. Radkiewicz napisał w nim, że "jedno rozbite więzienie niszczy rezultat...

Wideo: 
5
Średnia: 5 (3 głosy)
Obrazek użytkownika Krispin

Był czas, gdy Polska uratowała świat – VICTORY 1920. Bitwa Warszawska[a], zwana też "Cudem nad Wisłą" rozpoczeła się 13 sierpnia 1920 r. Rok temu Stefan Tompson opublikował ten film na YouTube. Komentarz w całości po angielsku. Może warto przesłać znajomemu z zagranicy - komuś, kto niewiele wie na ten temat albo - co dziś bardzo częste - neguje historyczne fakty, oskarża i dyskredytuje Polaków? Pomyśl o tym. To tylko jedno kliknięcie. Milczenie nie zawsze jest złotem. Czasem jest złem. Ot tak, nagle "ot" znika. I co zostaje?

Wideo: 
5
Średnia: 5 (3 głosy)
Obrazek użytkownika Krispin

Rok temu Patrick Ney umieścił ten film w YouTube. To wspomnienie, choć krótkie, jest bardzo stonowane, ale jednocześnie bardzo emocjonalne i poruszające. Mało jest takich materiałów w języku angielskim. Dlatego rok temu dziękowałem Patrickowi za ten film. Dziś ponawiam te podziękowania.

Wideo: 
5
Średnia: 5 (4 głosy)
Obrazek użytkownika markowa
Wideo: 
3.7
Średnia: 3.7 (6 głosów)
Obrazek użytkownika Roman z USA
Wideo: 
5
Średnia: 5 (3 głosy)
Obrazek użytkownika wilre

[video:https://www.youtube.com/watch?v=O_JhUUM29QE width:400 height:220]

__________________________

DODATEK.

Co wiadomo o przebiegu COVID-19 u seniorów?

Wideo: 
3.95
Średnia: 4 (5 głosów)
Obrazek użytkownika Roman z USA
Wideo: 
3.05
Średnia: 3.1 (4 głosy)
Obrazek użytkownika SolidarnyX

Pięknie to powiedział. Niestety lewaczka gosiewska z PiS (Marszałek Sejmu) nie dała mu dokończyć, a przecież powiedział samą prawdę.

Wideo: 
2.65
Średnia: 2.7 (8 głosów)
Obrazek użytkownika SolidarnyX

Co tu wiele mówić, zaorał lewactwo po całości - to było piękne :)

Ps. muszę także tutaj oddać wyjątkowo dobre zachowanie się Marszałka Terleckiego, który (czego nie widać na filmie) poparł Sośnierza wbrew protestom lewactwa :) Niestety Terlecki w dalszej części już nie był taki normalny.

Wideo: 
5
Średnia: 5 (3 głosy)

Strony