Najlepsze treści blogera

Obrazek użytkownika seaman
Kraj

Ogłaszając najbliższe dwanaście miesięcy rokiem przetrwania, rząd Platformy Obywatelskiej ostatecznie odżegnał się od rządzenia. Skoro bowiem Pawlak nie zgadza się na zmiany w ubezpieczeniach rolniczych, prezydent nie zgadza się na zmiany w służbie zdrowia, Napieralski nie zgadza się na zmiany w telewizji, a Kaczyński nie zgadza się na zmiany w konstytucji, więc Donald Tusk ogłosił bezsilność.

...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika seaman
Kraj

Nieodżałowany Stefan Kisielewski wspominał negocjacje ludzi Tygodnika Powszechnego z komunistyczną władzą w sprawie jakiejś publikacji. W pewnej chwili bolszewicki aparatczyk zniecierpliwiony tymi przekomarzankami żachnął się na Antoniego Gołubiewa: Dlaczego pan, uczciwy człowiek, miesza się w takie sprawy (w domyśle ubeckie rozgrywki), skoro nawet nasi ludzie nie wytrzymują ich ciśnienia?...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika seaman
Kraj

Radosny dzień nam dziś nastał, 18 września trzeba będzie koniecznie upamiętnić, tyle jest smutnych rocznic we wrześniu, niech ta jedna będzie radosna. Cieszą się bowiem wszystkie homo sovieticusy. W całym naszym kraju radują się zieloni, różowi, tęczowi, postępowi i liberalni, a przede wszystkim czerwoni bo wyszło na ich, nie będzie silnego związania Polski sojuszem obronnym z USA.

Cieszą się...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika seaman
Blog

Zastanawiam się, po co nam takie państwo, w którym nie ma alternatywy dla rządów Platformy Obywatelskiej, czyli Tuska, Chlebowskiego, Drzewieckiego , Grasia, Schetyny, Grada, Misiaka, Karnowskiego i ich znajomych ? Pytam, bo to jest często powtarzana teza i to w najbardziej opiniotwórczych mediach - owszem, Platforma śmierdzi, ale innego wyjścia nie ma, bo może być jeszcze gorzej.

Kto potrzebuje...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika seaman
Kraj

Senator Roman Ludwiczuk mieścił się swobodnie w podwyższonych standardach etycznych Platformy Obywatelskiej, dopóki go nie nagrali na taśmę. Podobnie było zresztą z byłym przewodniczącym klubu parlamentarnego Chlebowskim, który był wzorem zatroskanego państwowca aż do chwili, gdy założono podsłuch na jego telefon.

A co z prezydentem Sopotu, którego niezłomne standardy upowszechnił kolega...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika seaman
Kraj

Minister Cezary Grabarczyk oznajmił wczoraj w Sejmie, że „Święta Wielkanocne i szczyt przewozowy będą przebiegały w lepszych warunkach”. Z dużym prawdopodobieństwem należy domniemywać, że miał na myśli lepsze warunki niż te, w jakich przebiegały ostatnie Święta Bożego Narodzenia. Tym samym minister potwierdził moje podejrzenia, że w dziedzinie mniemanologii stosowanej partia Donalda Tuska popiera...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika seaman
Kraj

Centralizm demokratyczny należy do tej samej kategorii monumentalnych wynalazków ludzkości, co schizofrenia bezobjawowa, jednoosobowa spółka skarbu państwa oraz odpowiedzialność polityczna. Proszę zauważyć, że wszystkie wymienione powyżej patenty zostały wynalezione dla polityków i służą do prowadzenia lub nieprowadzenia określonej polityki.

Sam centralizm demokratyczny w największym uproszczeniu...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika seaman
Kraj

Tomasz Nałęcz, doradca prezydenta i dżentelmen ze starego peerelowskiego portfela, powiedział o Marcie Kaczyńskiej, że „uskrzydliła ją ignorancja”. Wszystko przez to, że ośmieliła się wyrazić swoje zdanie na temat wypowiedzi dożywotniego autorytetu moralnego. Rozeszło się zaś o to, że Władysław Bartoszewski wyznał niemieckiej gazecie, że w czasie wojny bał się bardziej Polaka niż niemieckiego...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika seaman
Kraj

Czy pojednanie z Rosją zostanie wpisane do konstytucji III RP? Patrząc na determinację prezydenta Komorowskiego w dążeniu do pojednania nie można tego wykluczyć. Chodzi oczywiście o pojednanie w wersji Putina, czyli bezwarunkowe. Z całego dotychczasowego doświadczenia poczynań Rosji wynika, że postkagiebowska władza, która w tej chwili tam rządzi, nie ma zamiaru wziąć odpowiedzialności za...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika seaman
Kraj

Odnoszę wrażenie, że Władysław Frasyniuk znajduje się w permanentnym stanie wyższej konieczności intelektualnej od czasu, gdy jednym brawurowym susem doszlusował do grona intelektualistów podpisujących się pod apelem w obronie Lecha Wałęsy. Apel nie wiedzieć czemu został wówczas nazwany „listem intelektualistów”.

Frasyniuk wymieniał także listy z intelektualistami broniąc nieskazitelnej sylwetki...

0
Brak głosów

Strony